Garsusis pianistas Petras Geniušas skiriasi su žmona, Rusijos pianiste Ksenija Knorre

Petras Geniušas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Petras Geniušas / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-05-15 17:34
AA

Garsus Lietuvos pianistas ir pedagogas Petras Geniušas (53) skiriasi su žmona – žinoma rusų pianiste, Maskvos Piotro Čaikovskio konservatorijos profesore Ksenija Knorre (60), praneša portalas Žmonės.lt. Pora jau kurį laiką negyveno kartu, o dabar nutarė oficialiai nutraukti kelis dešimtmečius trukusią santuoką.

P.Geniušas ir K.Knorre santuokoje susilaukė sūnaus Luko. 23-ejų Lukas Geniušas – talentingas pianistas. Šiuo metu jis gyvena pas savo motiną Maskvoje ir studijuoja savo močiutės, žinomos profesorės Veros Gornostajevos klasėje Maskvos P.Čaikovskio konservatorijoje.

Pianistė Ksenija Knorre pirmąją savo šeimą buvo sukūrusi su garsiu smuikininku Gidonu Kremeriu, su kuriuo susilaukė dukros Likos Kremer.    

„Šeima man – privati teritorija. O privataus gyvenimo neturiu poreikio aptarti. Net su draugais nustojau tai daryti. Jaunystėje tikrai labai daug valandų praleista aptariant lyties klausimus, jausmų labirintus. O dabar šitas poreikis kaip rudens lapai – nukrito ir nebėra“, – prieš kelis metus interviu žurnalui „Žmonės“ yra minėjęs garsus pianistas.

„Nemėgstu kalbėti apie šeimyninius dalykus. Tai liečia kitus žmones. Pasakysiu tai, kas įdomu, bet užgausiu artimą žmogų. Kam reikia, visi viską žino. Neslapukauju, bet ir žinančių rato specialiai nesistengiau plėsti. Ne tiek rūpi, ką pasakys svetimi, išgirdę tokią naujieną, bet kaip jausis mano artimieji... Man dažnai atrodo, kad žinomi žmonės, pasakodami apie asmeninio gyvenimo peripetijas, viešai parduoda ne tik savo istoriją, bet ir artimuosius. Norėdami sublizgėti jie užgauna svarbiausius savo žmones“, – yra pabrėžęs pianistas.

Už plačią koncertinę ir kūrybinę veiklą, P.Geniušas buvo įvertintas Lietuvos nacionaline meno ir kultūros premija (1992 m.) ir Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) premija (2004 m.). 2011 m. Petras Geniušas apdovanotas Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.