Geriausią Kalėdų senelį rinko ir Indrė Stonkuvienė: „Dar būdama 12-os laukdavau jo prie eglutės“

Kalėdų senelio rinkimų akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Kalėdų senelio rinkimų akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-11-26 15:48
AA

Iki laukiamiausios metų šventės – Kalėdų – liko jau mažiau nei mėnuo. Šeštadienio popietę iš visų Lietuvos kampelių į sostinę sugužėjo būrys Kalėdų senelių, kurie varžėsi dėl geriausiojo titulo.

Geriausią Kalėdų senelį rinko vaikai ir speciali komisija su Indre Stonkuviene, Dovile Filmanavičiūte, Ineta Žvaguliene, Viktorija Jakučinskaite.

Šventiniais kostiumais apsirengę Kalėdų seneliai Vilniuje įsikūrusiame prekybos centre „Panorama“ varžėsi klausos patikrinimo rungtyje, nes gera klausa būtina norint išgirsti vaikų norus. Buvo patikrinta ir sveikata, nes nešiojant dovanų maišą, reikia būti stipriam. Senelių laukė ir kruopštumo rungtis, nes nevalia sumaišyti dovanų...

Iš penkių besivaržiusių Kalėdų senelių laimėjo tas, kuris mokėjo daug kalbų. „Komisiją papirko jo iškalba“, – sakė renginio organizatoriai. Rinkimų laimėtojas šventinį laikotarpį šeimininkaus specialiai jam įrengtuose Kalėdų namuose.

Su dukra Cecilija renginyje dalyvavusi aktorė, TV laidų vedėja Indrė Stonkuvienė 15min pasakojo, kad dovanų iš Kalėdų senelio laukdavo su nekantrumu. Po šv. Kūčių ji atsisėsdavo prie eglutės ir stengdavosi budėti visą naktį, norėdama išvysti paslaptingąjį Kalėdų senelį.

Kalėdų senelio rinkimų akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Labai ilgai tikėjau Kalėdų seneliu. Prisimenu, dar būdama 12 metų jo laukdavau prie eglutės. Sėdėjau ir sakiau sau, kad jau dabar tai tikrai jį užtiksiu, kai neš dovanas. Aišku, tėvai visą naktį laukė to momento, kai aš užmigsiu.

Kalėdų senelio rinkimų akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Žinoma, aš neišlaikiau ir užmigau. Per tas kelias minutes visi sunešė daug dovanų, o pabudusi galvojau, kad nemiegojau. Buvau labai nustebusi, kad taip Kalėdų senelis sugeba ir svarsčiau, kaip jam vis pavyksta...“, – juokėsi I.Stonkuvienė.

Praėjus dar metams, I.Stonkuvienė su seserimi dovanų ieškodavo tėvų spintoje. „Juk sunku sau išlaikyti intrigą“, – sakė ji.

Sūnų ir dukrą auginanti I.Stonkuvienė pasakojo, kad Kalėdų senelis, žinoma, aplanko ir jų šeimą, tačiau dovanas reikia užsidirbti.

„Kalėdų senelis visus metus stebi vaikus, kaip jie elgiasi. Jeigu blogai elgiasi, atneša tik baltą akmenuką, jeigu gražiai – pačią geriausią dovaną“, – šypsojosi I.Stonkuvienė.​

I.Stonkuvienės teigimu, būti Kalėdų seneliu yra atsakingas darbas. „Kalėdų senelis privalo būti su vešlia barzda, turėti specialią ryškią aprangą, mokėti bendrauti, spinduliuoti emociją ir, svarbiausia, neišgąsdinti vaikų. Juk visi esame matę senelių, nuo kurių vaikai bėga pas tėvelius ant kelių“, – sako I. Stonkuvienė.

Pasak jos, šiandien, kai suaugusieji praradę šventišką nuotaiką, ją svarbu sukurti bent vaikams, kurie vis dar tiki stebuklais: „Puikiai pamenu, kaip pati rašydavau laiškus seneliui į Laplandiją, kaip kaime mums, vaikams, jis atnešdavo didelį maišą dovanų ir mes juo tikrai tikėdavome – tai būdavo stebuklingas metas“.

Kalėdų senelio rinkimų akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.
Kalėdų senelio rinkimų akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Komisijos nare tapusi dizainerė Viktorija Jakučinskaitė pamena, kad Kalėdų seneliu tikėjo pakankamai ilgai, ir iki šiol pamena dieną, kai sužinojo, kad senelio nėra. „Su mama turėjau rimtą pokalbį, susėdom ir sakau jai – „juk iš tiesų jis netikras, ar ne?“. Pamenu, kaip man pasidarė liūdna, kai mama patvirtino mano spėjimą“, – pasakoja dizainerė.

„Nemėgstu Kalėdų senelių, kurie bendrauja standartinėmis frazėmis, kiekvieną žiemą rodo tuos pačius pokštus, kviečia žaisti tuos pačius žaidimus, o jų barzdos, žinote, tokios, kokias kiekvienas vaikas galėtų pasidaryti. Kalėdų senelis privalo būti nuoširdus ir mokėti improvizuoti, sudominti vaikus“, – įsitikinusi V.Jakučinskaitė.

Kalėdų senelio rinkimų akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė, dar viena komisijos narė, sako, jog geriausio Kalėdų senelio rinkimuose jai svarbu buvo surasti tokį senelį, kuriuo įmanoma patikėti. O į tą tikėjimą, pasak jos, dažnai telpa labai daug nepaaiškinamų ir žodžiais neišreiškiamų dalykų.

„Puikiai pamenu magišką momentą. Verki mamai ir tėčiui ant pečių laukdama senelio, klausi, kada jis ateis, neini miegoti ir galvoji, kaip senelis per tą kaminą įlįs. O tada, staiga, įvyksta tas sprigtelėjimas pirštais – dovanos po egle, o tu niekaip nesupranti, kaip per tokį trumpą laiką jos ten atsirado“, – vaikystės prisiminimais dalinasi D.Filmanavičiūtė.

Renginių vedėjas ir buvęs „Pikaso“ grupės narys Tomas Eigertas, kuriam buvo patikėta vesti renginį, mano, kad Kalėdų senelis turi mokėti bendrauti su vaikais ir puikiai išmanyti jų psichologiją.

„Kas vaikams yra Kalėdų senelis? Tai stebuklas. Juk niekas nežino, kas, kaip ir iš ko tas senelis padarytas, tačiau žino, kad jis atneša stebuklą“, – sako T. Eigertas.

Geriausio Kalėdų senelio rinkimai (21 nuotr.)
+15