Gerda Žemaitė – apie atostogas kvapą gniaužiančioje Zakinto saloje: įvardijo vienintelį trūkumą

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.
Kamilė Akelaitytė, 15min.lt
Šaltinis: Žmonės
AA

Televizijos laidų vedėja Gerda Žemaitė vis dar gyvena įspūdingos kelionės prisiminimais – daugiau nei prieš savaitę su vyru Andriumi bei sūneliu Nikolu ji leidosi į nuostabią Graikijai priklausančią Zakinto salą. Moteris iki šiol sunkiai renka žodžius, prisimindama kvapą gniaužiančius vaizdus, tačiau sako, kad vienas dalykas jos nesužavėjo.

Ne laukti kalendorinės vasaros pradžios, o mėgautis šiltojo sezono teikiamais malonumais laidų vedėja Gerda Žemaitė kartu su vyru Andriumi bei jaunėliu sūnumi Nikolu nusprendė tada, kai Lietuvoje siautė vėjas bei nerimo lietus. Darganotą orą šeimyna nutarė pakeisti į saulės spindulius bei vandenyną. Tam prireikė tik skrydžio bilietų ir puikaus nusiteikimo, o geros nuotaikos šiai trijulei, rodos, niekada netrūksta.

Iš įspūdingo grožio Zakinto salos Graikijoje šeimos nariai sugrįžo pilni naujų įspūdžių bei malonių potyrių. Būtent jais Gerda sutiko pasidalyti su portalo 15min skaitytojais.

Kvapą gniaužiantys vaizdai

Į jūros apsuptą Zakinto salą šįkart skrido ne visa Gerdos šeimyna – kartu nevyko vyresnysis sūnus. Moteris šypsosi, kad atostogaujant, socialiniuose tinkluose sekėjai jo iškart pasigedo – domėjosi, kur Markas, kodėl jo nėra. Gerda puolė smalsuolius raminti – Markas niekur nedingo, tiesiog šiuo metu yra dvyliktokas ir įnirtingai ruošiasi brandos egzaminams, todėl kartu su artimaisiais vykti negalėjo.

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.

Kelionės Graikijos kryptimi Gerdos šeimynai nesvetimos, čia jie yra aplankę ir didžiausią šiai šaliai priklausančią salą – Kretą. Taip pat viešėjo ir kitoms valstybėms priklausančiose saloje, pavyzdžiui, pastarąją žiemą buvo Madeiroje, kuri priklauso Portugalijai. Apsilankius minėtose vietose, noras pamatyti dar nelankytas salas tik padidėjo.

Pasak 15min kalbintos G.Žemaitės, šiuo metu jos šeima turi siekį aplankyti kuo daugiau vandens apsuptų gamtos stebuklų. Todėl ir šįkart keliautojų trijulė atostogoms pasirinko salą, kuri tituluojama viena gražiausių Graikijoje.

Prieš renkantis pažintinę kelionę ir besidomint, kur šįkart kelti sparnus, šeimą suintrigavo ir tai, kad Zakinto sala buvo apibūdinta kaip viena iš lankomiausių salų visame pasaulyje!

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.

Neaprėpiamas Zakinto lobynas – paplūdimiai, spygliuočiais žaliuojančios plynaukštės, derlingi kalnų slėniai, jaukūs kalnų kaimai Gerdos bei jos vyro nepaliko abejingos.

Paklausta, kas saloje paliko didžiausią įspūdį, 15min pašnekovė pirmiausia įvardija populiarųjį Navagio paplūdimį: „Šį gamtos grožį kiekvienas privalo pamatyti. Kvapą gniaužiantis vaizdas. Nesu mačius nieko gražesnio.“

Nuostabą keliančio paplūdimio pasiekti sausumos keliu neįmanoma, todėl Gerda su šeima jį aplankė laivu, o kitąkart vaizdu grožėjosi iš viršaus. Paplūdimyje turistai pamatė ir žymųjį Graikijos simbolį – sudužusį laivą. Moteris apibūdindama šį paplūdimį sunkiai renka žodžius, tik darkart patikina, kad tai pats gražiausias gamtos sukurtas reginys.

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.
Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.

Savaitės kelionei nepakako

Savaitę laiko Zakinto saloje su šeima besisvečiavusi Gerda tikina, kad septynių atostogų dienų tikrai nepakako. Nors sala ir mažytė, praleidžiamų dienų skaičių čia reikėtų padvigubinti.

„Išvažinėjome bei apiplaukėme visą salą. Bet kaip visada, atrodo, kad bent jau kelių dienų pritrūko. Gailėjomės, kad nepasiėmėm dviejų savaičių“, – apgailestauja G.Žemaitė.

Nors Zakintą keliautojai „išmaišė skersai ir išilgai“ vieno dalyko jie pamatyti nespėjo – į salos krantus atplaukiančių vėžlių, kurie čia ruošiasi perėti. Tam dar buvo per ankstyvas metas, vėžliai nebuvo grįžę. Laidų vedėja tikina, kad Zakinto sala nuo šių gyvūnų yra neatsiejama – jie tapę vietiniu simboliu.

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.

