Gedimino ir Ainio Storpirščių pasirodyme – nesuvaidintas nuoširdumas ir į vaikystę grąžinančios dainos

Ainis ir Gediminas Storpirščiai / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Ainis ir Gediminas Storpirščiai / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Jau ne vienas vilnietis pamilo koncertus, rengiamus VU botanikos sode. Lietingą sekmadienio pavakarę Kairėnuose rinkosi gausus būrys prasmingų žodžių ir gražios bei tikros muzikos išsiilgusių žmonių. Bardų vasaros festivalio koncertų cikle susirinkusiųjų laukė išskirtinis vakaras, kuriame pasirodė kylanti teatro žvaigždė Ainis Storpirštis kartu su tėvu, kino ir teatro aktoriumi, bardu Gediminu Storpirščiu.

„Ačiū jums visiems, kurie pasirinko šį vakarą praleisti su mumis ir pasiklausyti mūsų dainų. Jūsų čia tiek daug, kad aš nutariau nesėdėti, o dainuoti atsistojęs, nes kitaip paskutinėse eilėse sėdintys manęs išvis nematys“, – į gausiai susirinkusią publiką, kuri slėpėsi palapinėje, kreipėsi G.Storpirštis. Gediminas su gitara liko stovėti, o Ainis įsitaisė prie klavišinių.

Gediminas su sūnumi nuolatos bendravo su publika ir papasakojo ne vieną linksmą istoriją. Duetas vakarą pradėjo pirmąja Ainio daina apie Don Kichotą.

„Nežinau ar prisimenate, bet kažkada buvo tokia laida vaikams „Saulės zuikutis“, kurią vedė Julija Jačėnaitė. Sūnus Kristijonas buvo talentingas dailininkas, todėl laidos filmavimo grupė įsiprašė į namus, kad parengtų reportažą. Susijungė kameras, jau buvo visi pasiruošę pradėti filmuoti, tačiau į kambarį atėjo Ainius su rožiniu bliūdu, pradėjo mušti į jį ir nenustojo. Jo keliamas triukšmas neleido pradėti filmavimo. Jis pareiškė, kad nesustos tol, kol nepadainuos. Ainis tuomet atliko dainą apie Don Kichotą, kurios žodžiai buvo Aido Marčėno eilėraštis. Netyčia operatorius neišjungė kameros ir viską nufilmavo. Taip buvo įamžintas pirmas Ainio muzikinis pasirodymas“, – aktorius prisiminė savo sūnaus pirmuosius žingsnius muzikoje. Po šios linksmos istorijos susirinkusieji nuoširdžiai juokėsi ir plojo Gedimino sūnui Ainiui.

Ainis ir Gediminas Storpirščiai
Ainis ir Gediminas Storpirščiai / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Vyresni klausytojai prisiminė laikus, kuomet G.Storpirštis dainuodavo įvairių spektaklių dainas, o jam laibu balsu pritardavo A.Storpirštis, tačiau prieš šešiolika metų dainomis klausytojų ausis džiuginęs duetas nutraukė savo veiklą. „Visi tėvai mane supras. Ateina toks laikas, kuomet gražus ir tyras vaiko balsas turi išgyventi mutaciją. Todėl tuos penkiolika metų ir nekoncertavome, o prieš metus pirmą kartą po  penkiolikos metų sugrįžome į sceną. Šį vakarą kartu su mūsų dainomis pakeliausime laiku“, – atviravo G.Storpirštis. Koncerte skambėjo žinomos aktoriaus dainos apie Australiją, Paryžių, arkangelus, Mikę Pūkuotuką. Tie, kurie nežinojo žodžių, smagiai lingavo į taktą, o žinantys – pritarė nesidrovėdami.

Po Gedimino ir Ainio pasirodymo buvo paskelbta trumpa pertrauka. Vėliau scenoje pasirodė kitas šeimyninis duetas, nudžiuginęs lietaus nepabijojusius – režisierius, poetas, rašytojas, bardas Vytautas V. Landsbergis kartu su žmona Ramune.

Pora susirinkusiems klausytojams dovanojo pačias gražiausias savo dainas, kurios kaskart koncertuose skamba vis kitaip.

Ainis ir Gediminas Storpirščiai
Ainis ir Gediminas Storpirščiai / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Apie šeimyninį Ainiaus ir Gedimino duetą

Gediminas Storpirštis – dažnai tituluojamas bardų atgimimo tėvu. G.Storpirščio kūryboje bene labiausiai atsispindi šiuolaikinių Lietuvos poetų kūryba. Atlikėjas dainuoja Sigitą Gedą, Justiną Marcinkevičių, Aidą Marčėną, Juozą Erlicką, Antaną A.Jonyną, Donaldą Kajoką. Kadangi dainuojamosios poezijos žanro pavadinimas kalba pats už save, jungdamas dainą ir poeziją, atlikėjas ir poetas kuria vieną nedalomą meninį kūrinį. Bardas tik dar labiau priartina poeziją prie klausytojo, savaip „atrakindamas“ kiekvieną eilėraštį.

Ainis Storpirštis – kylanti Lietuvos teatro ir kino žvaigždė, šiuo metu sutinkama įvairiuose teatrų spektakliuose – „Išvarymas“, „Atėjau, pamačiau, negalėjau“ ir daugelyje kitų spektaklių, tačiau ne ką mažiau susijęs su muzika. Kelis metus grojo grupėse „Stipriai kitaip“, „Suicide DJ‘s“.

G.Storpirštis ne kartą yra prisipažinęs: „Dainuojamoji poezija yra sunkus žanras – juk vienas su instrumentu rankose dvi valandas veik nejudėdamas, tik dainuodamas, turi išlaikyti klausytojų dėmesį. Turi turėti savo požiūrį, savo tikėjimą – kad ir koks jis būtų, kuriantis ar griaunantis. Tačiau jei nenori dalintis, negali ir kurti.“

Ainis ir Gediminas Storpirščiai
Ainis ir Gediminas Storpirščiai / Lukas Balandis / BNS nuotr.