Geriausios dokumentinės juostos „Oskaras“ – filmui apie Amy Winehouse

Amy Winehouse / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Amy Winehouse / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2016-02-29 11:21
AA

Filmas apie velionę dainininkę Amy Winehouse sekmadienį pelnė geriausios dokumentinės juostos „Oskarą“, nors jį griežtai kritikavo atlikėjos šeima.

Filmo „Eimi“ („Amy“) režisierius britas Asifas Kapadia priimdamas auksinę statulėlę aiškino siekęs atskleisti tikrąją tiesą apie soul muzikos žvaigždę, kuri mirė 2011-aisiais, būdama 27 metų.

„Visas šis filmas – apie Amy, jis rodo pasauliui, kokia ji buvo iš tikrųjų. Graži mergina, nuostabi siela, – sakė režisierius. – Linksma, protinga, sąmojinga. Nepaprasta asmenybė. Žmogus, kuriam reikėjo globos.“

„Eimi“ tapo antruoju daugiausia kada nors Britanijoje uždirbusiu dokumentiniu filmu, bet dainininkės tėvas užsipuolė juostos kūrėjus, sakydamas, kad joje pernelyg akcentuojami Amy Winehouse asmenybės neigiami bruožai.

Tėvas taip pat užsiminė, kad šeima galbūt kada nors išleis atskirą dokumentinį filmą apie dainininkę, perteiksiantį jos artimųjų požiūrį.

„Eimi“ įveikė kitą „Oskarui“ nominuotą dokumentinį filmą apie muzikos pasaulį – „Kas nutiko, panele Simon?“ („What Happened, Miss Simone?“), kuriame buvo panaudoti archyviniai kino kadrai apie legendinę dainininkę Niną Simone, JAV pilietinių teisių judėjimo aktyvistę.

88-oji „Oskarų“ apdovanojimų ceremonija (80 nuotr.)
+74

Tarp nominuotųjų taip pat buvo „Tylos žvilgsnis“ („The Look of Silence“) – naujausias režisieriaus Joshua Oppenheimerio filmas apie masines įtariamų kairiųjų aktyvistų ir etninių kinų žudynes Indonezijoje 1965–1966 metais.

Į „Oskaro“ statulėlę šioje kategorijoje šiemet taip pat pretendavo filmas „Kartelių kraštas“ („Cartel Land“) apie Meksiką krečiantį karą su narkotikų kontrabandininkais ir „Liepsnojanti žiema: Ukrainos kova už laisvę“ („Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom“) – apie 2013–2014 metų Maidano revoliucijos protestus, nuvertusius prezidentą Viktorą Janukovyčių ir atvedusius į konfrontaciją su Rusija.

„Oskarų“ ceremonijos vedėjas komikas Chrisas Rockas po to, kai statulėlė buvo įteikta „Eimi“, pajuokavo: „Žmonės, kurie sukūrė „Liepsnojančią Ukrainą“, nekęs Amy Winehouse muzikos visą savo gyvenimą.“

„Oskarų“ svečiai ant raudonojo kilimo (158 nuotr.)
+152