„Geriausi mūsų metai. 100-mečio šou“ laidoje – apie Lietuvos meilę plaukimui ir Rūtą Meilutytę

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir plaukikė Rūta Meilutytė / TV3 nuotr.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir plaukikė Rūta Meilutytė / TV3 nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-03-23 13:29
AA

Istorinis-pramoginis šou „Geriausi mūsų metai. 100-mečio šou“ kiekvieną sekmadienį stebina ir džiugina TV3 žiūrovus. Šią savaitę laidoje kovos septintasis dešimtmetis (1960-1970) prieš antrąjį mūsų amžiaus dešimtmetį (2010-2018).

Lietuvos atkūrimo šimtmečiui skirtame televizijos projekte bus prisimintas XX a. pradžios dainininkas, tarpukario Lietuvos estrados pradininkas Danielius Dolskis, pristatyti lietuviški kosmoso palydovai, automobilis „Tesla“, madų šou, kurio metu modeliai demonstruos VII dešimtmečio madas ir tai, kaip žmonės rengiasi šiandien.

Jau sekmadienį, 19.30 val. per TV3 „Geriausi mūsų metai. 100-mečio šou“ žiūrovams koncertuos Egidijus Sipavičius, Aistė Lasytė, grupė „120“, Aistė Pilvelytė, Monika Pundziūtė-Monique, Saulius Prūsaitis, Vitalijus Cololo, grupė „Black Biceps“, „X Faktoriaus“ finalininkės Augustė ir Indrė, „Šventinis bankuchenas“. Iš Latvijos specialiai sudainuoti lietuvius iš proto vedusio dainos „Bėgu bėgu“ atvyko Lauris Reiniks.

Dokumentinės juostos „Rūta“ pristatymo akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

TV3 žiūrovų laukia ir video siužetas apie Lietuvos plaukikę, daugkartinė šalies moterų plaukimo rekordininkę, pasaulio bei Europos rekordininkę, Olimpinė, pasaulio ir Europos čempionę, tris kartus Lietuvos metų sportininkę Rūtą Meilutytę. Dėl šios sportininkės 2012 metais Londono olimpinėse žaidynėse jaudinosi visa Lietuva. Prie ekranų jos plaukimą stebėjo net ir tie, kuriems ši sporto šaka nebuvo artima. Auksinė žuvelė – taip meiliai R. Meilutytę vadina jos sirgaliai.

Laidos metu bus prisiminta stulbinanti R. Meilutytės karjeros pradžia. 2012-ieji. Vasaros olimpinės žaidynės Londone. Olimpiniame baseine pasirodo 15-metė mergina iš Lietuvos. R. Meilutytė jau gali didžiuotis savo pasiekimais, tačiau jos varžovės – vyresnės, labiau patyrusios ir tituluotos. Favoritėmis vadinamos amerikietė Rebecca Soni ir rusė Julija Jefimova. Tačiau sportinės įtampos neišlaiko net patyrusios plaukikės... Viena iš sportininkių įšoko į vandenį prieš nuskambant švilpukui. Tačiau tuomet – šuolis ir R. Meilutytė pirmoji įveikia pusę distancijos. Iki finišo likus keliems metrams lietuvę grėsmingai prisiveja amerikietė, tačiau aplenkti mūsų šalies pasididžiavimo jai nepavyksta.

Dokumentinės juostos „Rūta“ pristatymo akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Tai buvo neįtikėtina pergalė ir pirmasis olimpinis plaukikų medalis nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Iki tol nelabai kam žinoma mergina tapo tautos numylėtine, įrodžiusia, kad net sunkiausiomis sąlygomis galima siekti užsibrėžto tikslo.

Ši ir kitos R. Meilutytės pergalės paskatino žmones prisiminti ir kitas sporto šakas – ne tik krepšinį. Lietuvoje prasidėjo baseinų renovacijos ir statybų bumas.

O naujausias R. Meilutytės pasiekimas – du aukso medaliai Europos trumpojo baseino čempionate 50 ir 100 metrų distancijose. R. Meilutytės puiki sportinė karjera – vienas iš dalykų, kuriais didžiuojasi visa Lietuva. Lietuvos praeitį ir dabartį pagerbiančiame projekte bus prisiminti ir kiti istoriniai, sporto, technikos pasiekimai, kuriais turėtume didžiuotis.