Gidas, kaip neišeiti iš proto prieš Kalėdas

Šventiškai nusiteikusi mergina / Vida Press nuotr.
Šventiškai nusiteikusi mergina / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Šventės jau visai čia pat. Ir su jomis atkeliauja rūpesčiai: dėl dovanų, dėl šventinio meniu, dėl vaikų karnavalo, dėl suknelės darbo vakarėliui... Lendame į lūkesčių liūną tikėdamosi sukurti nuostabią Kalėdų šventę, šeimos narius apdalyti dovanėlėmis ir paruošti didžiausią gyvenime puotą. Ir šitaip – kasmet, nieko naujo.

Kai kurie žmonės sako, kad pasiruošimas Kalėdoms gali sukelti daugiau streso nei skyrybos ar iš namų išneštas sidabro servizas. Juokas juokais, bet nė viena nenorime ir vėl išgyventi to paties, todėl siūlome keletą patarimų, kaip susitarti su savimi prieš Kalėdas... ir išlaikyti šaltą protą.

Planuokite iš anksto. Jau dabar pradėkite rašytis sąrašą daiktų ir darbų, kuriuos turėsite nupirkti ir atlikti prieš Kalėdas. Maistas ir dovanos, dekoracijos, meniu idėjos, pakvietimai, apranga – kas tik norite, svarbu, kad sąrašas būtų kuo detalesnis. Atsižvelkite į tai, ar tam tikri darbai arba pirkiniai yra labai svarbūs, ar gali kiek palaukti? Tik negalvokite, kad vieną ar kitą didelį darbą atidėsite Kūčių ar Kalėdų rytui. Jokiu būdu! Dalis patiekalų gali būti pradedami ruošti gerokai iš anksto ir laikomi šaldytuve ar šaldiklyje, tad artėjant didžiajai dienai tereiks sudėti baigiamuosius štrichus. O sudarytą sąrašą išsaugokite kitiems metams – neabejojame, kad jis, papildytas, puikiai tiks.

Apsipirkite internetu. Taip, mūsų laikais šitai labai palengvina gyvenimą. Be kita ko, kad ir kaip mėgtumėte apsipirkti gyvai, pakanka vien pagalvoti apie panikos apimtų pirkėjų, vis dar ieškančių tobulos dovanos, eiles parduotuvėse, automobilių grūstis gatvėse, kad darbas pelyte ir kompiuteriu ant kelių šiltame kambaryje atrodytų lyg rojus. Norite daugiau privalumų? Sutaupytas laikas ir, greičiausiai, pinigai. Žinoma, perkant internetu visada verta pasitikslinti, ar pardavėjas prekes spės pristatyti iki šventės. Pamėginkite internetu pirkti ir maistą – kam gi nepatiktų galimybė gauti sunkius maišus tiesiai į virtuvę kito rankomis? Jokio papildomo streso!

Kalėdų atvirukais pasirūpinkite dabar. Vėl grįžta mada rašyti kalėdinius sveikinimus ranka. Gauti atviruką į tikrą pašto dėžutę yra didelis malonumas, tad jei ir jūs norite prisidėti prie to malonumų pyrago dalybų, pradėkite rašyti juos dabar. Parašytuosius išsiųsti spėsite ir vėliau, žinoma, atsižvelkite į tai, kad paštininkai švenčių metu turi daugiau darbo.

Negaiškite laiko dėl nesvarbių dalykų. Vien dėl to, kad anyta kasmet pati pagamina dviejų aukštų tortą ir iškepa įdarytą antį, nereiškia, kad jūs negalite to paties nupirkti jau pagaminto. Patikėkite, pasaulis nesugrius. Daugelis moterų mūsų laikais dirba ilgiau, nei dirbdavo jų mamos ir močiutės, todėl net ir tobulai suplanavus visus darbus kai kam gali tiesiog nebelikti laiko.

Kontroliuokite maisto kiekį. Jau turite sudarę sąrašą žmonių, kuriuos reikės pavalgydinti. Vadinasi, telieka pamėginti neįkliūti į didžiausius spąstus – manyti, kad ta saujelė žmonių suvalgys labai daug. Gal net ir viską. Juk žinote, kaip paprastai būna, – kalėdinis maistas valgomas iki Naujųjų... Šeimos rajūnus greičiausiai pažįstate, todėl galvoti, kad ir likusieji bus tokie, klaida.

Pasidalykite įtampa. Ar bent šiek tiek ją sumažinkite. Juk tikriausiai gyvenate ne vienos, todėl skirkite užduočių ir kitiems šeimos nariams. Keptą kalakutą išmainykite į greituoju būdu keptuvėje keptas krevetes, o naminį mielinį pyragą – į šimtalapį iš kepyklos. Kartais mažiau yra daugiau, o paprasčiau – ir galvai sveikiau.

Visgi išmokite pasakyti tą „ne“. Jeigu iki šiol neišmokote. Kad ir kaip norisi pamaloninti kai kuriuos žmones, dėl šventos švenčių ramybės įtraukite šį žodelį į savo žodyną. Jau turite veiklų sąrašą – jo ir laikykitės. Ir jei kas nors jus netikėtai pakvies į vakarėlį būtent tą vakarą, kai ruošiatės važiuoti pirkti eglutės, – „ne“ yra geriausias atsakymas. Nesiblaškykite. Jūsų planai ne mažiau svarbūs, kad ir kokie jie nerimti atrodytų kitoje ragelio pusėje niurzgančiai draugei.

Žinokite, kada verta sustoti. Tiksliau sakant, nutarkite pačios, kada nuspausite stabdžių pedalą ir rasite laiko atsipalaiduoti ir pasimėgauti šventiniu laikotarpiu. Skirkite poilsiui bent kelias dienas prieš Didįjį Finalą – šitaip ir veido spalva bus geresnė, ir akys žibės, ir polėkis nebus išgaravęs. Klausykitės šventinių dainų, deginkite žvakes – žodžiu, atsipalaiduokite taip, kaip mokate. Nepamirškite, kad Kalėdos yra šventė. O šventes reikia švęsti. Ir, pageidautina, šviežia galva.