Gerda Žemaitė patyrė šoką – naktį augintinę Mailą rado be sąmonės: „Norėjau kviesti greitąją ir sau“

Gerda Žemaitė su augintine Maila / Asmeninio archyvo nuotr.
Gerda Žemaitė su augintine Maila / Asmeninio archyvo nuotr.
Jūratė Juškevičiūtė
Šaltinis: Žmonės
A
A

„TV pagalbos“ gelbėtoja Gerda Žemaitė išgyvena sunkų laikotarpį. Sekmadienio naktį ji prabudo nuo augintinės Mailos klyksmo ir besikartojančių traukulių. Žinoma moteris sakė, kad matytas vaizdas ją šokiravo ir sukėlė panikos ataką. O vos metukų turinčią kalytę nuvežus pas veterinarą, Gerda išgirdo dažnai visam gyvenimui liekančios ligos diagnozę.

Sekmadienio nakties G.Žemaitė nepamirš dar ilgai – ją viduryje nakties pažadino augintinės Mailos klyksmas. Atsikėlusi ji kalytę pamatė besitraukuliuojančią ir praradusią sąmonę. Kalbėdama su Žmonės.lt Gerda neslepė, kad jai iki šiol nejauku prisiminti tą vaizdą.

„Mes visada miegame visi trys – aš, sūnus ir Maila. Sekmadienio naktį aš išgirdau jos baisų klyksmą, iš karto šokau ir žiūriu, kad ji visa pūrtosi, lyg bėga, labai cypia ir atrodė, kad buvo be sąmonės. Ėmiau ją greitai ant rankų, o ji pradėjo visa kratytis ir sukandžiojo man rankas, pirštus. Viskas truko kokias tris minutes, bet man atrodė lyg visą amžinybę… Net baisu prisiminti tą vaizdą. Paskui atsipeikėjo, bet vėliau priepoliai kartojosi – per tą naktį buvo gal kokie penki kartai“, – prisiminė G.Žemaitė.

Gerda Žemaitė su Maila
Gerda Žemaitė su Maila / Asmeninio archyvo nuotr.

Žinoma moteris atviravo, kad pradžioje pagalvojo, jog augintinei prasidėjo insultas. Todėl viduryje nakties skambino „TV pagalbos“ kolegai, veterinarui Pauliui Morkūnui ir prašė patarti, ką daryti.

„Pradžioje aš net neįsivaizdavau, kas tai galėtų būti, galvojau, gal insultas. Man buvo nežmoniškas šokas, aš taip išsigandau, kad man pačiai prasidėjo panikos ataka. Galvojau, kad man reikės kviestis greitąją ir sau... Naktį puoliau skambinti kolegai Pauliui Morkūnui, jis tada man paaiškino, ką turiu daryti. Patarė, kad turiu Mailą įsukti į pleduką – taip ji nesukandžios rankų ir pati nesusižalos. O ryte vežiau į kliniką“, – Žmonės.lt sakė pašnekovė.

Veterinarijos klinikoje Mailai buvo diagnozuota neretai visam gyvenimui liekanti liga. Pasak Gerdos, nei kalytės mama, nei tėtis šios diagnozės neturi, todėl niekas to tikrai nesitikėjo.

„Klinikoje diagnozavo, kad Mailai – epilepsija. Veterinarai sako, kad ją gali iššaukti daug kas, o po tos nakties, kai viskas prasidėjo Mailai, Paulius pasakojo, kad ryte dėl tos pačios problemos sulaukė nepaprastai daug gyvūnų su epilepsijos priepoliais. Jų buvo gal 15! Priepoliams gali įtakos turėti net pilnatis ir tai nebūtinai yra genetiškai paveldima liga. Mailos nei mama, nei tėtis šios ligos neturi… Sako, kad dažnai gyvūnai reaguoja ir į stresą šeimoje, jie net gali perimti šeimininkų ligas, nors mes esame sveiki…“ – kalbėjo G.Žemaitė.

Gerdos Žemaitės augintinė Maila
Gerdos Žemaitės augintinė Maila / Asmeninio archyvo nuotr.

