Gavusi „Rammstein“ lyderio pareiškimą, prokuratūra ėmėsi ikiteisminio tyrimo dėl šmeižto

Tillis Lindemannas / Asmeninio albumo nuotr.
Tillis Lindemannas / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: BNS
2023-09-15 16:45
AA

Gavusi vokiečių grupės „Rammstein“ lyderio Tillo Lindemanno pareiškimą, prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl šmeižto.

„Prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl šmeižimo po to, kai liepą gavo „Rammstein“ lyderio advokato pareiškimą. Įtarimai šitame tyrime niekam nepareikšti“, – BNS penktadienį sakė prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.

Pasak jos, tyrimą atlieka policija, jam vadovauja Vilniaus apylinkės prokuratūra.

Apie atliekamą tyrimą pirmasis pranešė naujienų portalas lrt.lt.

Skandalas kilo po to, kai jauna airė socialiniuose tinkluose paskelbė, kad koncerto Vilniuje metu užkulisiuose „Rammstein“ lyderis Tillas Lindemannas ją apsvaigino narkotikais ir pasiūlė pasimylėti.

Lietuvos policija Airijos pilietę gegužės pabaigoje apklausė dėl Vilniuje prieš ir po grupės „Rammstein“ koncerto vykusių uždarų vakarėlių metu galimai įvykdytų nusikaltimų, susijusių su narkotinėmis medžiagomis ir galima prievarta.

Paviešinus šią istoriją, kitos jaunos gerbėjos socialiniuose tinkluose taip pat ėmė dalintis istorijomis, teigdamos, kad muzikinė grupė yra sukūrusi organizuotą apsvaiginimo, seksualinio priekabiavimo ir prievartavimo sistemą, kviesdama atrinktas jaunas merginas į prieš ir po koncertų vykstančius vakarėlius.

„Rammstein“ nurodė atmetanti kaltinimus.

Prokuratūra birželį pranešė, kad, įvertinus aplinkybių patikslinimo metu gautų duomenų visumą, nėra objektyvių faktinių duomenų, kurie leistų pagrįsti, jog pareiškėjos atžvilgiu buvo naudojamas fizinis, psichologinis smurtas, atlikti kokie nors prievartiniai seksualinio pobūdžio veiksmai, ji būtų verčiama vartoti narkotines medžiagas ar apvogta.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba
Jei reikia pagalbos vaiko teisių klausimais
Skambinkite pagalbos telefonu 8 800 10 800 arba rašykite žinutę Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pokalbių laukelyje „Pasikalbėkime“. Pranešti apie pažeidimą galima vaiko teisių apsaugos skyriuose, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje, arba skambinti telefonu 112.