Garsūs Lietuvos žmonės kviečia dovanoti pokalbių minutes jaunimui

Q komanda / Irmos Adomaitienės nuotr.
Q komanda / Irmos Adomaitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Jūs esate reikšmingi. Mylėkite save ir tikėkite savo supergaliomis – taip pasitinka projektas Q [:kju:], kviečiantis kalbėti apie toleranciją bei pagarbą vienas kitam, pasipuošiant projekto ženklu pažymėtais marškinėliais.

Pasak projekto organizatorių, Q marškinėliai turi ypatingą galią – jie dovanoja minutes, skirtas Lietuvos „Jaunimo linijai“, kurios savanoriai teikia emocinę paramą telefonu ir internetu jaunimui. Surinktos minutės virsta realiais pokalbiais, padedančiais spręsti kylančias problemas ir užbėgti už akių skaudiems pasirinkimams.

„Pasitaiko minučių, kai liekame vieni, nesuprasti ar pasimetę. Tarkim, patyčios, jos – viena iš netolerancijos formų, tačiau yra ir daugybė kitų priežasčių, braižančių tamsias ribas, kuriomis ne vienam iš mūsų yra tekę vaikščioti. Tokiomis akimirkomis reikia kalbėti, atrasti tą, kuris įkvėps ir vėl padės pamilti save.

Diana Adomaitė
Diana Adomaitė / Irmos Adomaitienės nuotr.

Q yra mūsų pokalbis – ryškus ir matomas. Juk kalbame jauniems žmonėms. Apie jų vertę, grožį, spalvas ir unikalumą. Q – ne labdaros projektas. Mes siūlome mainus: jūs įsigyjate stilingus marškinėlius, dalį jų vertės dovanodami geram tikslui – išklausyti, priimti ir suprasti kiekvieną. Tam reikia kokybiško pokalbio, o su „Jaunimo linija“ mes galime tai pasiekti“, – apie projektą pasakoja Q sumanytoja Diana Adomaitė.

Diana Adomaitė
Diana Adomaitė / Irmos Adomaitienės nuotr.
Diana Adomaitė
Diana Adomaitė / Irmos Adomaitienės nuotr.

25-erius metus Lietuvos „Jaunimo linija“ teikia emocinę paramą jaunimui. 2015 metais savanoriai atsakė į 86 201 skambutį (236 per dieną), o 327 savanoriai praleido 10 623 valandas prie telefono ragelio.

„Kai mūsų paklausia, kaip sekasi, sakome, jog visai neblogai. Savanorių gretos auga, partnerių ir draugų daugėja. Tačiau auga ir pagalbos poreikis. Jauni žmonės vis dažniau išdrįsta pakelti ragelį ir paskambinti. Deja, šiuo metu galime atsiliepti tik į vieną iš keturių skambučių. Kartu su Q surinkta parama prisidės prie mūsų misijos – teikti kiekvienam jaunam žmogui prieinamą nemokamą savanorių emocinę paramą“, – papildo Lietuvos „Jaunimo linijos“ projektų vadovė Justė Šoblinskaitė.

Diana Adomaitė
Diana Adomaitė / Irmos Adomaitienės nuotr.

Projekto autoriai, ieškodami unikalios grafinės išraiškos raidei Q, įkvėpimo sėmėsi neįmanomose figūrose (eng. Impossible Structures). Linijomis įrėmintas ženklas atidžiau įsižiūrėjus neturi nei pradžios, nei pabaigos.

Pasak Q ženklo autoriaus, grafikos dizainerio Edvardo Kavarsko, šio projekte tai, kas neįmanoma, virsta įmanoma. Mada ir parama tampa suderinami, vienas kitą papildantys dalykai. „Dažnai paramos projektų atributikos nešioti nesinori. Mūsų tikslas buvo sukurti produktą, kuris ne tik pridėtų karmos taškų, bet ir padarytų jus progresyvios bendruomenės dalimi“, – sako E.Kavarskas.

Diana Adomaitė
Diana Adomaitė / Irmos Adomaitienės nuotr.

Remdami Q idėją, marškinėliais pasipuošė žinomi Lietuvos muzikos pasaulio atstovai. Projektą palaiko ir režisierės Dalios Ibelhauptaitės bei elektroninės muzikos prodiuserio Marijaus Adomaičio komanda. Rugsėjo 17 d., pirmosios Lietuvoje elektroninės operos „e-Carmen” premjeros metu, koncertų salėje „Compensa” susirinkusių lauks siurprizas – Q marškinėliai bus dovanojami svečiams, radusiems laimingas užuominas. Pasak D. Adomaitės, ateityje projekto kolekcija pasipildys, o Q taps ryškios, sąmoningos ir atviros bendruomenės vardikliu.