Geriausi 2013-ųjų Lietuvos kino aktoriai – Jurgita Jurkutė ir Giedrius Savickas

Jurgita Jurkutė-Širvaitė ir Giedrius Savickas / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Jurgita Jurkutė-Širvaitė ir Giedrius Savickas / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-04-01 19:00
AA

Antradienio vakarą 19-asis tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ lietuviškų filmų gerbėjus pakvietė į naująjį Vilniaus kino klasterį. Čia Lietuvos kino industrijai pagerbti skirto vakaro metu išdalinti apdovanojimai metų geriausiems kino aktoriams ir filmui, dėmesiu apdovanoti ir jaunieji kino kūrėjai.

Naujai atidarytame didžiausiame Baltijos šalyse kino kastleryje iškilmingą vakarą susirinko šimtai kino industrijos atstovų iš Lietuvos ir užsienio: aktorių, prodiuserių, režisierių ir kitų. Svečių gretose pasirodė ir žinomų žmonių, pavyzdžiui, Mykolas Vildžiūnas, Sandra Daukšaitė, Vida Ramaškienė, Robertas Petrauskas, Rytis Zemkauskas, Žilvinas Tratas ir kiti. Belaukdami renginio pradžios svečiai vaišinosi užkandžiais ir gėrimais, mėgavosi tarpusavio bendravimu.

Geriausių 2013-ųjų Lietuvos kino aktorių apdovanojimai (81 nuotr.)
+75

Kiek ilgiau nei pusvalandžiu vėlavusią apdovanojimų ceremoniją pradėjo vakaro vedėjas Rolandas Vilkončius, sveikinimo žodį tarė festivalio „Kino pavasaris“ direktorė V.Ramaškienė – palinkėjo susirinkusiems gero vakaro ir meilės kinui.

Vakaro metu simboliškai atidarytas Vilniaus kino klasteris – vieta, kur nuo šiol savo juostas galės sukti visi norintys kino kūrėjai: tai didžiulė filmavimo aikštelė. Jo direktorius Aidas Akcionaitis bei V.Ramoškienė vietą paskelbė atidaryta perkirpę seną kino juostą, atstojusią įprastą raudoną kaspiną. Iškilmingą momentą palydėjo spalvingi konfeti.

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė su vyru Aurimu / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Išdalino apdovanojimus

Netrukus prasidėjo svarbiausia ceremonijos dalis – apdovanojimų už nuopelnus dalybos. Iš viso vakaro metu įteikti penki apdovanojimai, įvertintas ir jaunimas, ir lietuviško kino grandai.

Už geriausius 2014-ųjų aktorius visi norintys galėjo balsuoti portale Žmonės.lt. Dėl geriausios aktorės vardo rinkimuose susikovė Beata Tiškevič, Sandra Daukšaitė ir Jurgita Jurkutė. Tačiau, žiūrovų nuomone, geriausia iš jų – aktorė Jurgita Jurkutė, įsiamžinusi tokiose kino juostose kaip „Valentinas už 2rų“ ir „Vardas tamsoje“. Aktorė padėkojo tiems, kurie ją įvertino ir patikėjo jos talentu, ilgai netrukusi užleido sceną kitiems.

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė su vyru Aurimu / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Geriausią aktorių žiūrovai rinko iš nusipelniusių aktorių trejeto: Giedriaus Savicko, Andriaus Bialobžeskio ir Kosto Smorigino. Anot jų, geriausias iš geriausių – aktorius Giedrius Savickas, kuris apdovanojimą atsiėmė su džiaugsmu.„Esu labai laimingas. Suprantu, kad šis apdovanojimas – pranašas, kas gaus „Sidabrinę gervę“, – juokavo aktorius. Vėliau padėkojo bendradarbiams.

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė su vyru Aurimu / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Žiūrovų simpatijų prizas iš Justės Zavišaitės rankų įteiktas ir geriausiam lietuviškam kino filmui. Savo balsus „Kino pavasario“ lankytojai galėjo skirti internetu ar kino salėse, taip pat festivalio mobiliosios programėlės pagalba. Anot J.Zavišaitės, buvo itin sudėtinga nuspręsti, kuris filmas vertas nugalėtojo vardo, tačiau žiūrovai nutarė, kad tai – Vinco Sruoginio ir Jono Ohman filmas „Nematomas Frontas“. Menininkams įteikta 2 tūkst. Lt. premija ir statulėlė. „Ačiū labai, mes esame super laimingi“, – dėkojo V.Sruoginis.

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė su vyru Aurimu / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Tik geriausią 2013-ųjų studentišką filmą išrinko specialiai suburta komisija – Rytis Zemkauskas, Kristina Buožytė ir Kristupas Sabolius. Jaunieji kino kūrėjai „Kino pavasario“ festivalio metu skatinami jau ketvirtą kartą – nuo 2010-ųjų. Šįkart pagrindinio paskatinimo sulaukė režisierė Austėja Urbaitė, sukūrusi filmą „Etiudas“, padėkos rašto – filmo „Chronos ABC“ režisierius Vytautas Juozėnas.

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė su vyru Aurimu / Lukas Balandis / BNS nuotr.

Reikšminga nominacija apdovanojimuose – geriausio užsienietiško filmo vertimo į lietuvių kalbą. Premija už nuopelnus skirta Ievai Mažeikaitei, išvertusiai filmą „Neapolio dainos“, taip pat Godai Lučiūnienei, išvertusiai filmus „Raketa“ ir „Virtiniai“.

Paskelbus nugalėtojus pergalę kino meno atstovai aplaistė besiklausydami gyvo grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ pasirodymo, vėliau šėlo vakarėlio dūzgėse.

Sandra Daukšaitė-Petrulėnė su vyru Aurimu / Lukas Balandis / BNS nuotr.