Geriausias Lietuvos badmintonininkas Kęstutis Navickas pataria kaip pasiruošti „Vilniaus plunksnai“

Kęstutis Navickas
Kęstutis Navickas
Šaltinis: Žmonės
A
A

Mėgėjų badmintonas „Vilniaus plunksna“, vyksiantis jau birželio 13 dieną Lukiškių aikštėje, žada smagų ir aktyvų ketvirtadienio vakarą miestiečiams. Geriausias visų laikų Lietuvos badmintonininkas, olimpietis, „Vilniaus plunksnos“ ambasadorius, „Kęstučio Navicko Badmintono Akademijos“ įkūrėjas K. Navickas dalijasi patirtimi ir patarimais su badmintono naujokais.

Kęstuti, kaip į jūsų gyvenimą atkeliavo badmintonas?

Badmintonas mane įtraukė visai netikėtai. Būdamas aštuonerių pirmą kartą į rankas paėmiau raketę ir beveik iš karto pajutau didelį norą tobulėti. Ta nepaaiškinamai stipri valia ir atvedė mane į tarptautinę karjerą – olimpines žaidynes bei kovojimą už Lietuvą įvairiuose turnyruose visame pasaulyje. Badmintonas – nuostabi sporto šaka, kuria užsiimti gali įvairaus amžiaus žmonės. Mane asmeniškai šis žaidimas žavi savo kompleksiškumu: greitėja reakcija, lavėja strateginis mąstymas, įsijungia azartas ir, aišku, beveik visos raumenų grupės. Įdomu ir tai, kad kiekvienas komandos narys gali siekti individualių tikslų treniruodamasis grupėje. Esu be proto laimingas matydamas vis didėjantį badmintono entuziastų būrį ir nekantrauju su visais pasimatyti „Vilniaus plunksnoje“ jau birželio 13 dieną.

Kęstuti, įsivaizduokite, kad badmintono raketę žmogus laikė tik vaikystėje. „Vilniaus plunksna“ jau už keletos savaičių. Nuo ko pradėti ruoštis?

Nusprendus dalyvauti „Vilniaus plunksnoje“, pirmiausia vertėtų pagalvoti apie išskirtinį stilių. Šis festivalis garsėja kūrybiškais komandų įvaizdžiais, kovinga dvasia. Be abejonės, kelios treniruotės, susipažinimas su pagrindiniais technikos elementais ir taisyklėmis taip pat nepamaišys.

Kęstutis Navickas
Kęstutis Navickas / Organizatorių nuotr,

Kokios fizinės ir psichologinės savybės yra svarbiausios rakečių sporte?

Tikriausia pradžioje reikėtų atskirti profesionalų ir mėgėjišką badmintoną.

Profesionaliame badmintone labai svarbu yra ištvermė, sprogstamoji jėga, reakcijos greitis. Kiekvienas prisilietimas prie plunksninuko turi būti apgalvotas, todėl reikia tiek technikos, tiek fizinių savybių. Mėgėjišką badmintoną gali žaisti kiekvienas ir jausti didžiulį malonumą. Ši sporto šaka lavina tiek mąstymą, tiek kūną, bet svarbiausia, – suteikia gerą nuotaiką, bendravimo malonumą ir azartą.

Ko palinkėtumėte „Vilniaus plunksnos“ entuziastams?

Dalyviams pirmiausia siūlau sukurti nuotaikingą dvasią savo komandoje ir, esu tikras, tai padės pasiekti gerų rezultatų. O jei ir nepavyks laimėti, būsite įsimintinai praleidę laiką su draugais, gausite solidžią badmintono azarto dozę. Sėkmės!

„Vilniaus plunksna“
„Vilniaus plunksna“ / Organizatorių nuotr,

Registruotis galite paspaudę ČIA.

BADMITONO ŽAIDIMO TAISYKLĖS:

1. Monetos metimu nustatoma komanda, kuri atlieka pirmą padavimą.

2. Atliekamas poros minučių apšilimas.

3. Padavimas visada atliekamas įstrižai aikštelės. Kai paduodančiojo taškų skaičius yra lyginis, jis paduoda iš dešiniosios aikštelės pusės, kai nelyginis – iš kairiosios.

4. Atliekant padavimą plunksninė laikoma ne aukščiau juosmens lygio.

5. Jei priimančioji pusė laimi žaidimą, ji pelno tašką ir tampa paduodančiąja.

6. Paduodančioje pusėje žaidėjai apsikeičia padavimo aikštelėmis tik tada, kai pelno tašką.

7. Žaidėjai neprivalo atmušinėti plunksninės paeiliui.

8. Laimi komanda, pirmoji surinkusi 21 tašką, įpusėjus mačui – keičiamės pusėmis.

9. Jei turite pastabų dėl žaidimo eigos arba priešininkų komandos elgesio – išsakykite juos aikštelės teisėjui arba užrašykite ant „skundų lentos“ (jos vieta – registracijos palapinėje). Po kiekvieno mačo skundai bus išnagrinėti, organizatorių sprendimas bus galutinis ir neginčijamas.

Dėl registracijos renginio vietoje – ieškokite teisėjų.