Garsusis Kauno floristas Modestas Vasiliauskas neigia išniekinęs kapus

Modestas Vasiliauskas teisme / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Modestas Vasiliauskas teisme / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2012-08-08 17:56
AA

Du metus besitęsiantis teismų maratonas, kuriame garsus floristas Modestas Vasiliauskas (37) kaltinamas pavogęs 60 želdinių iš Karmėlavos kapinių ir taip išniekinęs amžinojo poilsio vietas, gali netrukus baigtis.

Trečiadienio popietę Kauno rajono apylinkės teisme prokurorė Jolanta Laurinavičiūtė, advokatė Audra Beta Rekštienė ir kaltinamasis pasakė baigiamąsias kalbas. Prokurorė prašo skirti metus laiko laisvės atėmimo, bausmę atliekant pataisos namuose. Teisėja Sigita Bružienė nuosprendį šioje baudžiamojoje byloje žada paskelbti rugpjūčio 22 dieną.

Kategoriškai savo kaltę neigiantis kaunietis floristas teisme nestokojo geros nuotaikos ir netgi siūlė žurnalistams lažintis iš dviejų litrų pieno, kad Lietuvos krepšinio rinktinė trečiadienį Londono olimpiados ketvirtfinalyje nugalės Rusijos ekipą.

Daugiau nei 40 rekordų autorius M.Vasiliauskas pirmą kartą rekordą pasiekė 2002 metais, kai sukūrė suknelę iš dolerių. Šiuo metu naujų rekordų sumanymų floristas neturi, jo galvoje sukasi apie vaiką – floristo gyvenimo draugė ketvirtą mėnesį nėščia.

Įrodymas – kvapas ant karučio

M.Vasiliauskas kaltinamas 2010 m. balandžio 17 d. iš Kauno rajone esančių Karmėlavos kapinių paryčiais pavogęs 60 dekoratyvinių augalų – tujų, pušelių, maumedžių, kadagių.

Jo galimą nusikalstama veika įrodinėjama liudininkų – kapinėse augalais prekiaujančių žmonių –  parodymais. Gėlių pardavėjai teigia ankstų rytą matę kastuvą ir medinį karutį kapinių teritorijoje, kuriame buvo prikrauta neseniai iškastų dekoratyvinių augalų, nesunku atspėti, kad jie buvo pavogti.

Viena iš liudininkių Agnė Urbanavičienė tikino, kad tuo metu pamatė ir M.Vasiliauską, kurio drabužiai buvo žemėti. Kvapo tyrimai taip pat paliudijo, kad ant kastuvo ir vežimėlio buvo žinomo floristo kvapo.

Kaltinamojo versija nepaneigta

Tačiau kaltinamojo advokatė A.B.Rekštienė šiuos įrodymus laiko nepagrįstais ir nieko neįrodančiais. „Tiesiog jis atsidūrė netinkamu laiku, netinkamoje vietoje“, – trumpai situaciją apibūdino gynėja.

Jos teigimu, kaltinamojo versijos niekas nepaneigė. M.Vasiliauskas teigia į Karmėlavos kapines atvykęs iš Trakų rajono, kuriame tvarkė vieno kliento teritoriją. Į automobilį jis buvo susikrovęs statybinių atliekų, kurias ketino išmesti prie kapinių esančiuose konteineriuose.

Taip ir padaręs, jis išvyko, tačiau netrukus sugrįžo, atsiminęs, kad turi apžiūrėti sesers vyro kapą, kurį buvo paprašytas sutvarkyti.

M.Vasiliauskas tikina net ir fiziškai nebūtų sugebėjęs iš įvairių apie 20 hektarų ploto vietų per kelias valandas (nustatyta, kad nusikalstamos veikos kapinėse įvykdytos nuo 4 iki 7 val. ryto) iškasti ir prie kapinių vartų nugabenti 60 augalų.

Įtartas kanalizacijos dangčio vagyste

Tai jau ne pirmas kartas, kai dėl rekordų pamišęs skandalingasis floristas patenka į teisėsaugos akiratį. Praėjusių metų pabaigoje jis įtartas bandęs pavogti kanalizacijos šulinio dangtį. Tuomet kaunietis tikino tik norėjęs apžiūrėti dangtį, nes ruošėsi eiliniam rekordui – sukurti suknelę iš kanalizacijos dangčių.

Jo advokatės  A.B.Rekštienės teigimu, byla buvo nutraukta, nes nebuvo jokių nusikalstamos veikos įrodymų.