Gediminas Storpirštis apie „Purpurinį vakarą“: „Jūs esate kultūringiausia publika“

Festivalio „Purpurinis vakaras“ baigiamasis koncertas / Luko Svirplio, Bernardo Gimbučio ir Gyčio Kaminsko nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Šeštadienio vakarą, rugpjūčio 18-ąją, anykštėnai ir miesto svečiai gausiai rinkosi į Dainuvos slėnį, kuriame jau 11-tą kartą vyko nacionalinio bardų festivalio „Purpurinis vakaras“ baigiamasis koncertas. Slėnis aidėjo nuo gražiausių dainų, žiūrovų plojimų ir geriausių emocijų.

Eglė Užkuraitė

Baigiamajame koncerte netrūko geriausių šalies bardų. „Pasilinksminote, o dabar kviesiu paliūdėt,i“ – savo programą pradėjo Olegas Ditkovskis, kuris prieš koncertą prisipažino, jog groti vienam, be Nedos Malūnavičiūtės, šiek tiek baisu.

„Nepaprastai smagu sugrįžti į Anykščius ir sutikti kultūringiausią publiką iš visų mūsų festivalių. Šis bardų festivalis tampa ne tik mūsų festivaliu, bet ir kultūriniu reiškiniu,“ – publikai gražiausių žodžių negailėjo Gediminas Storpirštis su grupe.

Scenoje pasirodę Tbilisio valstybinio operos ir baleto teatro solistai, svečiai iš lietuvių mylimos Gruzijos, klausytojų buvo priimti itin šiltai. Uždainavę gruzinų liaudies dainą „Suliko“ lietuviškai vyrų kvartetas sulaukė nesibaigiančių plojimų ir šūksnių „bravo“.

Renginio vedėja, Raminta Naujanytė-Bjellė, pristatydama jaunimui labiau žinomą Darių Žvirblį, scenoje pasirodžiusį su styginiu kvartetu, neslėpė emocijų: „Dariau, tavo tembras man gražiausias visoj Lietuvoj!“. Darius Žvirblis į ramų bardų vakarą įnešė daugiau roko muzikos atspalvių ir tarsi paruošė publiką koncerto kulminacijai.

Vakarą vainikavo patriotinę programą „Broliai“ pristatę Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“. Čia susiliejo klausytojų minioje iškeltos trispalvės, skaudžius partizanų likimus pasakojanti muzika ir paslaptingą atmosferą kuriantis šviesų šou.

„Įžengėme į antrą dešimtmetį. Visa šio festivalio programa buvo skirta Lietuvos šimtmečiui paminėti. Ačiū visiems, kad mes turime tokį festivalį. Mūsų gretos auga. Ačiū Anykščiams,“ – 11-tą bardų festivalį kartu su festivalio himnu tapusia Vytauto Kernagio daina „Purpurinis vakaras“ užbaigė Gediminas Storpirštis
Festivalio „Purpurinis vakaras“ baigiamasis koncertas (45 nuotr.)
+39
Skaitykite daugiau