Gintarė Karaliūnaitė stojo į kovą su agresyviu sutuoktiniu: „Aš jau bijau visko“

Gintarė Karaliūnaitė / Viganto Ovadnevo nuotr. / Viganto Ovadnevo nuotr.
Gintarė Karaliūnaitė / Viganto Ovadnevo nuotr. / Viganto Ovadnevo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-02-06 11:36
AA

Prieš savaitę dainininkė Gintarė Karaliūnaitė (39) kvietė policiją į namus, nes sutuoktinis, trejais metais jaunesnis kanadietis Marcas Andre-Canuelis, bandė jėga patekti į namus. Kol kas skyrybos nėra įvykusios, tačiau jau trejus metus su trečiuoju sutuoktiniu ir beveik ketverių dukrytės tėvu ji nebegyvena kartu todėl, kad, anot Gintarės, santuokoje patyrė psichologinį ir fizinį smurtą.

Kalbėdama apie santykius su sutuoktiniu Gintarė sunkiai tramdo ašaras. „Nepamenu, kada paskutinį kartą išsimiegojau – bijau“, – televizijos laidoje „Nuo... Iki...“ sakė Gintarė. Žinoma moteris baiminasi, kad prieš kelias savaites į Lietuvą gyventi atvykęs Marcas planuoja paslapčia išsivežti jų dukterį.

Apie Marco sprendimą apsigyventi Lietuvoje dainininkė nė nenutuokė. Pasak jos, kanadietis vis kartodavo, kaip blogai ir baisu yra Lietuvoje. Nepaisant asmeninių nesutarimų, G.Karaliūnaitė sako nusprendusi leisti tėvui matytis su dukra. Ji pasikonsultavo su psichologe ir nutarė, kad adaptacija turi vykti iš lėto, kad vaikas pamažu apsiprastų su vėl atsiradusiu tėvu.

Jei pasitvirtins įtarimai, kad Kanadoje jis apgaulės būdu, man nežinant, Sofijai padarė Kanados pilietybę... Tuomet bus blogai.

Gintarė LNK laidai pasakojo, jog Marcas pareiškė norintis atvažiuoti į darželį, pasiimti dukrą ir nuvežti ją pas arkliukus. Moteris atsakė, kad pirmųjų susitikimų su vaiku metu jie turi būti kartu. Vis dėlto vyras nepaisė žmonos ir nuvyko į darželį, kur iškėlė sceną, kai darželio darbuotojai atsisakė atiduoti jam vaiką.

G.Karaliūnaitė įtaria, kad vyras norėjo pagrobti dukrą ir išsivežti ją į Kanadą. „Jei pasitvirtins įtarimai, kad Kanadoje jis apgaulės būdu, man nežinant, Sofijai padarė Kanados pilietybę... Tuomet bus blogai. Man atgauti dukrą iš Kanados, kaip Kanados pilietę, būtų labai sudėtinga“, – virpančiu balsu kalbėjo Gintarė.

Po pastarojo Marco bandymo įeiti į Gintarės namus, kanadietis parą praleido areštinėje, jam buvo uždrausta artintis prie Gintarės ir jos namų.

„Aš jau bijau visko. Šiandien aš į jį žiūriu ir galvoju: mąstyk blaiviai, galbūt žmogus dar nusiramins. Yra įstatymai, yra policija...“ – dainininkė išreiškė viltis, kad teisėsauga ją ir vaikus apsaugos. Gintarė tikino šiandien gailisi, jog bijojo kreiptis į policiją. Šiandien viešumas tapo jos vieninteliu ginklu, galinčiu apsaugoti ją ir vaikus. „Nėra taip, kad aš siekiu įrodyti, jog jis manęs vos nenužudė. Ne tai yra svarbiausia. Svarbiausia, kad dabar nenutiktų nieko blogo, nes jis dabar Lietuvoje. Aš jungiuosi prie moterų, kurios sako: užteks, nebetylėkime“, – laidoje „Nuo... Iki...“ kalbėjo G.Karaliūnaitė.

Skubotos vestuvės

Šiandien, blaiviai vertindama praeitį ir savo pačios veiksmus, Gintarė neslepia, kad sprendimas tekėti už Marco buvo skubotas. Dainininkei buvo 35-eri, ji vis dar norėjo šeimos, o lietuviai vengė jos viešo žmogaus statuso.

