Geriausias visų laikų skrybėlininkas Philipas Treacy: be jo britai atrodytų daug blankiau

Kone prievarta tapęs skrybėlininku bei žvaigžde Philipas Treacy ir žaviosios jo klientės
Kone prievarta tapęs skrybėlininku bei žvaigžde Philipas Treacy ir žaviosios jo klientės
JULĖ ŠIURKUTĖ
Šaltinis: Žmonės
2022-10-26 14:53
AA

Philipas TREACY (55) – geriausias visų laikų skrybėlininkas. Taip mano Lady Gaga, ir mes jai pritariame. Be šio dizainerio britai atrodytų daug blankiau, o mados istorijoje žiojėtų plyšys.

SPĄSTAI. Vaikystėje Philipas siuvo sukneles sesės lėlėms ir svajojo tapti dizaineriu. Niekas neprieštaravo, tad vaikinas įstojo į Dublino nacionalinį meno ir dizaino koledžą, o jį baigęs gavo stipendiją studijoms Londono karališkajame meno koledže.

Čia pateko į spąstus: pirmą kartą buvo renkamas skrybėlininkų kursas, vyko eksperimentas. Atsisakyti stipendijos Philipas negalėjo, bet jautėsi kaip laboratorijos pelė: jis, augęs Airijos kaime, apie skrybėles nieko neišmanė, o ir nenorėjo jomis domėtis.

KITAPUS. Jis tarsi nesuprato, kad skrybėlaitė – elegantiškų ledi aksesuaras, ir žaidė su galvos apdangalais taip, kad Alisos bičiulis Skrybėlius būtų paspaudęs jam ranką. Kai Treacy keletą savo kūrinių pasiūlė žurnalui „Tatler“, stiliaus redaktorė nedrįso paviešinti jo meno.

Bet kepurininkas padarė jai įspūdį. Ir kai redaktorė Isabella nepraėjus nė pusmečiui tuokėsi su Detmaru Blow, vestuvinę skrybėlaitę jai siuvo Treacy. Negana to, ji sutuoktinį įtikino, jog jaunas talentas turi gyventi jų pilaitėje, kad visada būtų po ranka.