George'as Michaelas – žmogus, padėjęs ištisai kartai išsilaisvinti nuo stereotipų apie homoseksualus

George'as Michaelas / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
George'as Michaelas / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-12-26 15:00
AA

Žinia apie britų muzikos žvaigždės George'o Michaelo mirtį ne vienam gerbėjui aptemdė Kalėdas – retas kuris įsivaizduoja didžiąsias metų šventes be jo hito „Last Christmas“. Šio dainininko mirtį skaudžiai išgyvena ne tik jo muzikos gerbėjai, bet ir LGBT bendruomenė – jis buvo viena pirmųjų žvaigždžių, viešai pripažinusi savo netradicinę seksualinę orientaciją.

George'as Michaelas įkvėpė ir padrąsino tuos, kuriems buvo sunku pripažinti savo seksualinę orientaciją, ypač tais laikais, kai LGBT bendruomenė buvo ypač niekinama.

Dainininkas buvo tapęs savotišku išsilaisvinimo simboliu jauniems žmonėms, augusiems dešimtajame dešimtmetyje ir bijojusiems pripažinti tiek sau, tiek aplinkiniams, kad yra homoseksualūs. George'as Michaelas buvo vienas pirmųjų garsių žmonių, kurie neslėpė esantys gėjai, ir šitaip padrąsino ištisą kartą, rašo „Mashable“.

Tiesa, kad yra gėjus dainininkas ilgą laiką slėpė, tačiau yla iš maišo išlindo 1998-aisiais, kai jis buvo suimtas Los Andžele dėl to, kad mylėjosi su kitu vyru viešoje vietoje. Po šio skandalo dainininkas nusprendė nebesislapstyti ir pareiškė, kad jis daugiau kaip 10 metų nėra turėjęs santykių su moterimis, yra gėjus ir dėl to nesigėdija.

„Noriu pasakyti, kad neturiu jokių problemų dėl to, kad žmonės žino, jog aš šiuo metu turiu santykių su vyru“, – tuomet sakė jis CNN.

Vėliau jis net atkūrė šį incidentą savo vaizdo klipe „Outside“, kuris išėjo tais pačiais metais. Ir galutinai tapo LGBT bendruomenės pionieriumi.

„Aš niekada neturėjau moralinių problemų dėl to, kad esu gėjus. Keletą kartų maniau, kad buvau įsimylėjęs moterį. O tada įsimylėjau vyrą ir supratau, kad nė vienas iš ankstesnių jausmų nebuvo meilė“, – vėliau yra sakęs jis.