Gebrasy – apie konkurenciją „Eurovizijos“ atrankose ir „nutekintą“ dainą

Gebrasy / Justino Stacevičiaus, Gretos Kuliušaitės nuotr.
Gebrasy / Justino Stacevičiaus, Gretos Kuliušaitės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-02-05 12:48
AA

Praėjusiais metais vos žingsniu nuo nugalėtojų „The Roop“ atsilikęs ir antrąją vietą nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje užėmęs Audrius Petrauskas-Gebrasy šiemet į sceną sugrįžo vedamas dar aukštesnių tikslų. Su autorine daina „Into Your Arms“ penktą kartą dėl kelialapio į didžiausią Europos muzikos sceną besivaržantis vaikinas neslepia – jei nepavyks išvykti į Italiją, nežinia, ar stos į kovą šeštą kartą.

„Apie galimybę atstovauti Lietuvai tikrai svajoju, bet nežinau, ar iškart galėčiau ir vėl kurti dainą, o ir atiduoti tam visą energiją. Manau, reikėtų padaryti pauzę“, – portalui Žmonės.lt sakė A.Petrauskas-Gebrasy.

Praėjusių metų nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje su savo autorine daina „Where'd You Wanna Go“ melomanų širdis užkariavusio A.Petrausko kūrinys šių metų konkurse buvo ypatingai laukiamas. Tad tikriausiai nieko keisto, kad daina „Into Your Arms“ vos per kelias dienas „Youtube“ platformoje sulaukė šimtatūkstantinių peržiūrų.

Gebrasy / Justino Stacevičiaus / LRT nuotr.

Tiesa, kai kurie A.Petrausko kūriniu spėjo pasimėgauti dar iki oficialaus jo pristatymo – premjeros išvakarėse daina „Into Your Arms“ buvo nelegaliai paviešinta keliose platformose. Gebrasy neslepia – toks poelgis jį sutrikdė.

„Iš pradžių negalėjau patikėti, kad taip įvyko, buvo ir pikta, ir liūdna... Tikrai nerimavau, bet po kurio laiko pradėjau juokauti, jog galiu jaustis kaip muzikos žvaigždė, kurios kūriniai yra nutekinami“, – juokėsi jis ir pridūrė, kad praėjusių metų kūrinys išties, atrodo, atvėrė plačiuosius vandenis.

„Po praėjusių metų pasirodymo vis sulaukdavau laiškų su prašymais atrankose dalyvauti penktąjį kartą. Taip ir padariau, nes tam turėjau tinkamą dainą“, – kalbėjo Gebrasy.

Gebrasy / Fausto Venckaus nuotr.

Ir išties, Gebrasy daina „Into Your Arms“ pasirodė tinkama ne tik jam, bet ir „Eurovizijos“ gerbėjams. Į atrankų finalą patekęs atlikėjas pasakoja žinojęs, kad, pristatydamas eurovizinę dainą, sulauks lyginimų su praėjusių metų savo kūriniu „Where'd You Wanna Go“. Pasak A.Petrausko, dėl šios priežasties, pristatydamas dainą jautė didžiulį nerimą.

„Žinojau, kad bus lyginančių šiuos du mano kūrinius, tad nenorėjau išleisti bet ko. Man buvo svarbu, kad daina skambėtų tobulai. Įsivaizduokite, kai daugiau nei metus dirbti su kūriniu, jau nežinai, ar jis patiks klausytojams, ar ne. Visai kitaip į jį žvelgi. Buvo smagu matyti, kad ir žmonėms daina patinka“, – portalui Žmonės.lt sakė jis.

Gebrasy / Gretos Kuliušaitės nuotr.

Penktą kartą dėl kelialapio į „Euroviziją“ kovojantis Gebrasy teigė, kad šių metų atranka kaip niekad įvairiapusė ir įdomi. Dainininkas pasakojo, kad konkurencijos konkurse nesijaučia.

„Vieno lyderio nėra, tad kova nenuspėjama, o ir žanrų įvairovė – didžiulė, – sakė jis. – Manau, kad būtent „Eurovizijos“ atrankų metu, kad ir kiek visi kalbėtų apie konkurenciją, labiau jaučiasi bendruomeniškumas ir šeimyniškumas. Atlikėjai vieni kitus palaiko – mes ir pasisveikinam, ir pasikalbam, ir palinkim vieni kitiems sėkmės. Kad ir kiek visuomenė bando mus sukiršyti, kovodami, kurio daina geresnė, mes, kaip atlikėjai, gebame gerbti vieno kito darbus ir palaikyti gerą atmosferą.“

A.Petrauskas su šypsena pasakojo, kad didžioji „Eurovizijos“ scena – jo sena svajonė. „Su šiuo konkursu aš užaugau, nuo pat vaikystės žiūriu. Man žavi ir „Eurovizijos“ istorija, juk konkursas prasidėjo po karo, kad suvienytų valstybes, kasmet į jį prisijungdavo vis daugiau šalių... Ta misija – labai graži, o ir atstovauti Lietuvai norisi. Tikrai galiu sakyti, kad šiuo metu, visas dėmesys yra skiriamas „Eurovizijai“ ir apie nieką kitą nemastome“, – kalbėjo jis.

