„Gelbėtojos“ Rūtos dukra Emilija stebina pasiekimais: su partneriu Tauru skina pergales šokių aikštelėje

Tauras Grigaliūnas, Emilija Lazauskaitė, Rūta Filejeva / Asmeninio archyvo, Egidijaus Knispelio nuotr.
Tauras Grigaliūnas, Emilija Lazauskaitė, Rūta Filejeva / Asmeninio archyvo, Egidijaus Knispelio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-06-29 17:58
AA

„TV Pagalbos“ gelbėtoja, paramos ir labdaros fondo „Gerumo trupinėlis“ įkūrėja Rūta Filejeva gali drąsiai didžiuotis savo dukra Emilija. Neseniai mergaitė su patneriu Tauru Grigaliūnu iškovojo pergalę Lietuvos standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionato pirmenybėse. Savo grupėje pora pasirodė geriausiai ir buvo įvertinti garbingu titulu. Žmonės.lt Rūta Filejeva pasakoja apie dukrą, jos pomėgius ir aistrą šokiui.

„Emilija ir Tauras šokti kartu pradėjo prieš pusmetį. Iki to laiko abu turėjo partnerius, su kuriais sėkmingai dalyvavo varžybose ne vienerius metus. Tiesiog tai toks sportas, kad kažkada ateina laikas permainoms. Emilija – aukšta panelė, tad ilgai netruko, kol praaugo savo buvusį partnerį“, – šypsosi Rūta.

Rūtos Filejevos dukra Emilija / Egidijaus Knispelio nuotr.

Ji pasakoja, kad Emilijos partnerio Tauro prigimtis šokiui atsiskleidė tėvams net nežinant. Kai šiam buvo penkeri metukai, jis pusmetį savo pageidavimu lankė šokių būrelį darželio salėje.

„Tauro tėvai pasakojo, kad jam patiko judesys, muzika, ritmas ir mergaitės. Vieną dieną dukros būsimo partnerio tėvams paskambino būrelio vadovė Violeta, kuri ir „nušvietė” apie vaiko aistrą šokiui. iškart po to, susisiekė ir futbolo treneris, pareiškęs, kad berniukas turi gerus fizinius duomenis, tačiau į kamuolį nesifokusuoja. Jam rūpėjo elegantiškai bėgioti aikštėje ir estetiškai atrodyti. Juokinga situacija sudėliojo viską į savas vietas. Nuo šešerių prasidėjo kasdieninės treniruotės, vasaros šokių stovyklos ir varžybos“, – Emilijos partnerio istorija dalijasi Rūta.

Tauras Grigaliūnas ir Emilija Lazauskaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Tuo tarpu Emiliją į šokius atvedė ji pati.

„Tiesiog ieškojome tinkamos veiklos lieknai, mažai mergaitei. Mąsčiau, jei nepatiks, eisime kitur. Bet jai patiko iš karto. Šoko visur. Gatvėje, parduotuvėje. Net esu skaičiusi apie save komentarą, kad „ateina su dukra apsipirkti, mama perka, o dukra parduotuvėje šoka, atrodo labai juokingai“, – prisimena Rūta.

Ji teigia, kad Emilija nuo vaikystės buvo pastebima visur. Prie Rūtos varžybose prieidavo šokių pasaulio atstovai, girdami jos dukrą, ragindami nesustoti ir maloniai nuteikdami jos motinišką ausį.

„Mokytojai vis kartodavo, kad ši mergaitė turėtų eiti toli. Turbūt daugiau kaip penkerius metus treniravomės šokių mokykloje DAVI, kur Emilija ne tik daug dirbo, bet ir jautėsi kaip namie. Tai turbūt labai svarbu sėkmingam vaiko tobulėjimui.

Tauras Grigaliūnas ir Emilija Lazauskaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Tiek Emilija, tiek Tauras – iš šokių klubo „Alemanda”,  kurio vadovė Živilė, anot Rūtos, turi puikių gebėjimų duoti patiems mažiausiems stiprias bazines žinias ir „pozicijas”. Būtent ji įžvelgė Tauro talentą. Tuo metu jau konkuruodamas tarp 50-70 porų, Tauras užimdavo 1-3 vietas.

„Viskas įgavo didelį pagreitį, prasidėjo kasdienės treniruotės, viena po kitos vis aukštesnės klasės, didesni reikalavimai... visa tai devynmetį Taurą atvedė iki perdegimo, kuomet jam norėjosi mesti  suaugusio sportininko disciplinuotą kasdienybę. Su tėvais jiedu sutarė, kad palankys dar metelius ir po jų galės baigti. Tauro mamos širdis jautė, kad tai būtina. Dabar sūnus iš širdies dėkoja, kad tėvai neleido mesti šokių, nes Tauras be šokio neįsivaizduoja gyvenimo.

Šiame etape su Emilija ir Tauru  išgyvename saldžius ilgamečio darbo vaisius. Dabartiniame mūsų vaikų šokių klube „Spindulys” viso karantino metu treneriai Andrius Greblikas, Brigita Baniene ir jos vyras Mindaugas Banys dirbo su Emilija ir Tauru privačiai, taip pat grupiniuose užsiėmimuose, kūrė ir šlifavo choreografijas. Dirbo itin daug, kantriai, tyliai ir iš širdies. Tai pasimatė iš pirmųjų varžybų Jonava open 2021 šią gegužę. Dvi pirmos vietos iš  30 porų. Po to sekė Baltic open 2021, kur Emilija su Tauru užėmė 1 vietą standartinių šokių programoje ir Lietuvos sportinių šokių čempionatas.

Emilija Lazauskaitė ir Tauras Grigaliūnas / Asmeninio archyo nuotr.

„Didelis džiaugsmas matyti bręstančias stiprias asmenybes, stebėti jų gebėjimą prisitaikyti, nusileisti vienas kitam, palaikyti vienas kitą sunkesniu monentu.

Ir vis dėlto ši nauja partnerystė mums duoda ne tik pirmenybių laimėtojų titulą, o daug daugiau. Juk jiems tik 12 metų. Sėkmės formulėje daug dedamųjų – puikūs ir atsidavę treneriai, vaikų gebėjimai bei disciplinuoti, bet užsispyrę sportininkų charakteriai, mamų ir šeimų atsidavimas, sutarimas – susikalbėjimas ir puikus komandinis darbas asistuojant sportininkams jų ilgame kelyje“, – sako Rūta Filejeva.

Rūtos Filejevos dukra Emilija su šokių partneriu Tauru (12 nuotr.)
+6