Gian Luca Demarco su šeima: „Šios Kalėdos bus ypač švarios“
„Galite netikėti, bet virtuvė – mūsų švariausia ir tvarkingiausia zona“, – juokiasi italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco, paklaustas, kur daugiausia netvarkos jų namuose. Paprastai ji ten, kur siaučia trys jųdviejų su žmona Egle atžalos – aštuonerių Magda, šešerių Benas ir dvejų metukų Martina. Laimei, švarą namuose palaikyti padeda iRobot Roomba i7+, per kelis pastaruosius mėnesius tapęs nepamainomu pagalbininku.
Trupinytė – tokį vardą vienbalsiai visa itališkai lietuviška šeima išrinko robotui dulkių siurbliui. „Nes ji valgo trupinukus“, – paaiškina mažieji, robotą priėmę kaip mylimą augintinį. Gian Luca ir Eglė paprastai stengiasi robotą įjungti prieš išeidami iš namų – kad jam niekas netrukdytų. „Bet kartais leidžiu Martinai: „Gali įjungti“, – tada ji džiūgaudama bėga paspausti mygtuko ir giria Trupinytę: „Šaunuolė, šaunuolė.“ Kaip mes už kiekvieną gerą darbą giriame vaikus, taip ir ji nori ką nors pagirti“, – šypsosi Eglė.
Vadovauti robotui ėmėsi Gian Luca – jis yra smalsus ir azartiškas naujų technologijų bandytojas. Telefone įdiegęs iRobot programėlę, sukūrė savo roboto darbo zonas – sužymėjo pirmą ir antrą namo aukštus, virtuvę, svetainę, koridorių.
„Robotas pas mus dirba du tris kartus per savaitę. Dar, būna, nusiunčiu jį papildomai išsiurbti tik svetainės arba koridoriaus. Tokiu metų laiku vaikai iš kiemo grįžta purvinais batais, prineša smėlio ar nešvarumų, todėl labai patogu iškart susiurbti nešvarumus, kad neišsinešiotų po visus namus, – pasakoja virtuvės šefas. – Bent kartą per savaitę užkeliu robotą ir į antrą aukštą, į miegamuosius. Jis turi specialius daviklius, todėl „mato“ laiptus ir nuo jų nenukrinta.“
Kad prietaisas geras, Gian Luca sako sprendžiantis iš to, kaip paprasta jį valdyti ir kaip greitai jis pritapo namuose. Pradžioje reikėjo tik prisiminti vieną dalyką, gerokai palengvinusį robotui darbą: prieš jį paleidžiant, surinkti nuo žemės smulkius daiktus ar žaisliukus ir sukelti kėdes, kad įrenginys turėtų daugiau erdvės darbuotis. Robotas dulkių siurblys netgi tapo savotiška auklėjamąja priemone.
„Robotas jau buvo tarp volelių įsukęs Magdos šokinėjimo gumytę, nuo stalo nukritusį piešinį, flomasterį ir smulkią lego kaladėlę... Būna, vaikai stato ką nors, palieka – rytoj pabaigs. Aišku, robotui siurbliui tokie dalykai nelabai patinka. Todėl jo atsiradimas namuose ir vaikus paskatino daugiau tvarkytis, jei nenori prarasti savo žaisliukų, – pasakoja Eglė. – Be to, labai patogu, kad pats robotas praneša ir paragina patikrinti, jei kas įstrigo arba kur ieškoti gedimo priežasties. Nereikia aklai spėlioti, kas nutiko.“
Iki šiol tvarką namuose Demarco šeima palaikydavo į pagalbą pasitelkdama net du siurblius – didelį bei galingą ir belaidę siurbiančią šluotą. Atrodė, to pakanka, kad būtų ganėtinai švaru.
„Tačiau matau, kad dabar daug švariau. Robotas palenda po baldais, kur su rankiniu siurbliu mes nelabai pasiekdavome. Seniau, būdavo, kas nors išbyra, siurbi siurbi su ta rankine šluota, o ji nepajėgia surinkti visų nešvarumų, – prisimena Eglė. – Tikrai nesitikėjau, kad robotas taip gerai išsiurbs kilimą. Pasirodo, iRobot turi specialų dulkių jutiklį, todėl grindų dangą ar kilimą valo tol, kol nebegauna signalo, jog dar nešvaru. Aš tikrai nematau tiek trupinių ar dulkių kaip robotas! Po jo darbo švara būna ne tik matoma, bet ir juntama.“
Žmonai pritaria ir garsusis virtuvės šefas: jiedu su vyresniąja dukra yra alergiški dulkių erkutėms, todėl abu iškart įvertino būtent kilimo švarą. „Man svarbu, kad kaskart po roboto siurbimo nereikia pačiam iškratyti surinktų nešvarumų talpos. Baigęs darbą siurblys privažiuoja prie savo stotelės ir pats automatiškai ištuština talpą į specialų konteinerį su maišeliu. Sakė, jį reikės keisti kas kelis mėnesius. Iki šiol dar neteko. Tai, kad nėra jokio kontakto su dulkėmis, labai padeda išvengti sveikatos problemų“, – džiaugiasi virtuvės šefas.
Sutuoktiniai pripažįsta, kad šiuolaikiniam žmogui pagalba buityje yra tiesiog būtina, nes taupo laiką, kurio taip trūksta. „Tokie prietaisai kaip indaplovė, skalbinių džiovyklė ar robotas siurblys – tiesiog tobuli išradimai. Kai nuolat yra ką tvarkytis, nesinori visiškai paskęsti buityje ir pamiršti, kas esi. Be to, vien mintis, kad reikės iš kampo traukti siurblį ir eiti tvarkyti namų, reikalauja specialaus nusiteikimo... O dabar gera džiaugtis švariais namais, kai prie tos švaros prisidėjai tik tuo, jog nuo grindų surinkai žaislus ar į spintą sudėjai batus su raišteliais, – neslepia trijų vaikų mama. – Laikas su šeima yra labai brangus. Vaikai didžiąją laiko dalį praleidžia darželyje ir mokykloje, mes – darbuose, tai vakare namie visiems susirinkus norisi laiką skirti bendravimui, o ne tvarkymuisi.“
Gian Luca tikina, kad namuose apsigyvenus iRobot Roomba i7+ tarsi akmuo nuo pečių nusirito, todėl savo Trupinytei negaili komplimentų: „Toks jausmas, kad namus ką tik valytoja išvalė! Bet tą švaros pojūtį anksčiau patirdavai dažniausiai tik kartą per savaitę, o dabar – kasdien!“
Daugiau sužinosite: www.irobot.lt