Pirmadienio naktį Maila praleido veterinarijos klinikoje, o antradienį pagaliau sugrįžo namo. Jai paskirtas gydymas vaistais, kuris turėtų padėti valdyti ligą. Gerda taip pat atskleidė, kad pasidalinusi savo augintinės istorija sulaukė nemažai sekėjų žinučių su palaikymo žodžiais – pasirodo, nemažai žmonių turi epilepsija sergančius gyvūnus.

„Tikimės, kad ligą pavyks suvaldyti su vaistais, teks su tuo susigyventi. Pasidalijus Mailos istorija socialiniame tinkle sulaukiau labai daug sekėjų žinučių ir pasirodo, kad daug žmonių turi epilepsija sergančius gyvūnus. Iki šiol nemaniau, kad gyvūnams taip būna – jų priepoliai atrodo taip, kaip ir žmonių. Visi mane guodžia, kad tik pradžioje viskas atrodo labai baisiai, o vėliau, kai jau žinai, kas gyvūnui yra, reaguoji ramiau“, – vylėsi Gerda.

Gerda Žemaitė su Maila
Gerda Žemaitė su Maila / Asmeninio archyvo nuotr.

Žinoma moteris neseniai pranešė apie skyrybas su vyru Andriu Žemaičiu ir jau tris mėnesius namuose gyvena tik sūnumi Nikolu ir Maila, todėl tiki, kad augintinė prie pasikeitusių gyvenimo aplinkybių jau turėjo būti pripratusi ir nejausti streso. Tiesa, pastebėjo, kad prieš kelias savaites pasikeitė jos elgesys.

„Nemanau, kad įtakos turėjo stresas, nes mes jau tris mėnesius gyvename trise – aš, Nikolas ir Maila. Mūsų tiek rytai, tiek vakarai būna tikrai linksmi, nėra jokios įtampos. Aišku, aš kažkiek to streso jaučiu, bet namie jo netransliuoju. Tačiau po to įvykio pradėjau permąstyti Mailos elgesį ir prisiminiau, kad kelias savaites ji vis pasipurtydavo galvą. Galbūt tai galėjo būti signalas, kad kažkas ne taip“, – pasakojo G.Žemaitė.

„Gelbėtojai“ šiuo metu tenka ir kita sunki užduotis – paruošti sūnų Nikolą. Jis Mailos epilepsijos priepolio nematė, todėl Gerda stengiasi jam papasakoti, ko tikėtis, kad vaikas negautų šoko.

Gerdos Žemaitės augintinė Maila
Gerdos Žemaitės augintinė Maila / Asmeninio archyvo nuotr.

„Aš tik pamačius Mailą ją čiupau ir išėjau į kitą kambarį, nes nenorėjau miegamajame jungti šviesos. Todėl Nikolas net neprabudo ir situacijos nematė, bet aš su juo kalbuosi ir stengiuosi papasakoti, kaip viskas gali būti. Norisi informuoti, kad jei jam tektų tai pamatyti, nebūtų šoko. Aš pati nežinau, kada taip gyvenime buvau išsigandusi, veterinarai irgi pripažįsta, kad priepuoliai net jiems baisiai atrodo“, – kalbėjo Gerda.

Šiuo metu šunytei paskirti vaistai, kuriais tikimasi suvaldyti ligą, kad priepoliai nesikartotų ar jų būtų kaip įmanoma mažiau. Tiesa, yra ir tokių atvejų, kuomet jauni gyvūnai epilepsiją išauga, todėl po kurio laiko Mailai bus mažinamas vaistų kiekis ir sprendžiama, ką daryti toliau.

„Dabar Mailai paskirti vaistai, kuriuos duosime kasdien, taip pat yra atskiri vaistai, kuriuos reikės duoti prasidėjus priepoliui. Veterinarai sako, kad būna ir tokių atvejų, kuomet gyvūnai ligą išauga. Todėl po kurio laiko mažinsim vaistų kiekį ir žiūrėsime, kokia situacija. O jei negerės, darysim galvos tomografiją, bet onkologines ligas Paulius atmeta, nes Maila dar labai jauno amžiaus“, – Žmonės.lt sakė Gerda Žemaitė.