Gimtinėje princas Harry neužsibuvo – po svarbaus įvykio išskubėjo pas žmoną Meghan
Princas Harry po kelionės į Didžiąją Britaniją šeštadienį grįžo namo į Kaliforniją pas žmoną Meghan Markle ir du savo vaikus.
Princas Harry Didžiojoje Britanijoje lankėsi dėl itin svarbios priežasties – liepos pirmąją jis kartu su broliu princu Williamu atidengė savo velionės mamos princesės Dianos 60-ųjų gimimo metinių progai skirtą skulptūrą.
Ketvirtadienį broliai susirinko savo vaikystės namuose, Kensingtono rūmuose, atskleisti statulą, kurią jie užsakė prieš ketverius metus.
Meno kūrinio dizainas buvo itin slaptas, o jį įkvėpė oficiali Dianos 1993 metų Kalėdinė atvirutė, kurią princesė pirmą kartą išsiuntė be princo Charleso: ji dėvėjo tuos pačius atvirus marškinėlius, sijoną ir diržą bei meiliai šypsojosi dviems savo sūnums.
Tačiau britų skulptorius Ianas Rank-Broadley užuot vaizdavęs ją su sūnumis, kaip kad minėtoje atvirutėje, skulptūroje ją atvaizdavo su trimis vaikais – dviem berniukais ir mergaite. Panašu, kad vienas iš berniukų turi trumpus afro stiliaus plaukus. Rūmai teigė, kad tai atspindi „princesės veiklos universalumą ir tos veiklos poveikį skirtingoms kartoms.“
Nors broliai pastarąjį kartą matėsi tik per senelio princo Philipo laidotuves, karališkojoje šeimoje Harry neužsibuvo – jau ankstų šeštadienio rytą jis pastebėtas Los Andželo oro uoste.
Williamo žmona Kate Middleton nedalyvavo atidengiant statulą, kaip ir nedalyvavo Harry žmona Meghan Markle, kuri liko Kalifornijoje su dviem mažais poros vaikais: 2 metų sūnumi Archie ir dukra Lilibet Diana, kuri gimė birželio 4 d.
Į ceremoniją atvyko princesės Dianos seserys Sarah McCorquodale, Jane Fellowes bei brolis Charles Spenceris. Broliai pabendravo ir su tetomis bei dėde, nestokojo vienas kitam šilto dėmesio.
Atvykdami į iškilmingą ceremoniją broliai šnekučiavosi, Harry ne kartą šypsojosi. Panašu, kad ypatingas jiems abiems momentas leido bent trumpam pamiršti tarpusavio nuoskaudas ir sutelkti dėmesį mylimos motinos pagerbimui.
Vėliau Williamas ir Harry paskelbė bendrą pareiškimą ir jame atkreipė dėmesį į jųdviejų motinos stiprybę ir charakterį – pagrindines „savybes, pavertusias ją didžiule gėrio jėga visame pasaulyje“.
„Kiekvieną dieną apgailestaujame, kad jos nėra šalia. Tikimės, kad ši statula bus amžinai laikoma jos gyvenimo ir palikimo simboliu“, – sakė jie.
Istorikai tarp brolių įžvelgia įtampą
Nors princai prieš ceremoniją iš pirmo žvilgsnio, rodos, draugiškai šnekučiavosi, karališkąją šeimą sekantys istorikai teigia, jog jų santykiai greit į senas vėžes neatsistos.
Neseniai Williamui teko ginti ne tik savo šeimą, bet ir visą giminę po brolio Harry ir jo žmonos interviu Kalifornijoje su Oprah Winfrey, kurio metu karališkajai šeimai buvo mesti kaltinimai rasizmu ir šaltakraujiškumu.
Akyli karališkosios šeimos stebėtojai nekantriai laukia, ar brolių bendravimas pagerės, ar atvirkščiai – santykių krizė dar labiau išsikeros po to, kai jiedu kartu iškilmingai pristatė visuomenei savo mamos gimimo metinėms paminėti skirtą skulptūrą.
Pasak istoriko Roberto Lacey, sekančio karališkosios šeimos aktualijas, veikiausiai šie vieši pokalbiai ir baigiasi po oficialių ceremonijų. Pasak jo, greit brolių santykiai šilti vėl netaps.
„Visgi šie du vyrai kovoja už skirtingas pamatines vertybes. Williamas – už ilgametę tradicinę monarchiją, o Harry – už savo žmoną. Tai – kova tarp meilės ir pareigos. Šių skirtumų vienu rankos mostu panaikinti neįmanoma“, – teigia Robertas Lacey.
Tiesa, bendrą kalbą rasti būtina – ar bent jau nutraukti tylos įžadus, kadangi karališkoji šeima stengiasi neprarasti populiarumo tarp šiuolaikinės kartos jaunuolių.