Garsūs žmonės išreiškė užuojautą dėl Z.Kelmickaitės mirties: „Ramios kelionės, mūsų visų Zita“

Zita Kelmickaitė / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.
Zita Kelmickaitė / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-27 10:38
AA

Šeštadienį pranešta, kad anapilin iškeliavo etnomuzikologė, televizijos ir radijo laidų vedėja Zita Kelmickaitė. Dėl jos netekties gedi visa Lietuva.

Užuojautos žodžius dėl etnomuzikologės, televizijos ir radijo laidų vedėjos Zitos Kelmickaitės ėmė reikšti ir garsūs Lietuvos žmonės.

„Lengvos ir šviesios kelionės mūsų linksmoji, nenuilstanti šnekute“, – rašė Giedrius Masalskis.

Jautria žinute pasidalijo ir ilgametė „Duokim garo“ vedėja Loreta Sungailienė:

„Ji išėjo...Skamba kankliams aidint 50-ąjį kartą. Mano dėstytoja, mano etnomuzikologijos studijų vedlė, mano vadovė, patarėja, mokytoja. Asmenybė. Esu be galo dėkinga Zitai už įgytą patirtį bendraujant, bendradarbiaujant, kuriant ir skleidžiant tai, kas mums buvo brangu.

Tegu ilsisi ramybėje.“

„Zita išėjo.

Turbūt ne man vienai ji buvo lyg močiutė, kuri visad susistabdydavo LRT koridoriuose ar kavinėje, pavogdavo 10 minučių ir apipildavo geriausiais patarimais bei istorijomis.

O jei kažką padarydavai gerai – pagirdavo.

Labai liūdna, kad nebebus šių pokalbių.

Ramios ir lengvos kelionės, mūsų visų Zita“, – rašė Raminta Naujanytė-Bjelle.

„Jūsų energija ir meilė gyvenimui – tegul būna įkvėpimas mums visiems – gyventi atvirom širdim“, – dėstė Beata Nicholson ir dalijosi savo laidos ištrauka, kurios viešnia buvo anapilin iškeliavusi Z.Kelmickaitė.

„Zita visad prieidavo pakalbinti mano senelius, beatodairiškai, be patoso, nesusireikšmindama.

Zita aštriai juokaudavo, bet žinodavo kutenimo ribas.

Prasilenkti su Zita būdavo tiesiog neįmanoma, matyt, tokio žodžio jos žodyne nebuvo, nė neegzistavo.

Sustoji, klausaisi, kikeni, šaudais sąmojais, išsiskiriant apsikeiti komplimentais ir linkėjimais:

– Būtinai seneliams pasakyk labas.

Zita, perduokit mano seneliams labas“, – mintis išreiškė Vaidas Baumila.

„Paskutinius savo gyvenimo metus Zita savo legendinę laidą „Ryto suktinis“ montavo mūsų kūrybos namuose. Ji tapo dalimi mūsų biuro bendruomenės, į jaunatvišką burį įsukusi savo energijos ir smagumo.

Mėsytės, sriubytės ir kitos gėrybės buvo jos vienas būdų rodyti dėmesį. Ir mes jį priimdavome visokį, Zita buvo turtinga įžvalgų ir patarimų.

Šiandien liūdna. O kartu ir šviesu. Mūsų laike ir erdvėje švietė ryški žvaigždė. Švietė ryškiai. Švietė iki pat pabaigos.

Ačiū, Zita“, – dalijosi Gediminas Jaunius.

Muzikologės gyvybė užgeso ligoninėje, kur žinoma moteris buvo gydoma nuo kovo 19 d., po to, kai vesdama tiesioginę radijo laidą „Toks gyvenimas su Zita Kelmickaite“, pasijuto prastai ir buvo išgabenta greitosios pagalbos medikų. Atsidūrusi ligoninėje, ji pati dar bendravo su žurnalistais ir ramino, kad jaučiasi geriau, tačiau gegužės 27-osios rytą pranešta apie jos netektį.