Gebrasy daina „Into Your Arms“:

Vis dėlto savo kūrinio sėkme tikintis atlikėjas neslėpė – jei šiemet nepavyktų išvykti į „Euroviziją“, šeštą kartą bandyti savo sėkmę tikriausiai neskubėtų.

„Manau, kad padaryčiau pertrauką. Jei nepavyktų šiemet, manau, reikėtų sustoti ir pagalvoti, ką reikia daryti kitaip, ką darome nepakankamai. Ta pauzė būtų labai naudinga, nes skirti tiek laiko ir pastangų dainai, pasirodymui, visus metus dirbti prie jų... Abejoju, ar galėčiau tai daryti dar vienus metus iš eilės“, – dalijosi jis.

„Tiesa, prieš kelerius metus, kai galvojau, kad darysiu pertrauką nuo „Eurovizijos“, su manim susisiekė Monique ir pasiūlė dalyvauti kartu. Buvau pritariantysis vokalistas, tad pertraukos padaryti nepavyko“, – besijuokdamas pridūrė Gebrasy.

Faustas Venckus ir Gebrasy / Evelinos Beivydaitės nuotr.

Į muziką nėrė ketverių metų

Muzika – neatsiejama A.Petrausko gyvenimo dalis. Į šią sritį Gebrasy nėrė būdamas vos ketverių metų. A.Petrauskas pasakojo, kad net ir aiškiai suprasdamas, jog dainininko karjera yra jo svajonė, ne kartą sulaukė aplinkinių atkalbinėjimo.

„Kai pasakodavau aplinkiniams, kad būsiu muzikantas, vis kažkas sakydavo, kad Lietuvoje karjeros nepasieksiu, iš to nepragyvensiu, tad reikia turėti planą B“, – portalui Žmonės.lt sakė atlikėjas.

Gebrasy atviravo, kad girdėdamas aplinkinių atkalbinėjimą, akimirkai buvo suabejojęs, tad vos baigęs mokyklą, pasirinko anglų kalbos filologijos studijas.

„Pabaigiau anglų kalbos filologijos studijas, tačiau galiausiai įsitikinau, kad tai nėra ta sritis, kurioje norėčiau būti. Pradėjau nekreipti dėmesio į žmones sakančius, kad man nepavyks. Žinojau, kad galiu daug ko pasiekti ir labai gailėsiuosi, jeigu nepabandysiu. Žinoma, dėl studijų šiandien nesigailiu – jos padeda man kuriant dainų tekstus“, – teigė Gebrasy.

Būdamas 18-os Audrius dalyvavo muzikiniame šou „X faktorius“, pasiekė net superfinalą, nors jame ir nelaimėjo.

Gebrasy / Asmeninio albumo nuotr.

Svajoja apie tarptautinę karjerą

Neįprastu sceniniu vardu į muzikos pasaulį žengęs A.Petrauskas pasakoja, jog Gebrasy gimė prieš penkiolika metų. Vaikinas juokėsi, kad šis jį lydi kone tiek pat, kiek trunka jo muzikos kūryba.

„Sceninis vardas gimė prieš kokius penkiolika metų, kai atsirado internete įvairiausi forumai ir kompiuteriniai žaidimai, kuriems reikėdavo slapyvardžio. Mano galvoje tiesiog iškilo šios raidės, jos man labai gražiai skambėjo, tad jas pasirinkau. Kaip tik tuo metu pradėjau kurti muziką, tad tas vardas, galiu sakyti, atsirado kartu su kūryba“, – portalui Žmonės.lt sakė Gebrasy.

Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje penktą kartą dalyvaujantis A.Petrauskas neslepia, jog pasvajoja ir apie tarptautinę karjerą. Atlikėjas pasakojo, kad ši mintis ir buvo viena iš priežasčių, kodėl jis pasirinko sceninį vardą.

„Žinojau, kad užsieniečiams yra sudėtinga ištarti mano vardą, pasirinkau slapyvardį, kurį patogu ištarti ir lietuviškai, ir angliškai. Iš tiesų, manau, kad nėra atlikėjo, kuris nesvajotų apie tarpautinę karjerą. Tikiu, kad dabar, kai internete galima laisvai dalytis savo kūryba, ji tikrai gali atrasti klausytoją ne tik Lietuvoje“, – įsitikinęs dainininkas.

Fotogalerija:

Gebrasy (29 nuotr.)
+23