Genialumas slypi paprastume: žingsniai, padėsiantys kopti karjeros laiptais
Drastiški pokyčiai gyvenime retai atneša apčiuopiamą naudą. Verčiau pakeisti smulkmenas – juk iš jų ir susideda gyvenimas. Ši taisyklė galioja ne tik kasdieniame gyvenime, bet ir darbo vietoje. Tad ką verta daryti kitaip, kad viršininkai jus pastebėtų?
Laiko klausimas
Mes įpratę su juo kariauti ar bet kokia kaina priversti jį paklusti. O gal sau nešvaistyti laiko (!) nei išteklių ir sudaryti su juo taikos sutartį? Šią pasiekti padės paprastos taisyklės.
1. Pajuskite tėkmę. Mūsų vidinis laikrodis dažnai nesutampa su faktiniu. Todėl mokykitės jausti laiką: stebėkite, kiek išties minučių ir valandų užtrunka valytis dantis, skaityti, tvarkyti elektroninį paštą. Taip lengviau suderinsite vidinį laiko pojūtį su realiu ir pamatysite, kur per ilgai kapstotės.
2. Vertinkite sekundes. Banalu, bet būtent iš jų ir susideda didysis laiko biudžetas. Yra reikalų, nevertų nė penkių minučių, ar susitikimų, kuriems visiškai pakanka pusvalandžio. Aiškiai suvokiant kiekvieno žingsnio tikslą ir užduotį, lengviau jį suplanuoti ir skirti tiek laiko, kiek nusprendėte.
3. Džiaukitės laiku. Paprastai mes skundžiamės, kad jis bėga per greitai, jo amžinai neužtenka ir vertiname jį kaip bausmę. O jei pradėtumėte džiaugtis, kad kiekvieną dieną turite 24 valandas, kurių nemenka dalimi galite disponuoti, kaip panorėję? Nešiokite gražų laikrodį, užuot žvilgčioję į išmanųjį.
4. Derėkitės su laiku. Laikas gali veikti mūsų labui, jei... pasiūlysime jam ką nors mainais. Norite anksčiau atsikelti ir viską spėti? Pamėginkite anksčiau atsigulti. Išmintingi žmonės sako, kad rytas prasideda iš vakaro. O ir valanda miego iki vidurnakčio verta daugiau, nei išmušus dvyliktą.
5. Būkite sąmoningi. Neatidėliodami darbų, nepanirdami į socialinius tinklus ir nesistengdami vienu metu atlikti kelių užduočių sutaupysite keletą valandų. Leiskite laiką sąmoningai ir nereikės versti bėdos jo stokai, transporto problemoms ar kitiems išorės veiksniams.
6. Išskirkite tai, kas svarbiausia. Laikas ne begalinis, vadinasi, kai ką galite spėti padaryti šiandien, o kai kas tikrai palauks iki rytdienos (yra dar trečia grupė – reikalai, kurių išvis galima nesiimti). Svarbu atskirti vieną nuo kito ir nepamiršti galutinių terminų.
Motyvuojamosios sąvaržėlės
Net toks mažas daiktas, išradingai pritaikytas, gali labai daug. Tinklaraščio brightideas.co autorius, antrepreneris ir verslininkas Trentas Dyrsmidas pradžioje pasinaudojo sąvaržėlių strategija pats, o dabar ją parduoda. Štai kaip tai veikia: Trentas, pradėjęs dirbti makleriu ir neturėdamas didelės patirties, ryte pastatydavo ant stalo dvi stiklines, vieną – tuščią, kitą – su 120 sąvaržėlių, ir kaskart, paskambinęs klientui, perkeldavo sąvaržėlę iš pilnos stiklinės į tuščią. Šitaip jis vizualizavo savo pažangą, aiškiai fiksavo žingsnius sėkmės link ir netrukus pasiekė 75 000 dolerių metines pajamas. Norite padaryti 100 atsispaudimų per dieną? Padalykite tiek pat sąvaržėlių į 10 dalių ir kasdien dėliokite kaip Dyrsmidas. Kasdien reikia išsiųsti 25 laiškus (sakykim, CV)? Meskite sąvaržėlę iš stiklinės į stiklinę. Vaikiška? Bet kol nepabandėte, negalite sakyti, kad neveikia.