Garsus plastikos chirurgas S.Vikšraitis – apie pirmą savo operaciją: „Tai atsiminsiu visuomet“

Saulius Vikšraitis  / Asmeninio albumo nuotr.
Saulius Vikšraitis / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-03-26 21:38
AA

Šiandien Sauliaus Vikšraičio pristatyti jau nereikia, mat tai – vienas garsiausių šalies plastikos chirurgų. Tačiau nuo ko viskas prasidėjo? Saulius papasakojo, kas paskatino jį pasukti tokiu keliu, su kokiais iššūkiais susiduria iki šiol ir atskleidė ir tai, kokia operacija jam įsiminė labiausiai.

TV3 laida „Lietuvis pas lietuvį“ suteikė galimybė iš arčiau susipažinti su Kaune gyvenančiu vienu garsiausių Lietuvos plastikos chirurgų S.Vikšraičiu ir jo žmona Laura. Žinomas vyras ne tik papasakojo apie savo vaikystę, praleistą pajūryje, bet ir giminę, kurioje buvo daug medikų.

Saulius neslėpė, kad profesinį kelią pasirinko dėl savo mamos – vyras norėjo įrodyti, kad yra vertas būti vadinamu vienu iš geriausių plastikos chirurgų Lietuvoje.

Saulius Vikšraitis / Asmeninio albumo nuotr.

„Man niekas nesakė būti gydytoju. Priešingai, mano mama sakydavo, kad Saulius daug ką užmiršta, todėl jei bus chirurgu, gali užmiršti ir kokį instrumentą. Tačiau, kadangi buvo sakoma, kad pats aukščiausias medikas yra chirurgas, kurio mūsų šeimoje dar nebuvo, man tai buvo tarsi iššūkis. Įstojus į mediciną, mano tikslu buvo tapti chirurgu“, – pasakojo jis.

Pasak Sauliaus, kiekvienam medikui giliai į atmintį įsirėžia pirmasis susidūrimas su profesine realybe, kai nuo teorijos pereinama prie praktikos. Ne išimtis ir jis pats.

Saulius Vikšraitis / Asmeninio albumo nuotr.
Saulius Vikšraitis / Asmeninio albumo nuotr.

„Labiausiai įstrigusi patirtis buvo tada, kai 5-ajame kurse atlikau praktiką. Tuo metu buvome slaugytojų padėjėjai. Kai po autoavarijos atvežė vyrą, mes, du praktikantai, padėjome traumatologams šį sužalotą žmogų operuoti. Tai buvo didžiulis iššūkis – pirmąkart susidūrėme su tikrąja chirurgija, kai gelbsti žmogų po traumos. Tai atsiminsiu visuomet“, – sakys S.Vikšraitis.

O šiandien Sauliaus gyvenimas pažymėtas ne tik įtemptu darbo grafiku, bet ir širdžiai ypač miela veikla – tapyba bei kelionėmis. Pasak plastikos chirurgo, dar vienas neįkainojamas jo profesijos privalumas – draugais spėję tapti pacientai, su kuriais gali susitikti įvairiausiuose pasaulio kampeliuose.

Saulius Vikšraitis / Asmeninio albumo nuotr.

Tačiau, nors pats daug keliauja, Saulius niekuomet negalvoja Lietuvos iškeisti į kokią šalį. „Esu savo šalies patriotas“, – pabrėžė laidoje vyras.

Saulius ir jo žmona Laura šio sekmadienio laidoje sulaukė viešnios iš Italijos – Vilmos Rapšaitės. Keliaudami po įvairius miestus, esame įpratę aplankyti juose įsikūrusius muziejus. Nors Kaune jų galima rasti daugiau nei 40, Laura Kauno portretą savo viešniai pasirinko atskleisti per kitą prizmę. Moters tikslas – Vilmai parodyti tas vietas, kurios ją įkvepia, ir supažindinti su tais žmonėmis, kurie ir jai pačiai padėjo pamilti Kauną.

Viena iš šeimininkei svarbiausių vietų laikinojoje sostinėje – pasaulyje įvertintas Vytauto Didžiojo universitetas. Būtent čia lietuvės užsuko ir į filosofo Leonido Donskio kabinetą. Laura pasakos, kad Vytauto Didžiojo universitete studijavo filosofiją, o L.Donskis – vienas iš labiausiai ją įkvėpusių Lietuvos filosofų. Italijoje gyvenančią Vilmą sudomins ir tai, kad L.Donskis mezgė bei puoselėjo ryšius ir su užsienio lietuviais.

Saulius Vikšraitis / Asmeninio albumo nuotr.

Vėliau Vilmos laukė ir staigmena – šeimininkės paruoštas siurprizas jos pačios klinikoje! Moteriai bus pasiūlyta atlikti procedūrą, idealiai tinkančią po kelionės.

O kokiu maistu nustebinti Toskanos regione gyvenančią viešnią? Laura ir Saulius sugalvojo pakviesti Vilmą į prabangų restoraną, kurį Laura jau spėjo praminti Kauno perlu.

„Lietuvis pas lietuvį“ – sekmadieniais, 17.20 val. per TV3.