Gimtadienio sveikinimas sostinei – 3D vaizdo projekcija miesto centre

3D vaizdo projekcija / Prekybos centro CUP nuotr.
Šaltinis: Reklama
AA

Šiemet 700 metų sukaktį švenčiančią sostinę jos centre įsikūręs prekybos centras CUP sveikina spalvinga 3D vaizdo projekcija. Įspūdingu, Vilniaus simbolius ir meniškai transformuojamus grafinius elementus jungiančiu šviesos kūriniu bus galima pasigrožėti sausio 25–28 dienomis. Įprastą prekybos centro architektūros vaizdą transformuojanti projekcija bus matoma 18–23 valandomis iš A. Goštauto ir Upės gatvių pusės. Kūrinio autorius – šalyje žinomas vaizdo grafikos ir animacijos kūrėjas Linartas Urniežis.

Vaizdo projekcijoje – Vilniaus simboliai

„Būdami įsikūrę pačioje Vilniaus širdyje, stebime sparčiai besikeičiantį Vilniaus centrinį verslo rajoną, džiaugiamės jo jaunatviškumu. Manau, tai puikiai perteikia ir L. Urniežiaus sukurtas sostinei skirtas gimtadienio sveikinimas – 3D vaizdo projekcija. Prekybos centro linkėjimas Vilniui – puoselėjant geriausias savo tradicijas ir toliau būti jaukiu, moderniu ir kartu įdomiu, spalvingu europietišku miestu tiek čia gyvenantiems žmonėms, tiek jo svečiams“, – sako prekybos centro CUP vadovė Ona Nevinskienė.

3D vaizdo projekcija / Prekybos centro CUP nuotr.

Sostinės gimtadieniui skirtos vaizdo projekcijos autoriaus L. Urniežio teigimu, kūrinio pagrindas yra noras pasveikinti Vilnių su gimtadieniu, o centrinę temą papildo ir šiomis dienomis vykstančio Vilniaus šviesų festivalio aplinka.

„Naudojome įvairiausias kompiliacijas su žinomiausiais miesto simboliais, pastatais, įskaitant sostinės jubiliejinių metų logotipo elementus, jų transformacijas. Sukūrėme kelias scenas, kuriose visi sostinei svarbūs pastatai sujungiami į vieną vietą. Be to, gimtadienio šventė – tai spalvos, kurios atspindi gyvenimo spalvingumą, todėl pasirinkome spalvingą animaciją, įvedėme poparto elementų. Siekėme, kad nebūtų jokios komercijos, o vien tik spalvų ir geros nuotaikos užtaisas“, – pasakoja menininkas.

Pasak L. Urniežio, panašios 3D technologijos yra unikalios tuo, kad gali tarytum užkloti mums visiems įprastą matomą konkretų vaizdo įspūdį. „Pavyzdžiui, CUP pastatą mes esame įpratę matyti šviečiantį, sykiu architektūriškai ramų ir su daug detalių. Pasitelkę 3D technologiją galime šį įspūdį pertransformuoti. Žaisdami trimatiškumu, keičiame dviejų atpažįstamų fasadinių sienų vaizdą – sukuriame naują reginį, puikiai matomą tiek nuo Upės gatvės, tiek nuo A. Goštauto gatvės“, – aiškina menininkas.

Kūrė Lietuvoje ir svetur įvertintas menininkas

L. Urniežis – profesionalus vaizdo grafikos ir animacijos menininkas, daugiau nei 12 metų kuriantis įspūdingus grafikos ir 3D animacijos kūrinius tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Daugeliui nepamirštamais reginiais yra tapę jo Lietuvoje sukurtos darbai: 3D vaizdo projekcija Kalėdinė pasaka ant Vilniaus arkikatedros pastato, Naujametinė 3D vaizdo projekcija ant arkikatedros varpinės, 3D vaizdo projekcija ant vandens fontano Neries upėje, vaizdo kūriniai Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir kitų teatrų spektakliams ir projektams.

3D vaizdo projekcija / Prekybos centro CUP nuotr.

Kūrėjas yra įgyvendinęs meninius, edukacinius projektus kartu su ryškiais ir ambicingais režisieriais bei meno vadovais. Užsienyje, dirbdamas kartu su kūrybine grupe, kelerius metus buvo įvertintas antrąja vieta H. K. Andreseno festivalyje Odenseje (Danija), yra pelnęs keturias iš penkių aukso žvaigždes už inovatyviausią meninę instaliaciją.

Buvimas centre – įpareigojantis

O. Nevinskienės teigimu, prekybos centro sprendimą pasveikinti sostinę ir padovanoti jai aukštos kokybės reginį, stilingai įsikomponuojantį į Vilniaus šviesų festivalio programą, padiktavo ne tik emocijos mylimam miestui, bet ir įsipareigojimas bendruomenei.

„Prekybos centras CUP yra ilgametis augančio Vilniaus bendrakeleivis, miesto kūrimo proceso dalyvis. Kitais metais švęsime 50 metų sukaktį nuo prekybos centro įkūrimo pradžios, esame susiję su keleto kartų gyvenimais. Tiek emociniais saitais, tiek ir prisiminimais jaučiamės stipriai susiję su bendruomene. Vieta, kurioje esame įsikūrę ir vystome verslą, irgi yra svarbi visam miestui, turi savo istoriją bei perspektyvas, siejamas su modernumu, veržlumu, kūrybiškumu, jaunatviška energija. Buvimas sostinės centre įpareigoja veikti pagal aukštai iškeltą atsakomybės, kultūros bei gero skonio kartelę“, – teigia prekybos centro vadovė.

Daugiau informacijos: https://cup.lt/lt/naujienos/su-gimtadieniu-vilniau

Skaitykite daugiau