Geriausias pasaulio mokytojas tęsia savo misiją: pagerbė oficialų šalių atstovų susitikimą JAV

Brolis Peteris Tabichi/ Vida Press nuotr.
Brolis Peteris Tabichi/ Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Romos katalikų vienuolių ordino narys Peteris Tabichi, išrinktas geriausiu pasaulio mokytoju, savo malda trečiadienį pradėjo kongresą Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Apsilankymas JAV – viena iš brolio kelionės krypčių. Laimėjęs  „2019 Global Teacher Prize“ jis tęsia savo darbus ir skleidžia svarbią žinią. Peteris oficialų įvairių šalių atstovų susitikimą vakar pradėjo malda. Šiuo metu jis keliauja po pasaulį ragindamas padėti sunkiai besiverčiantiems vaikams.

Iš Kenijos kilęs Peteris beveik visą savo uždarbį skiria skurstantiems mokiniams. Jo nuopelnai šiais metais įvertinti 1 mln. JAV dolerių (apie 880 tūkst. eur.) vertės prizu.

Brolis Peteris Tabichi ilgą laiką dirbo ir tebedirba mokyklose, kur mokiniai kenčia nepriteklių. Daug vaikų ir tik keletas vadovėlių, kodėl pranciškonas savo atsidavimu sužavėjo pasaulį? Paprasčiausiai vyras šventai tiki – „mokslas – vienintelis Afrikos vaikų išgelbėjimas ir kelias, vedantis į ateitį“.

Brolis Peteris Tabichi/ Vida Press nuotr.
Brolis Peteris Tabichi/ Vida Press nuotr.

Apdovanojimas „Global Teacher Prize“ kasmet skiriamas išskirtiniu atsidavimu pasižymintiems mokytojams. Peteris dėsto atokiame Kenijos slėnyje.

Brolis P. Tabichi aukoja net 80 proc. savo kasmetinio gaunamo uždarbio, kad padėtų ten besimokantiems vaikams. Be šio vyro Keriko vidurinė mokykla vargiai ar sugebėtų nusipirkti knygų, uniformų.

„Viskas nesisuka vien apie pinigus“, – sako brolis. 36-erių mokytojas siekia geresnių švietimo sąlygų ne tik Kenijos regione, bet ir visoje Afrikoje.

„Jaunų afrikiečių ateityje neturėtų sulaikyti maži siekiai. Afrika išugdys mokslininkų, inžinierių, išradėjų. Jų vardai vieną dieną tikrai nuskambės pasaulyje, o mergaitės bus didžiule viso šito dalimi.“

Brolis Peteris šiais metasi geriausiu išrinktas iš tūkstančių nominantų. „Varkery Foundation“ kasmet organizuojamuose apdovanojimuose varžėsi žmonės net iš 179 skirtingų pasaulio šalių.