Vietinė virtuvė nesužavėjo

Kadangi Graikijoje moteris jau buvo lankiusis, šįkart ji galėjo palyginti Kretos bei Zakinto salų skirtumus. Ilgai galvoti skirtumų neteko – Kreta turi pranašumą vietinėje virtuvėje. Pasak turistės, čia maistas buvo „tobulas“, ko negali pasakyti apie Zakinto virtuvę.

Nors graikų tradicinė virtuvė yra vertinama kaip aukšto lygio, Gerda pastebi, kad tautiečiai čia labiau susikoncentravę į kitokį maisto asortimentą.

„Pastebėjome, kad jie labiausiai gilinasi į vyno, alyvuogių aliejaus gamybą. Kone kiekviena šeima turi alyvuogių giraitę, kur bevažiuosi, saloje visur alyvuogių medžiai“, – portalui 15min įspūdžius pasakoja G.Žemaitė.

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.

Visgi skoniu nesužavėję patiekalai kavinėse keliautojams nuotaikos nesugadino. Šeima džiaugėsi puikiu viešbučiu, kuriame apsistojo, o čia siūlomas maistas juos tenkino.

Tačiau kadangi turistai pasirinko aktyvų, o ne pasyvų poilsį, bekeliaujant jie nutoldavo nuo viešbučio teritorijos ir išbandyti naujus skonius per pietus bei vakarienę teko vietinėse maitinimo įstaigose.

Kelionės su jaunėliu – be rūpesčių

Kai kurie laikosi nuostatos, kad aktyvios atostogos ir vaikai yra du nesuderinami dalykai. Tačiau Gerda gali pasidžiaugti, kad judviejų su vyru Andriumi sūnus Nikolas mėgsta keliauti ir pažintinėse kelionėse nesukelia iššūkių.

Trejų metų berniukui tai – jau ketvirtoji tokia išvyka su šeima. Pirmą kartą į Turkiją jis skrido būdamas vos pusės metukų.

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.

Pokalbio su 15min metu G.Žemaitė juokiasi, kad Nikolas charakterį paveldėjo iš jos, todėl berniukui, kaip ir mamai, labai patinka keliauti. Nesvarbu ar tai kelionė autobusu, ar skrydis lėktuvu, sūnus rodo norą pamatyti svetimus kraštus.

Gerda patikina, kad atostogaujant su mažamečiu, sunkumų tėvams neiškyla: „Kelionėse Nikolas būna labai geras ir pakantus. Nerodo jokių „ožiukų“, visada jaučiasi puikiai.“

Pašnekovė taip pat pamini, kad jų lankyta Zakinto sala puikiai tinka kelionėms su mažamečiais, todėl ir skaitytojus nori padrąsinti nebijoti keliauti su vaikais.

„Sala pritaikyta visai šeimai, kadangi ji maža, tai net vežimėlio neprireikė“, – pastebėjimais dalijasi žinoma laidų vedėja.

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.

Gaila į atostogas leistis be sūnaus

Tiesa, prieš trejus metus Gerdai ir jos sutuoktiniui Andriui susilaukus sūnelio, romantišką laiką tik dviese jie kiek apleido. Moteris atvirauja, kad po Nikolo gimimo be jo vieni su vyru dar niekur nebuvo išvažiavę, išskyrus trumpą pabėgimą į Klaipėdą, kai jaunėlį sutiko pasaugoti berniuko močiutė.

„Sūnus labai prisirišęs prie mūsų. Gaila jį palikti. Negaliu jo nesivežti, kai aplink matau kitus vaikus. Iškart pradėčiau gailėtis, kodėl jo nepasiėmiau“, – šypteli pašnekovė.

Be smagių kelionių su šeimyna, Gerda neslepia noro ateityje išvykti romantiškai pabūti tik su mylimuoju be vaikų. Teigia kad tokio pasibuvimo dviese jiems jau tikrai reikėtų, tačiau niekaip nepavyksta to susiorganizuoti.

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto saloje / Asmeninio albumo nuotr.

Vasarą praleis Lietuvoje

Tik įspūdžiams iš kelionės „susigulėjus“, šeima jau pradėjo planuoti ir kitas atostogas svetur. Tačiau jos numatomos tik rudenį, atšalus orams. Gerda įsitikinusi, kad Lietuvoje turime nuostabią vasarą ir ją praleisti puikiai galima gimtojoje šalyje. Tarp daugybės šeimos planų – ir poilsis Drevernoje bei Kunigiškėse.

„Lietuvoje vasaros turime labai nedaug, todėl norisi šį laiką išnaudoti būtent čia“, – apie savo sprendimą šiltąjį sezoną praleisti Lietuvoje kalba G.Žemaitė.

Moteris tikina, kad praėjus vasarai, būsimoms atostogoms vėl rinksis aktyvų poilsį: „Anksčiau norėdavosi tik gulėti prieš saulę, skaniai valgyti ir gurkšnoti kokteilį, o dabar gal aš jau senstu, bet norisi būt smalsiai ir viską pamatyti.

Atvykti į salą, į kurią suguža turistai iš viso pasaulio, ir išvažiuoti jos nepamačius – nuodėmė. Tada net nesiskaito, kad buvai toje saloje. Ne mūsų su Andrium būdui gulėti tik gulte, mums patinka keliauti“, – pokalbį apie ateities planus užbaigia Gerda.

Fotogalerija:

Gerdos Žemaitės šeimos atostogos Zakinto Saloje (26 nuotr.)
+20
Skaitykite daugiau