Gastronominė kelionė po Niujorką: kas pasaulio sostinėje laikoma svajonių pusryčiais?
Vykstant į Niujorką, niekada negali žinoti, kaip pasisuks pažintis su svajonių miestu. Vieni su pasimėgavimu tyrinėja architektūrą, kitus įtraukia pramogos, o kai kurie keliautojai didžiąją laiko dalį skiria maisto kultūrai ir atranda, kad laimės jausmas šiame mieste gali būti susijęs su burnoje tirpstančiais pusryčiais! Ko trūksta niujorkietiškiems pusryčiams? Ničnieko. Visgi, nereikėtų tikėtis, kad kiekvienoje pakeliui pasitaikiusioje kavinėje jie primins svajonę. Tad verčiau pasikliaukite jau išragautais ir patvirtintais meniu.
Visko paskanauti – neįmanoma
Tolimasis Niujorkas puikiai tinka ir skubantiesiems bei ketinantiesiems jį aplankyti trumpojo savaitgalio metu. Tai patvirtina pigių skrydžių ir rezervacijos sistemos „Skrendu.lt“ atstovas Norbertas Kazlauskas, kuris į šį megapolį skrido tik keturioms dienoms ir buvo pasiruošęs, kaip pats sako, lietuviškai Niujorko patirčiai – per trumpą laiką pamatyti ir aplankyti kuo daugiau. Kasdien su drauge pėsčiomis jis įveikdavo apie 20 km!
„Manhatanas tapo geriausia kada nors mano lankyta pasivaikščiojimų aikštele. Nesibaigiančios gatvės, horizontą dengiantys dangoraižiai, begalinė žmonių jūra ir tikrąja to žodžio prasme nesuskaičiuojamas veiklų, lankytinų vietų ir maisto pasirinkimas“, – pasakoja keliautojas.
Kalbant apie maistą, visko išragauti Niujorke tiesiog neįmanoma, todėl šios kelionės metu N. Kazlauskas daugiausia dėmesio skyrė pusryčiams, kuriuos apibūdino trumpai: „Tobuli“.
Kur pusryčiauja niujorkiečiai?
Ne per kietai, bet ir ne per skystai iškeptas kiaušinis, kiek storiau nei įprastai atpjautas ir šalia pakeptas šoninės gabalėlis, gerai apskrudę kalafiorai, lėtai tirpstantis sviestas, uogienės ąsotėlis ir tobulai minkšta, rankose trupanti bandelė… Skamba lyg kalorijų bomba? Pasiduokite amerikietiškai pagundai, šalia užsisakykite šviežiai spaustų sulčių ir mėgaukitės niujorkietiškais pusryčiais. „Clinton St. Baking Company“ N. Kazlauskas siūlo pasižymėti kaip privalomą aplankyti vietą.
„Pusryčiauti į šį restoraną sugrįžau ir antrą kartą, o kai Niujorke planuoji būti vos kelias dienas, du kartai – labai daug. Meniu – įvairus. Nuo visų įmanomų kiaušinio variacijų iki milžiniškų vaflių su gruzdinta vištiena“, – intriguoja kelionių ekspertas.
Tokių kaip jūs, atėjusių į šį restoraną išbandyti amerikietiškų pusryčių, bus daugiau. Čia pusryčiauja ir vietiniai, tad turėkite omenyje, kad laisvo staliuko gali tekti luktelėti pusvalandį, o savaitgalį net ir iki keleto valandų. Tačiau ilga gyva eilė byloja gerą žinią – tikrai rasite kuo pamaloninti skrandį.
Net gaila valgyti
Jei norėsite pamatyti, kaip Niujorke atrodo raw maisto kavinė, būtinai ateikite į „The Butcher’s Daughter“. Nustebins kitokia nei įprasta aptarnavimo kultūra. Išvysite, kaip veikia sulčių ir daržovių restobaras. Su daržovėmis ir vaisiais jame elgiamasi lyg su mėsa skerdykloje!
