Gatvės muzikos dieną Vilniuje bus siekiama Lietuvos rekordo: vyks ir paramos akcija

Gatvės muzikos diena / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.
Gatvės muzikos diena / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-05-19 20:21
AA

Jau šį šeštadienį, gegužės 20 d., visoje Lietuvoje nuskambės 17-oji Gatvės muzikos diena. Reaguodami į pasaulinius įvykius bei prisimindami pagalbos poreikį Lietuvos fondams, dalis muzikantų šiemet nusprendė apjungti savo pasirodymus su socialinėmis iniciatyvomis.

Viena iš jų – siekiant Lietuvos „Jam Session“ rekordo, išdalinti net 3000 ledų porcijų Vilniaus Gatvės muzikos dienos lankytojams mainais į paramą onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Visos akcijos metu surinktos lėšos atiteks fondui „Mamų unija“. O muzikinis rekordas bus skirtas vaikams už jų teisę gyventi.

Rekordui besiruošiantis jo organizatorius Mantas Meškerys neabejoja, kad užsibrėžtą tikslą pasiekti pavyks. O ėjimas link rekordo dėl kilnaus tikslo tik dar labiau motyvuoja.

„Šiuo metu tokio rekordo oficialiai užfiksuoto dar nėra. Iki šiol„džemai“ vykdavo muzikantų studijose, festivaliuose ar baruose, bet niekada oficialiai niekas to nefiksavo. Šįsyk viskas bus kitaip – rekordą oficialiai fiksuos Rekordų Akademija. Taigi, šiuo įvykiu mes rašome naują Lietuvos muzikos istorijos puslapį, – įsitikinęs M.Meškerys. Pagrindinis rekordo tikslas yra supažindinti plačiąją visuomenę su „Jam Session“ kultūra.

Mantas Meškerys / Linos Petkutės nuotr.

Organizatorius atskleidžia, kad „Jam Session“ gali prasidėti ir nuo vieno žmogaus. Tad reikia mažiausiai vieno grojančio, bet tam, kad rekordas netaptų vieno ar kelių žmonių istorija – reikia kuo daugiau grojančių, kurie nors trumpam dienos eigoje užsuktų ir prisidėtų. M.Meškerys įsitikinęs, kad šiais technologijų ir skubėjimo laikais buvimas bendroje gyvoje akimirkoje yra didelė vertybė.

Prie rekordo siekimo jau prisijungė ir gerai Lietuvoje žinomas perkusininkas Gediminas Mačiulskis, kuris pademonstruos savo improvizuotą pasirodymą su ledų vežimėliais. Dalyvių sąrašas taip pat sparčiai pildosi ir kitų žanrų muzikantais. Planuojama, kad muzikinė improvizacija truks iki dešimties valandų.

Pasak vieno iš renginio organizatorių Marijaus Juronio, apjungti socialinę ledų akciją su Gatvės muzikos diena kilo todėl, kad ši šventė sutampa su ledų sezono pradžia. Be to, artėja Vaikų gynimo diena, todėl norėjosi pradžiuginti vaikus, kuriems šiuo metu labiausiai reikia dėmesio.

„Nustebsite, kiek daug pozityvumo žmogui gali suteikti su šypsena paduota porcija ledų“, – neabejoja linksmiausiu ledų dalintoju besivadinantis M.Juronis. Jo nuomone, nors parama Ukrainoje nėra kvestionuojama ir ji dar ilgai bus reikalinga, tačiau jis kviečia nepamiršti ir arčiau pagalbos prašančių žmonių.

Marijus Juronis / Justino Auškelio nuotr.

„Kartais užtenka tik žengti vieną žingsnį. Pradėjus garsiai kalbėti apie šią socialinę akciją, jos mastelis sparčiai išaugo. Norą prisijungti prie iniciatyvos išreiškė keturi ledų gamintojai, kurie neatlygintinai skyrė tris tūkstančius ledų porcijų. Tada atsirado keli Lietuvos pramogų industrijos atstovai, kurie taip pat panoro savanoriškai prisijungti. Vos paskelbus apie akciją, iš anksto šimtą aštuoniasdešimt ledų porcijų rezervavo viena didelė logistikos įmonė. Tikiu, kad tai dar ne pabaiga iki Gatvės muzikos dienos“, – džiaugiasi M.Juronis.

Ypatingą renginį padedanti organizuoti įmonės „Menai Renginiai“ įkūrėja Erika Purauskytė per ilgą darbo patirtį prisideda jau ne prie vienos gerumo akcijos. Prieš metus sukėlusi tikrą gerumo audrą ir suorganizavusi akciją „Ateik barščių ir paremk Ukrainą“, E.Purauskytė įsitikinusi, kad šeštadienį ir vėl pavyks visus vilniečius bei miesto svečius užburti gerumo dvasia.

„Man visada rūpi ir asmeniškai skauda, matant socialiai pažeidžiamas grupes. Jau esu tame etape, kai norisi ne tik rengti renginius už pinigus, bet ir daryti gera kitiems“, – sako renginių organizatorė. E.Purauskytė itin asmeniškai žino, kaip pasaulį keičia ištiesta gerumo ranka.

Erika Purauskytė / Asmeninio albumo nuotr.

„Kai buvau vaikas, visiškai iš svetimų žmonių sulaukiau pagalbos. Tad mano tikslas – padėti žmonėms tuo, ką moku geriausiai – gerumą įkvepiančiais renginiais. Ir džiaugiuosi, didžiuojuosi galimybe prisidėti, padaryti pasaulį geresniu“, – atvirai kalba viena iš socialinės akcijos organizatorių. Pagrindinė E.Purauskytės žinutė – nepamiršti, kad padėti kitiems yra didelė šventė.

Visi, norintys prisidėti prie socialinės akcijos ir praleisti laiką gyvos muzikos fone, kviečiami į Pylimo g. 21B esantį skverą prie „Paviljono“. Renginio metu vyks ne tik gerumo akcija ir „Jam Session“ rekordo siekimas, bet ir meno terapija, kurią ves profesionali dailės terapeutė Rimantė Rastenytė.