Giedrė Žickytė – apie susitikimą su karaliumi, ambasadoriaus žmonos kasdienybę ir Nacionalinę premiją

Į Bakingamo rūmus ir atgal naujasis ambasadorius su žmona buvo vežami karališka karieta / Jono Balsevičiaus nuotrauka
Jūratė Ražkovskytė
Šaltinis: Žmonės
AA

Pastarosios savaitės kino režisierei Giedrei ŽICKYTEI (42) buvo gausios įsimintinų susitikimų ir patirčių. Ji lydėjo vyrą Lietuvos ambasadorių Jungtinėje Karalystėje Eitvydą Bajarūną, turėjusį Bakingamo rūmuose Londone įteikti kredencinius raštus karaliui Charlesui III. Po kelių dienų skrido į Islandiją, kur vyko Europos kino akademijos apdovanojimai. O netrukus atėjo žinia, kad ji yra Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė.

Ar daug buvo jaudulio prieš ceremoniją karališkuosiuose rūmuose?

Kelios savaitės prieš ceremoniją dalyvavome susitikime su britų diplomatinio korpuso maršalu, su juo aptarėme visas detales: protokolą, pokalbio niuansus ir etiketo subtilybes. Be šito – neįmanoma. Juk turime reikalų su šalimi, kurioje tradicijų laikymasis yra esmė. Žinojome, kiek žingsnių žengti, kur sustoti, kada linktelėti, kada kalbėti. Aišku, jaudulio prieš įeinant į rūmus buvo, tačiau viskas suorganizuota išties puikiai.

Į Bakingamo rūmus buvome vežami specialiai šiai progai paruošta karieta. Šią tradiciją Jungtinė Karalystė turi nuo seno. Buvo įdomi patirtis, juk ne kasdien Londono gatvėmis važiuoji karališka karieta. Tačiau įsimintiniausias buvo susitikimas ir pokalbis su Charlesu III. Sužavėjo jo inteligencija, aristokratiškumas ir drauge skleidžiamas malonus paprastumas, jaukumas.

Skaitykite daugiau