Geriausia aktore nominuota Airida Gintautaitė: „Lietuviškas kinas išgyvena pavasarį“

„Kino pavasario“ renginio akimirkos / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
„Kino pavasario“ renginio akimirkos / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-02-21 20:23
AA

23-iasis „Kino pavasaris“ ir festivalio partneris „Žmonės“ trečiadienio vakarą sukvietė kino gerbėjus į Geriausio metų Lietuvos kino aktoriaus ir aktorės nominantų paskelbimą ir dviejų lietuviškų filmų pristatymą.

„Kino pavasario“ vykdomasis direktorius Algirdas Ramaška padėkojo susirinkusiesiems ir buvo pristatyti nominantai.

Geriausia aktore pretenduoja tapti: Airida Gintautaitė už vaidmenį Giedrės Beinoriūtės filme „Kvėpavimas į marmurą“, Severija Janušauskaitė už vaidmenį Elvinos Nevardauskaitės ir Davido Heinemanno filme „Nepalaidotas“, Eglė Eutropija Mikulionytė už vaidmenį Eglės Vertelytės filme „Stebuklas“.

Geriausiu aktoriumi pretenduoja tapti: Sigitas Šidlauskas už vaidmenį Giedrės Beinoriūtės filme „Kvėpavimas į marmurą“, Valentin Novopolskij už vaidmenį Tito Lauciaus filme „Gyvatė“, Mantas Jančiauskas už vaidmenį Šarūno Barto filme „Šerkšnas“.

Už mėgstamiausius aktorius balsuoti galite čia ir čia.

„Kino pavasario“ renginio akimirkos / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Žmonės.lt pakalbinta Airida Gintautaitė teigė, kad pavasaris jai asocijuojasi su nauja pradžia, pabudimu iš žiemos miego. „Bet lygiai taip pat lietuviškas kinas išgyvena pavasarį. Žinoma, ne dėl to, kad būtinai išskirčiau lietuviškus filmus – festivalyje yra ir europinių, bet apskritai filmai išgyvena pavasarį.“

Aktorė pasakojo, kad filmas „Kvėpavimas į marmurą“ buvo filmuojamas ilgai, etapais. „Taip įsigyvendavome, kad kartais net norėdavosi, jog baigtųsi greičiau viskas, filmavimas truko beveik metus ir vaidmuo apėmė per daug manęs, labai arti vaikščiojau to personažo“, – šyptelėjo Airida.

Izabelės vaidmuo – nelengvas: jaunos šeimos moters, kuri su vyru augina sergantį vaiką ir įsivaikina sunkiai prognozuojamą berniuką. Šeimos gyvenimas virsta drama.

Ši patirtis Airidai kaip žmogui buvo labai naudingas. „Kurdama šį vaidmenį pastebėjau, kad aš, būdama brandi moteris, turėjau daug vaikiškumo. Šis filmas padėjo suvokti, kad atėjo brandos metas. Nes vaikiški poelgiai, vaikiški sprendimai gali turėti neigiamų pasekmių. Aš noriu išlaikyti tą vaikišką sielą, bet tie poelgiai ir sprendimai man pačiai gyvenime kartais labai trukdydavo. Vaidmuo padėjo man suaugti.“

Paklausta, ar yra laiminga dėl nominacijos, Airida nusišypsojo: „Esu laiminga... Viena iš filmo temų – kad pavojinga gyventi be dėmesio, be meilės. Ir turint tokią profesiją pavojinga ilgai būti be dėmesio. Nominacija yra dėmesys, todėl ačiū už dėmesį!“

„Kino pavasario“ renginio akimirkos / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
„Kino pavasario“ renginio akimirkos / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Jos kolegė Eglė Mikulionytė pasakojo apie savo vaidmenį, kurio veiksmas – 1992 metų Lietuva po Sovietų Sąjungos žlugimo. Eglės herojei – kiaulių fermos vedėjai – teko rūpestis gelbėti fermą kardinalių permainų akiratyje. Pati Eglė tuo laikotarpiu buvo studentė ir, kaip teigia, buitis jai nerūpėjo. Bet tie laikai nebuvo svetimi.

„Vaikystėje teko matyti tuos žmones, mamą, tetas. Jų liūdesį, rimtį. Humoras, jei ir būdavo, tai labai subtilus. Todėl nebuvo sunku gyventi tuo vaidmeniu. Ir labai prisidėjo režisierė savo patarimais, įsivaizdavimais. Mes likus metams iki filmavimo narpliojome kiekvieną sceną, o tai atpalaiduoja protą ir nereikia nieko daryti – esi įsigyvenęs į tą situaciją.“

Aktorė buvo pratusi vaidinti teatre, tad iš filmavimosi jai įstrigo greiti tempai ir jauni žmonės, gebantys viską planuoti, susikoncentravę. Ir emocijos, kurios kine, skirtingai nei teatre, aktorių aplanko žymiai vėliau – jos tarsi seka iš nugaros.

„Kino pavasario“ renginio akimirkos / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Aktorius Sigitas Šidlauskas pasakojo, kad pats filmą pamatė prieš dvi dienas: „Supratau, kad iš filmavimo atsineši tokį didelį bagažą, jog nebegali niekaip objektyviai jo pamatyti. Vienintelis mano noras – sulaukti to tikro žiūrovo, jo reakcijų ir tuomet galėtume pasidaryti išvadas.“

„Kino pavasario“ renginio akimirkos / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Kolega Mantas Jančiauskas teigė, kad vaidmens kūrimo procesas buvo sudėtingas, tačiau aktorius liko patenkintas įgavęs patirties. „Manau, tai paliko neišdildomą žymę manyje.“

„Kino pavasario“ renginio akimirkos / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Pristatyme lankėsi ne tik keturi iš šešių aktorių nominantų, bet ir jų kolegos. Lietuvišku kinu domėjosi Monika Bičiūnaitė, Vytenis Pauliukaitis, Eugenijus Skerstonas, Laisvė ir Vytaras Radzevičiai ir kt.

Po pristatymo svečiai buvo pakviesti žiūrėti filmų „Gyvatė“ (rež. Titas Laucius) ir „Nepalaidotas“ (rež. Elvina Nevardauskaitė, Davidas Heinemannas).

Nepamirškite balsuoti už savo favoritus, „Kino Pavasario“ nuominuotus tapti geriausia metų aktore ir aktoriumi.

Už mylimiausią metų aktorę savo balsą galite atiduoti ČIA.

Už mylimiausią metų aktorių savo balsą galite atiduoti ČIA.

„Kino pavasaris“ vyks kovo 15–29 d. Praėjusiais metais festivalis pritraukė 114 250 žiūrovų, tad yra didžiausias kino renginys Lietuvoje ir vienas ryškiausių kino festivalių Rytų Europoje.