Gimtadienį minintis Deivydas Zvonkus: „Pasiekiau ribą, kai metų skaičius viršija batų dydį“

Deivydas Zvonkus su šeima ir Stano / Viktorijos Kuhlins, asmeninio albumo nuotr.
Deivydas Zvonkus su šeima ir Stano / Viktorijos Kuhlins, asmeninio albumo nuotr.
Giedrė Gedeikytė, Žmonės.lt
Šaltinis: Žmonės
2021-11-06 12:01
AA

Kompozitorius, dainų autorius ir muzikos prodiuseris Deivydas Zvonkus lapkričio 6 dieną mini 44-ąjį gimtadienį. Humoro jausmo nestokojantis muzikantas ir į gimtadienį žvelgia su sveika ironija – anot jo, tai padeda išlaikyti blaivų protą.

Muzikos prodiuseris ir kompozitorius Deivydas Zvonkus, daug kam žinomas ir kaip buvusios garsios vaikinų grupės „B'Avarija“ narys, lapkričio 6-ąją mini gimtadienį – šiemet jam sukanka 44-eri. Vis tik portalui Žmonės.lt Deivydas pasakoja, kad didelio vakarėlio neplanuoja, o ryškiausias metų įvykis yra visiškai nesusijęs su jo asmeniniu gyvenimu.

Pradėkime nuo tradicinio klausimo – Deivydai, kokie buvo praėję jūsų metai?

Praėję metai išskrido kartu su paukščiais ir nukrito kaip pageltę rudens lapai, tik paukščiai sugrįš, o prabėgę metai – niekada. Beje, galų gale pavyko pasiekti tą ribą, kai metų skaičius viršija batų dydį. Vien tai jau – nemenkas pasiekimas.

Deivydas Zvonkus / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Teigiate, kad per metus pasiekta nemažai, viršytas  batų dydis, gal ir gimimo dieną švęsite trankiai?

Ne, gimtadienį šiemet minėsiu kukliai – užkursiu pirtį ir pasikviesiu tris draugus. Pradžioje švęsime ramiai, o vėliau gal kokį kirvį išsitrauksim, dar nežinau.

O ką galėtumėte įvardyti kaip ryškiausią šių metų įvykį?

Ryškiausia šiais metais būdavo pilnatis. Jos nesaikingo spindesio paveikta kolektyvinė žmonijos pasąmonė ėmė skilinėti, segmentuotis ir virsti į kolektyvinę nesąmonę.

Iki šiol nesuprantu, ką žmona manyje pamatė.

Deivydas Zvonkus ir Stanislavas Stavickis-Stano

Negaliu nepaklausti apie dovanas. Kokių siurprizų tikitės iš šeimos ir draugų – Stano, Juozo Liesio ir kitų bičiulių?

Juozui baigėsi bajeriai, tai nedovanos nieko, o Stano gal kokį maišiuką gražų atneš, kad turėčiau kur susidėti kitų draugų dovanas.

Beje, jūsų gimtadienis sutampa su buvusio scenos partnerio Juozo Liesio gimimo diena.

Keliolika metų gimtadienio proga vienas iš kito pasijuokdavome. Po to šiek tiek išsisėmėme, galiausiai išsiskyrė ir gyvenimo keliai. Seniau, kai daug laiko leisdavome kartu, natūraliai ir gimtadienius švęsdavome drauge. Na, bet jau senokai to nebuvo.

Deivydas Zvonkus ir Juozas Liesis / Andriaus Ufarto nuotr.

Šiemet pasikeitė ir jūsų buitis – su šeima įsigijote naujus namus ir žemės. Kaip sekėsi prisijaukinti ūkio darbus?

Prieš metus įsikėlėme į namą, bet žemės ten nėra daug. Na, yra keli krūmai ir mažas šiltnamiukas. Vis tik patys esame atgrubnagiai, todėl kiemo darbus už mus padaro giminės, kaimynai, gerbėjai ir vienas kitas pasamdytas specialistas.

Aš pats sugebu nebent malkas sukapoti ir pirtį užkurti, dar galiu lapus sugrėbti. Na, bet niekaip nesugebu įsiminti, koks vamzdis kur eina ir kokią funkciją atlieka. Iki šiol nesuprantu, ką žmona manyje pamatė.

Katažinos ir Deivydo Zvonkų vestuvių ir vestuvių metinių akimirka su vaikais / Asmeninio albumo nuotr.

Su Stano vis išleidžiate satyrinių kūrinių, dirbate muzikiniuose projektuose ir kuriate dainas kitiems atlikėjams. Gal naujų metų planuose ar gimtadienio pažaduose pagaliau yra ir jūsų paties pasirodymai scenoje?

Šiais laikais sunku kažką konkretaus planuoti – juk tuoj vėl gali viską uždaryti. O satyrines dainas kuriame, nes humoras padeda išlaikyti blaivų protą. Na, bent jau „blaiviam protui“ taip atrodo. Kaip kiti tai mato iš šalies – sunku pasakyti...

Stano ir Deivydas Zvonkus – „Susitaikykime“:

Šiemet pirmą dainą pristatė ir jūsų dukra. Kada išvysime šeimos ansamblį?

Jeigu natūraliai susiklostys tradicija šemyniškai muzikuoti – be abejo, nepasikuklinsime, pafilmuosime ir paviešinsime, tačiau tam dar ankstoka.

Ko sau palinkėtumėte gimtadienio proga?

Kaip ir kasmet, linkiu sau klestėti.

Katažina ir Deivydas Zvonkai / I.Gelūno nuotr.
Kornelija Zvonkutė ir Donatas Zvonkus (12 nuotr.)
+6