Garsūs „Lietuvos garbės“ svečiai įsiamžino prie ypatingos fotosienelės

Virgilijus Alekna, Gerda Stiklickienė ir Andrius Žemaitis, Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė, Arvydas ir Lina Anušauskai  / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Virgilijus Alekna, Gerda Stiklickienė ir Andrius Žemaitis, Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė, Arvydas ir Lina Anušauskai / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-03-11 19:48
AA

Kovo 11-ąją Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vainikavo iškilmingas vakaras. Čia vyko apdovanojimai „Lietuvos garbė“ – buvo pagerbti mūsų šaliai nusipelnę žmonės.

TV3 nuo šių metų pradžios kvietė žiūrovus siūlyti nominantus – žmones, kurie 2015-aisiais nusipelnė mūsų šaliai. Atrinktiems septyniems herojams penktadienio vakarą įteiktos „Lietuvos garbės“ statulėlės. 

Iškilmingą ceremoniją buvo patikėta vesti Rokui Petkevičiui, Marijui Mikutavičiui ir Audrei Kudabienei. 

Rokas Petkevičius ir Audrė Kudabienė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Į renginį teatre atvyko ir kviestinių svečių – tai politikai, verslininkai, visuomenei nusipelnę žmonės, pramogų pasaulio atstovai. 

Raudonu kilimu žengė Virgilijus Alekna, Arvydas ir Lina Anušauskai, Gitanas Nausėda, Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė, Naglis Šulija, Vitalijus Cololo, Alfas Ivanauskas, Natalija Martinavičienė, Mantas Petruškevičius, Egle Skrolytė, Vlada Musvydaitė, Gerda Stiklickienė, Gediminas Jaunius ir daugelis kitų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Septyni „Lietuvos garbės“ herojai: jų istorijos sužavėjo ir pravirkdė publiką

„Lietuvos garbės“ apdovanojimuose – žvaigždės ir septyni herojai (62 nuotr.)
+56

Žmonės.lt atėjusių svečių teiravosi, kaip jie minėjo Kovo 11-ąją.

Virgilijus Alekna pasakojo, kad šiemet pirmą kartą dalyvavo Vilniuje vykusioje eisenoje: „Šiandien pirmą kartą dalyvavau eisenoje su visa šeima. Patiko, daug žmonių, visi taip draugiškai nusiteikę, visi džiaugėsi, nesvarbu, kad lietutis lijo.“

Rokas Petkevičius ir Audrė Kudabienė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Eglė Skrolytė sakė, kad su šeima prisiminė šios šventės reikšmę, kuri jos tėvams yra ypač svarbi.

„Kovo 11-ąją šventėme su himnu ir prisiminimas apie tai, kas mums yra ši diena. Mano tėvams ši šventė labai svarbi. Tėtis, kaip ir kasmet, šiandien paskambinęs priminė, kad mano vardas turėjo iš tikrųjų būti Laisvė.“

Rokas Petkevičius ir Audrė Kudabienė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Arvydas Anušauskas su žmona Lina teigė, kad Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną reikia švęsti kaip gimimo dieną.

„Iš pradžių buvome iškilmingame posėdyje Seime, vėliavos pakėlime ir kartu ėjome eisenoje. Aš dalyvavau skelbiant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, tai man svarbi ši šventė. Šią dieną reikia prisiminti ir švęsti kaip gimtadienį“, – juokavo A.Anušauskas.

Rokas Petkevičius ir Audrė Kudabienė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Ne visiems Kovo 11-oji buvo laisva diena. Edmundas Seilius su žmona Kristina Zmailaite dirbo.

„Mes Kovo 11-ąją savo darbu minime. Labai norėčiau pasakyti, kad džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo valstybe, kad aš turiu tokią galimybę šiandieną būti čia, dirbti savo mėgstamą darbą, sakyti jums tai, ką noriu. Iš tikrųjų labai ačiū tiems žmonėms, kurie prisidėjo prie mūsų nepriklausomybės atkūrimo. Aš labai didžiuojuosi, kad esu lietuvė“, – Žmonės.lt kalbėjo K.Zmailaitė.

Rokas Petkevičius ir Audrė Kudabienė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Mantas Petruškevičius gėlėmis dekoravo „Lietuvos garbės“ ceremoniją.

„Aš Kovo 11-ąją minėjau ruošdamas gėlų dekoracijas: parinkau ne geltoną tulpę, o raudoną spalvą, rožes, kurios simbolizuoja meilę, draugystę, grožį. Tai taip ir švenčiau, ir, aišku, kad dar švęsiu renginyje. Ši data yra viena reikšmingiausių mūsų istorijoje. Pagaliau esame laisvi, galime elgtis kaip norim, o kadangi aš esu labai tolerantiškas, tai man ši diena yra labai svarbi“, – sakė Mantas.

Rokas Petkevičius ir Audrė Kudabienė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Natalija Martinavičienė sakė, kad šią dieną leido su šeima ir aiškino vaikams Kovo 11-osios svarbą.

„Mes su visa šeima iškėlėme vėliavą, su vaikais pakalbėjome apie šios dienos reikšmę, istoriją. Mūsų vaikai dabar tokio amžiaus, kai jie dar tik susipažįsta su Lietuvos istorija. Man atrodo, kad labai svarbu, kad nauja karta nepamirštų, kodėl mes esame laisvi, kodėl mes tokie tapome“, – Žmonės.lt sakė N.Martinavičienė.

Rokas Petkevičius ir Audrė Kudabienė / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Šiemet „Lietuvos garbės“ svečių fotografavimosi sienelė buvo ypatinga. Joje – projekto „We love Lithuania“ autorių darbai. Nuotraukų autoriai Aivaras Kriaučiūnas, Ardvydas Jadzevičius, Domantas Lasiauskas, Donatas Abrutis, Ramūnas Šeškus, Jūratė Cesiūnienė, Laimonas Ciūnys, Laurynas Zaveckis, Laimis Urbonas, Paulius Mielinis, Simonas Rudaminas, Artūras Aušra, Zenonas Rotautas.

„Lietuvos garbės“ raudonojo kilimo svečiai (58 nuotr.)
+52