Grupė „Gin‘Gas“ pristatė naują albumą - brolio pasveikinti atėjo Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson
Kovo 14-osios vakarą vilniečių pamėgtame klube „Tamsta“ įvyko vienos seniausių lietuvių „funk“ grupių „Gin‘Gas“ albumo „O kas, jeigu aš?“ pristatymas. Koncerto metu skambėjo naujausio albumo dainos ir jau gerai pažįstami kūriniai.
Į "Tamsta" klubą atvyko Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson - pasiklausyti brolio, grupės prodiuserio ir vokalisto Remigijaus Ruokio.
Grupė Gin‘Gas gimė 1991-92 m. Šiauliuose ir greitai išpopuliarėjo tarp funk muzikos gerbėjų. Dar pirmaisiais Nepriklausomybės metais jie grodavo ne tik studentų šventėse, klubuose, bet ir respublikiniuose renginiuose. Tradicinis diksilendas, džiazo, džiazroko muzika pateikta 8–9 pučiamaisiais ir ritmo grupe – tai „groove“ (pulsas) pačia geriausia prasme. Po metų išleistas pirmasis grupės albumas, o jos nariai iš Lietuvos muzikos padangės iškeliavo ir į Europos festivalius, ne kartą buvo nominuoti Lietuvos muzikos apdovanojimuose.
Jau 25-erius metus gyvuojančioje grupėje šiuo metu groja 11 muzikantų iš skirtingų Lietuvos regionų, o iki naujojo albumo juos visus atvedė meilė funk muzikai.
„Mūsų nariai gyvena skirtinguose miestuose – Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje – tad ir suderinti laiką repeticijoms būna išties sudėtinga. Tačiau visi mylime šią muziką, tad galiausiai susitinkame ir grojame. Beje, albumo pristatymui paruošėme kai ką ypatingo – visi į koncertą atėję muzikos mylėtojai gavo specialų „Gin'Gas“ dainynėlį, (panašiai, kaip bažnyčioje), ir galėjo viso koncerto metu giedoti, tiksliau, dainuoti kartu su mumis. Tie, kas mėgsta mūsų muziką, galima sakyti, yra tikri funk maldininkai, dėl to ir sukūrėme jiems sąlygas paimelsti funk muzikos dievams“, – smagiai kalbėjo Remigijus Ruokis.
Tadas Žukauskas jau keleri metai talkina „Gin'Gas“, nes funk muzikoje bosas itin svarbus instrumentas, kaip ir kietas būgnininkas, kuriuos valdo Gintautas Gascevičius (abu jie ir iš grupės „BIX“). Jų indėlis neįkainojamas...
Klavišininkas Žilvinas Gaubas moderuoja tarp pūtikų ir ritmo sekcijos, aprengdamas kartu su Pauliumi Jasiūnu trūkstamomis klavišų partijomis visą kūrinių harmoniją, įžvelgdami reikalingą paprastumą ir subtilų suprantamumą.
Jauniausias grupės gitaristas Vykintas Aleksandras Jasaitis plušo kelias dienas, kol įrašė visas reikiamas gitarų partijas – kūriniai pakankamai skirtingi, todėl kiekviename savas pulsas ir iš gitaros.
Remigijus Ruokis dirbo visą laiką studijoje, nes kiekvieno kūrinio forma yra derinama su vokalo linijomis, todėl jai pasibaigus studijon kelis kartus „sušoko“ sunkioji funk artilerija – pūtikai. Visais saksofonais užgrojo Arūnas Viduolis, kai kuriuose kūriniuose pasidabinęs keistai skambančiu procesoriumi kelių sesijų metu suraitė visas partijas.
Trimitininkas Dmitrij Levencov jau studijuodamas grojo „Gin'Gas“, todėl dar pakvietė šiai muzikai neabejingą trombonininką Valdą Surdoką – po jų improvizacijų savaime kyla rankos ploti, švilpti, kojos ir galva judėti, kartais jie taip „užtūsina“, kad pulse gali likti pusei dienos, nesuprasdamas kodėl vis dar judi, o trise su Arūnu – jie – „GAIVALIŠKAS FUNKOVARIS“.
Prie šio kolektyvo koncertuose prisijungė ir saksofonininkas Laimonas Urbikas, kuris „žudė“ baritono saksofoną taip mielu ausiai kriuksėjimu... Perkusija, o jos ėmėsi Aurimas Povilaitis (vėlgi iš „BIX“), nes valdo tobulai, todėl perdaug aiškintis čia nėra kada, kiekvieno kūrinio spalvos jo rankose, jis žino, kur reikia kongų, kur bongų, kur tiesiog lietaus ir marakaso – toje erdvėje jis dievas.
Paskutinius štrichus atlieka nuostabiai jausmingai ir techniškai Agnė Michalenkovaitė, o viename ir Inga Kriščiūnaitė.
Dėl galutinio albumo skambesio galite kaltinti Paulių Jasiūną ir Remigijų Ruokį, nes jie dėl kiekvienos natos ir jos girdimumo praleido valandų valandas studijoje, kuri kartais tapdavo ir savaitgalio namais.
„Gin'Gas“ albumas taip minkštai skamba todėl, kad yra toks Normantas Ulevičius su „Zert Studio“, kuris ir padarė masterius leidybai ir kurio profesionalumas bei muzikos supratimas padarė šį albumą tokiu atradimu kai kurių klausytojų ausims, koks jis dabar yra.
Atskira padėka rmx kūrėjams Martin Virgin, Sensei Kanui ir Papugai, kurie palaiko tokios muzikos egzistavimą Lietuvoje ir padeda ją populiarinti šokių aikštelėse bei „šokinėse“ radijo stotyse. Pasirodant vinilui bus galima išgirsti dar ne vieną „Gin'Gas“ kūrinių rmx, todėl reikia sekti, kaip kada ir kur bus „Gin'Gas“ koncertai.