Giedrės Žickytės „Šuolis“ JAV Salemo festivalyje pripažintas geriausiu filmu

Giedrė Žickytė ir kino juostos „Šuolis“ filmavimo akimirkos
Šaltinis: Žmonės
AA

Tarptautinių kino kritikų įvertinimo ir apdovanojimų sulaukęs režisierės Giedrės Žickytės dokumentinis filmas „Šuolis“ („The Jump“) Jungtinėse Amerikos Valstijose vykstančiame Salemo filmų festivalyje laimėjo pagrindinį festivalio apdovanojimą – „Special Jury Award“.

Salemo kino festivalis – vienas didžiausių dokumentinių filmų festivalių Naujojoje Anglijoje, kasmet Bostono Šiaurės pakrantėje pristatantis apie 80 tarptautinių juostų. Šiais metais dėl pandemijos ribojimų festivalis persikėlė į virtualią erdvę ir programos filmai transliuojami visoje Jungtinių Amerikos Valstijų teritorijoje.

„Festivalyje atrinkta daug puikių filmų iš viso pasaulio ir nuoširdžiai nesitikėjau, kad mūsų filmas bus įvertintas pagrindiniu festivalio žiuri prizu. Dėkoju nuostabiai komandai, su kuria atidavėme visas jėgas dirbdami prie „Šuolio“, visiems, kurie tikėjo, rėmė, palaikė, ir, žinoma, pagrindiniam filmo herojui Simui Kudirkai. Šis apdovanojimas svarbus mums visiems, nes atkreipia dėmesį į mūsų šalies kino meną ir taip toli nuo Amerikos esančią Lietuvą, bei primena, kokia svarbi mums visiems yra laisvė“, – sako režisierė G.Žickytė.

Giedrė Žickytė

Dokumentinis G.Žickytės filmas „Šuolis“ pasakoja Šaltojo karo metu nuskambėjusią lietuvio radijo operatoriaus Simo Kudirkos istoriją, kai 1970 m. peršokęs iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį, jis paprašė politinio prieglobsčio, tačiau netrukus buvo grąžintas į sovietinių budelių rankas. Incidentas sukėlė milžinišką politinį sąmyšį JAV ir Sovietų Sąjungoje. Taip prasidėjo istorija apie įkalinimą, atradimą, šlovę, laisvę ir jos kainą.

„Šiame filme Šaltojo karo istorija įspūdingai perteikta per unikalaus pagrindinio personažo asmeninę prizmę ir neįtikėtiną prieigą prie 50 metų senumo įvykių dalyvių bei autentiškų lokacijų. Puikus archyvinių kadrų ir šiuolaikinės filmuotos medžiagos panaudojimas suteikia galimybę papasakoti modernią istorinių įvykių interpretaciją, – taip apie filmą „Šuolis“ kalbėjo speciali Salemo kino festivalio komisija. – Filmas rezonuoja su šiandieniniu amerikiečių požiūriu į pabėgėlius, į visus, bėgančius nuo priespaudos, ieškančius galimybių ir laisvės.“  

Kino juostos „Šuolis“ filmavimo akimirkos

Režisierės G. Žickytės kurtą filmą „Šuolis“ prodiusuoja studija „Moonmakers“ (Lietuva), bendroje gamyboje su „VFS Films“ (Latvija) ir „Faites un Voeu“ (Prancūzija). Filmo gamybą dalinai finansavo Lietuvos kino centras, ES programa „Kūrybiška Europa – MEDIA“, Prancūzijos nacionalinis kinematografijos centras, Latvijos nacionalinis kino centras, LRT, France Televisions, WDR, MDR, YLE, SVT, Lietuvių fondas Čikagoje, Vilniaus miesto savivaldybė, JAV ambasada Vilniuje ir kt. Filmo platintojas Lietuvoje – „Pasaka distribution“.

Filmo „Šuolis“ premjera Lietuvoje įvyks jau šiais metais.

Skaitykite daugiau