Gerardas Butleris vėl kartu su buvusia mylimąja: prisipažino svajojantis apie vaikus
Gerardas Butleris (48) netikėtai tapo ne tik veiksmo filmų žvaigžde, bet ir politine figūra. Kelios valandos iki premjeros naujausias filmas „Operacija „Hunter Killer“, kuriame jis vaidina, uždraustas rodyti Rusijoje.
Toks šios šalies Kultūros ministerijos sprendimas daugiau byloja apie pačią šalį, o ne apie Butlerį ar filmą, kurio scenarijus – ne toks jau negirdėtas: amerikiečių kariškiai sustabdo karinį perversmą Rusijoje, išgelbsti šios šalies prezidentą nuo mirties, o pasaulį – nuo branduolinio smūgio. Ironiška – anksčiau juosta uždrausta rodyti Ukrainoje, nes ekspertai nusprendė, kad joje demonstruojama rusų kariuomenės ir specialiųjų tarnybų galia, o tai draudžia šios šalies įstatymai.
Filmams tokie skandalai paprastai būna į naudą – draudžiamas vaisius yra saldus, o interneto laikais smalsi publika vis tiek ras būdų juos pamatyti.
Draudimų, apie kokius dar neseniai galėjai skaityti nebent kokiame antiutopiniame romane, iniciatoriai nuskriaudė ne tik veiksmo filmų gerbėjus ir gerbėjas. Juk į Butlerį (o ten dar vaidina ir Gary Oldmanas...) taip malonu paganyti akis išsiilgusioms tikro vyriškumo. Kapitonas Džo Glasas nedemonstruoja tokio įspūdingo torso, kokiu prieš dvylika metų puikavosi karalius Leonidas iš „300“ (pats aktorius juokauja, kad iš visų vyriškojo spartiečio atributų jam šiandien liko tik raudonas apsiaustas), tačiau žavesys ir įvaizdis nedingo. Kaip ir puiki forma – jis vis dar neatsisako nusimesti drabužių ekrane.
Tiesa, ponioms šiandien leidžiama tik žiūrėti: aktorius, kadaise sukęs galvą pusei Holivudo – nuo Lindsay Lohan, Cameron Diaz, Jennifer Aniston iki Jessicos Biel, – pernai grįžo pas seną draugę, amerikietę nekilnojamojo turto plėtotoją ir interjero dizainerę Morgan Brown (47). Su ja bendrauja nuo 2014 metų (2016-aisiais buvo trumpam išsiskyrę).
Viskas rimta: sakoma, kad Butleris pardavė savo loftą Čelsyje ir su Morgan ieško didesnio buto (juos matė vaikštinėjančius po rajoną su brėžiniais rankose). Dar prieš metus aktorius interviu „People“ prisipažino, kad per penkerius metus nori užmegzti artimus santykius, svajoja apie vieną ar du vaikus (beje, Brown turi sūnų iš ankstesnės partnerystės) ir apskritai nusiteikęs labiau rūpintis ne karjera, o asmeniniu gyvenimu. Nenuostabu, kad ir per „Operacijos...“ premjerą Niujorke jį lydėjo Morgan ir aktorius jai rodė itin karštą dėmesį.
Kaip ir dera juostai, kurios veiksmas vyksta karo laive, premjera surengta... karo laive – lėktuvnešyje „The Intrepid“, kuriame dabar yra jūrų karo istorijos muziejus. Ant raudono kilimo pasirodė ne tik filmo komanda, bet ir JAV viceadmirolas Frederickas J. Roegge’as (kartu su aktoriumi prieš filmavimą jis repetavo kapitono Džo Glaso duodamas komandas), ir jūreiviai iš Didžiosios Britanijos karo laivo „Queen Elizabeth“.
Išvakarėse aktorius dar nuvyko į Pentagoną padėkoti povandeninio laivo „Houston“ karininkams ir komandai, leidusiems jam ir režisieriui Donovanui Marshui praleisti tris dienas laive, kuriam 1990–1992 metais vadovavo George’as Wallace’as, romano „Firing Point“ („Ugnies taškas“), pagal kurį pastatyta „Operacija...“, bendraautoris.
Ekspedicija leido abiem vyrams suvokti, kaip valdomas povandeninis laivas, kaip dirba komanda (aktorius net miegojo kapitono kajutėje, režisieriui teko tenkintis jūreivio lova), ir filmas tapo tikroviškesnis.
Už netikslumus tokios juostos negailestingai plakamos, nors klaidų šiame filme taip pat netrūksta. Sakykime, kariai neria į ledinę Barenco jūrą be termokostiumų ir atvirais veidais; net vasarą tai – garantuota greita mirtis nuo hipotermijos. Medžioklė su lankais, kurią mėgsta Butlerio personažas, irgi uždrausta Jungtinėje Karalystėje (scena su elniu pagal siužetą vyksta aktoriaus gimtinėje Škotijoje).
Pats Gerardas Butleris Glazgo universitete net yra baigęs teisės studijas ir dvejus metus dirbo vienoje didžiausių advokatų kontorų. Tiesa, galiausiai jį iš ten atleido už pravaikštas (aktorius neslepia, kad tuo gyvenimo tarpsniu nevengė pakilnoti stiklelio), ir... teko tapti veiksmo filmų žvaigžde. Beje, Butleriui šis žanras patinka, jis net įsitikinęs, kad tokios juostos įkvepia žiūrovus drąsiems poelgiams ir padeda susidoroti su gyvenimo sunkumais.