Giedrės Beinoriūtės filmas „Kvėpavimas į marmurą” pradeda rinkti apdovanojimus – du atkeliauja iš Kosovo kino festivalio

„Kvėpavimas į marmurą“
„Kvėpavimas į marmurą“
Šaltinis: Žmonės
2018-08-29 10:36
AA

Vakar į Lietuvą iš Kosovo atskriejo netikėtai džiugi žinia: 11-ajame kino festivalyje „Hyjnesha në Fron” lietuvių režisierės Giedrės Beinoriūtės įtempto siužeto drama „Kvėpavimas į marmurą” buvo apdovanotas net dviem statulėlėmis – už geriausią scenarijų ir geriausią moters vaidmenį. Pagal antikinę, 5 000 metų senumo skulptūrą pagaminta, soste sėdinti deivė netrukus atkeliaus į lietuvių kūrėjų rankas.

Žinia apie filmo pergales Kosovo filmų festivalyje režisierę Giedrę Beinoriūtę pasitiko Švedijoje. Režisierė čia savo filmą pristatė tarptautinio Karlskrunos filmų festivalio Baltijos jūros šalių filmų konkurse.

„Įvertinimai visada yra smagu, - sakė Giedrė Beinoriūtė. - Labai džiaugiuosi, kad Airida gavo apdovanojimą, ji verta ne vieno tokio. Man pačiai prizas už scenarijų yra visiškai netikėtas, nors ne mažiau – malonus”.

Giedrė tikina, kad pusė garbės priklauso romano Kvėpavimas į marmurą” autorei Laurai Sintijai Černiauskaitei, kuri ir sukūrė šią įkvepiančią istoriją. Kitą apdovanojimo pusę ji turėtų pasidalinti su daugybe žmonių - tais, kurie scenarijų įvairiose jo kūrimo stadijose skaitė, komentavo ir kritikavo ir tais, kurie prisidėjo, kad jis būtų įgyvendintas.

„Kvėpavimas į marmurą“
„Kvėpavimas į marmurą“

Kosovo filmų festivalio žiūrovai „Kvėpavimą į marmurą” išvydo nepaprastoje aplinkoje – filmai čia jau keletą metų rodomi geležinkelio stotyje. Naktį iš rugpjūčio 27 į rugpjūčio 28 stotyje vyko ir festivalio baigiamasis vakaras, kuriame geriausia festivalio aktore buvo paskelbta lietuvė Airida Gintautaitė.

„Ryte feisbuke gavau sveikinimą nuo nepažįstamo žmogaus, galvojau, juokauja, - savo nustebimo neslėpė aktorė. – Net nežinojau, kad filmas išsiųstas į Kosovo festivalį. Vakar vakare gavau oficialų patvirtinimą iš festivalio rengėjų. Nuostabu, kad mano gyvenime vis dar esama pirmų kartų – laimi, nežinodamas, kad žaidi”.

Prieštaravimų ir abejonių draskomą moterį suvaidinusi Airida tikina, kad „Kvėpavimas į marmurą” jai net ir be apdovanojimų – itin brangus filmas. Savo mintyse šį apdovanojimą aktorė skiria filmo operatoriui Audriui Kemežiui.

Filmas Kvėpavimas į marmurą” pasakoja vienos šeimos istoriją. Izabelė, Liudas ir epilepsija sergantis jų sūnus Gailius gyvena kaimo sodyboje. Izabelei pavyksta įtikinti vyrą, kad jie turėtų įsivaikinti vaikų namuose augantį, užsispyrusį ir paslaptingą šešiametį Ilją. Nuo tos akimirkos šeimos gyvenimas pradeda keistis…

Filmo „Balkonas” režisierės Giedrės Beinoriūtės naujausias vaidybinis filmas „Kvėpavimas į marmurą” Lietuvos kino teatruose pasirodys rugsėjo 28 dieną.