„Be proto norėjau dar kartą būti mama. Nebepraeidavau jau pro leliukus, – patikino Gintarė. – Man buvo 35-eri ir pasitaikė žmogus, kuriam nebaisu, kad aš žinoma, kad mano mama ragana ir aš jau buvau turėjusi dvi santuokas.“

Dainininkė patikino, kad tekėdama už Marco ji pirmą kartą tekėjo vadovaudamasi ne širdimi, o protu. Nepaisant to, dar prieš vestuves jai kilo abejonių, kai pamatė, kokio karštakošiško būdo yra Marcas. Tačiau per savo gimtadienį Gintarė sužinojo, kad po jos širdimi plaka dar viena gyvybė. Po kelių dienų pora atšoko vestuves, o dar po kelių dienų moteris sužinojo, kad prarado kūdikį.

Man buvo 35-eri ir pasitaikė žmogus, kuriam nebaisu, kad aš žinoma, kad mano mama ragana ir aš jau buvau turėjusi dvi santuokas.

„Kai įvyko persileidimas, tada... tiesiog taip įvyko, kad atrodė, jog labai stengiasi, labai geras, švelnus, rūpestingas, dėmesingas...“ – apie tuometinį Marco būdą kalbėjo Gintarė.

Netrukus ji ir vėl pastojo. Pamažu rožinis gyvenimas pradėjo netekti spalvų. Kai dukrai buvo devyni mėnesiai, ji namie rado Marcą su draugeliais rūkant marihuaną. Dukra gulėjo aprengta šiltais, laukui skirtais drabužiais. Gintarė iki šiol prisimena, kad mažylės net veido oda buvo pakeitusi spalvą.

„Jie buvo tiek apsirūkę, kad jiems buvo viskas labai juokinga. Nebuvau to mačiusi. Puoliau vyti juos lauk ir rengti vaiką, – su siaubu prisiminė Gintarė. – Dabar galvoju, kad reikėjo kviesti policiją. Nu kaip šitaip nemąstyti? Kaip atima protą baimės ir gėdos jausmas...“

Po šio konflikto pora susitaikė, tačiau Gintarė išsiaiškino, kad sutuoktinis ima pinigus iš jos rankinės. Supykusi ji paėmė Marco kompiuterį ir pareiškė, kad jį atiduos tuomet, kai šis grąžins pinigus.

„Jis užlaužė mano ranką. Vaikas pradėjo klykti šalia. Marcas padėjo kompiuterį ant stalo, o mane paguldė ant kilimo. Mačiau, artėjo rankos. Jis pradėjo smaugti mano kaklą, – pasakojo Gintarė. Dainininkė patikino, kad išsigelbėjo prisiminusi filmuką, kuriame buvo mokama, kaip elgtis tokiu atveju. – Pirmiausiai žinokite, kad žmogui, apimtam afekto būsenos, pakyla adrenalinas ir jis nejaučia skausmo. Aišku, sėklidės jautrios, bet ir jų gali nepajausti. Akys – vienintelis organas lauke. Aš dūriau į akis ir jis tada mane paleido. Čiupau vaiką ir išlėkiau pro duris į mašiną.“

Vos išsilaisvinusi Gintarė paskambino savo mamai. Ši neleido dukrai iškviesti policijos, nes gėda. Gintarė negali suprasti tokio motinos elgesio – prieš ją pačią smurtavo du vyrai, taip pat ir Gintarės tėvas.

„Nesąmonė didžiausia. Na kodėl mums turi būti gėda?“ – šiandien jau piktinasi Gintarė.

Vis dėlto ji pripažįsta, kad policija ne visada atrodo kaip geriausia išeitis. „Suėmė, paleido. O toliau kas? Sako, kiekvieną kartą kvieskite policiją. Bet jie važiuoja dešimt minučių... O per tas dešimt minučių...“ – dainininkė taip ir neužbaigė sakinio.

Smurtas: kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Policijos komisariatai
Tel.: 112
LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga
Nemokama linija:
Tel.: 8 800 01230, 8 5 210 7176
Savivaldybių Vaiko teisių apsaugos tarnybos skyriai
Vilniuje:
Tel.: 8 5 211 2023, 8 5 211 2567
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277