Genetikai nustatė, kaip galėtų atrodyti hercogienės Catherine ir princo Williamo vaikai

Princas Williamas ir hercogienė Catherine / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Princas Williamas ir hercogienė Catherine / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-02-25 21:48
AA

Genai – dalykas įdomus, nes niekada nežinai, koki paketą gausi. Ir tikrai nėra nei vieno, kuriam ne knietėtų žinoti, kaip atrodys jų vaikai. Tiesa, visam pasauliui dar įdomiau, kaip gi atrodys Kembridžo hercogienės Catherine ir princo Williamo pirmagimis. O genetikai nesnaudžia – remdamiesi hercogienės ir princo genofondu jie pamėgino nuspėti, kaip atrodys karališkosios šeimos įpėdinis.

Sukurtus karališkosios šeimos vaikų fotorobotus galite pasižiūrėti spustelėję čia.

Gruodį, vos karališkoji šeima paskelbė, kad laukia šeimos pagausėjimo, menininkai ir teismo analitikai visame pasaulyje nerimo, idant pasauliui parodyt galimą pirmagimio fotorobotą. Žinoma, prie šios akcijos prisijungė ir iš PAR kilusi genetikė Suretha Erasamus, kuri sukūrė pačius pirmuosius fotorobotus, kaip kate ir Williamo vaikas – mergaitė arba berniukas – galėtų atrodyti paauglystėje.

Genetikei ši užduotis nebuvo sunki, mat vaikų išvaizdą pagal tėvų genus ji nustatinėja bene kasdien. Ypač, jei tai yra susiję su paveldimomis ligomis. Tad ji pirmoji ir pamėgino nuspėti, kaip galėtų atrodyti sosto įpėdinis.

Jei porai gimtų sūnus, jis iš princo greičiausiai paveldėtų išraiškingą, vyrišką žandikaulį, mėlynas akis ir šviesius plaukus bei būtų šiek tiek panašus į savo tėvą paauglystės metais. Mergina, kita vertus, paveldės ir mamos plaukus, ir mamos veido kontūrus. Tiesa, ji turėtų turėti ne žalias, o mėlynas akis. Spėjama, kad dalį bruožų vaikai paveldės ir iš princesės Dianos.