„Gamina čia, kaip ir daugelyje puikių vietų, iškart už baro, kad viską matytumėte ir užuostumėte. Galėsite paskanauti blynelių, kiaušinių, sumuštinių. Amerikietiška porcija šiame restorane mažesnė nei piešia mūsų vaizduotė, bet, dedu galvą, tikrai pavalgysite“, – neabejoja N.Kazlauskas.
Dar viena lengvų ir greitų pusryčių vieta – „Dominique Ansel Bakery“ kepyklėlė, kurioje surasite puikių sumuštinių ir burnoje tirpstančių, pasakiškai atrodančių, čia pat vietoje gaminamų, deja, brangokų desertų.
„Ragavau sumuštinį su plėšyta kiauliena – sotus, gal kiek per sausas, bet labai skanus. Desertui išsirinkau sausainį su riešutų sviesto ir mėlynių įdaru ir puodelį vidutinio stiprumo kavos. Gardu taip, kad net gaila valgyti“, – įspūdžius apibendrina N. Kazlauskas.
Neparagavus blynų išvykti negalima
Na, o dabar persikelkime į Brukliną. Net jei į Niujorką užsukote trumpam, juk tikrai keliausite nusifotografuoti garsiojo Manhatano tilto fone. Puiku, visai šalia yra nuostabi vieta pavalgyti – „Westville“.
„Rekomenduoju paragauti sotų buritą su bulvių koše, kuri savo skoniu galėtų varžytis net su lietuviškąja, verdama močiutės. Gal patiekalas ir neatrodo išvaizdžiai, bet skonis puikus“, – tikina N. Kazlauskas.
Būti Niujorke ir neparagauti amerikietiškų blynų – sunki nuodėmė. Į nedidelę itališką kavinukę „Fiat Cafe“, kepančią amerikietiškus blynus, N. Kazlauskas užsuko jau su kelionei namo sukrautais lagaminais.
„Stori ir it kempinė geriantys klevų sirupą, su kalnu gaivių vaisių ir kiaušiniu ant viršaus – kad būtų sočiau. Jei lietuviški lietiniai jau pabodę, tai šie blynai bus tikra skonio ekstazė“, – neabejoja keliautojas.
Atkreipkite dėmesį, „Fiat Cafe“ į skonių visumą susilieja Italija, Prancūzija ir Amerika. Ne veltui sakoma, kad ši šalis – kultūrų katilas, kuriame vietą sau atranda visi ieškantys.
Epilogas – pusryčiai lėktuve
Nepaminėtas liko svarbus faktas. Kelionėje į Ameriką pirmųjų pusryčių paragausite lėktuve. Jų kokybė priklauso nuo oro linijų, kurias pasirinksite, tad jei atostogas į svajonių šalį dar tik planuojate, kelionių ekspertas pataria pasirinkti „Finnair“ kompaniją, kuri nenuvils. Orlaivio „Airbus A330-300“ verslo klase keliavusiam N. Kazlauskui 9 valandas trukęs skrydis neprailgo.
„Vos įlipus į lėktuvą, stiuardesė pakabina paltą, pavaišina taure putojančio gėrimo ir leidžia patogiai įsikurti. Lėktuvas kyla link Atlanto, o pas jus atkeliauja lengvas užkandis, sotus pagrindinis patiekalas ir skanėstas“, – pasakoja kelionių specialistas.
Jei bus galimybė, skrydžio metu N. Kazlauskas pataria paragauti ir puikios šiuose lėktuvuose tiekiamos lašišos. Pavalgius ir apėmus snauduliui, įgula pasiūlys antklodes, nė nepajusite, kaip nugrimsite į gilų saldų miegą.
Na, o iki lėktuvo nusileidimo likus kelioms valandoms, tiekiami ir žadėti pusryčiai. Lėktuvo palydovė siūlo sočias vištienos salotos su smidrais, šiltą bandelę ir dubenėlį vaisių. Lengva, skanu, o taip pat žada, kad ir netrukus prasidėsiančioje kelionėje jūsų lauks nepamirštami gastronominiai potyriai.