GJan – apie mylimąjį Roką, kūrybą ir ateities planus

Greta Jančytė / Tomo Juškevičiaus nuotrauka
Greta Jančytė / Tomo Juškevičiaus nuotrauka
Monika Urbonaitė
Šaltinis: Žmonės
2022-05-22 19:26
AA

„GJan – ilgą laiką puoselėtas projektas. Kasdienybėje esu šiek tiek kitokia“, – šelmiškai nusišypso Greta Jančytė (27). Daugelis nežino, kad pirmąjį atlygį ji gavo visai ne už jausmingas dainas, o už tapytus paveikslus. Norėdama išpildyti dukros svajonę įsigyti gitarą, draugėms ir bendradarbėms juos pardavinėjo Gretos mama.

Susitinkame Vilniaus senamiesčio desertinėje. Plačiai šypsodamasi Greta atsineša gabalėlį veganiško torto. „Paragauk, šie skanėstai – pasakiški“, – ragina. Ji vis dar tokia panaši į šešiolikmetę paauglę iš dainos „Not Afraid“ vaizdo klipo. Tik šįkart ne godžiai šlamščia keksiuką, o šaukšteliu subtiliai gnybia sveikuolišką desertą. Kas žino, kaip dabar klostytųsi Gretos karjera, jei ne jos neišmatuojama meilė kūrybai ir tinkamu metu sutiktas muzikos prodiuseris, mylimasis Rokas Jansonas (33). Daug metų jiedu – duetas ir darbe, ir gyvenime.

Nuo tada, kai pasirodė debiutinė daina „Not Afraid“, prabėgo dešimtmetis – rašei naujus kūrinius, leidai albumus. Jautiesi įsitvirtinusi konkurencingame muzikos pasaulyje?

Paprasčiausiai darau tai, ką mėgstu. Nuo vaikystės artimieji jautė mano polinkį į meną. Tik jie greičiausiai manė, kad čiupsiu teptuką, o ne mikrofoną (juokiasi). Nuolat piešdavau, mama palaikė šią mano aistrą. Entuziazmo nemalšino ir tada, kai vietoj tapybos užsigeidžiau groti. Įsigijusi pirmąjį muzikos instrumentą, pamažu panirau į natų ir eilių pasaulį. Nuo to laiko mano akys kita kryptimi nebežvelgė.

Bet vis dar pieši?

Šiandien tai – hobis. Kadangi dabartiniai mūsų su Roku namai nedideli, vietoje molio ar akvarelės į rankas imu planšetę. Kuriu ironiškas iliustracijas, mene nebijau nuogumo. Pamatau ką nors juokingo, šlykštaus ar sukrečiančio – ir tai perteikiu savo iliustracijose. Kiekvienas menininkas realybę interpretuoja unikaliai. 

Tavo stalčiuje guli ir keramikos bakalauro diplomas.

Koronaviruso paženklinti metai karo aplinkybėmis nebeatrodo sunkūs, bet tuo laikotarpiu man viskas slydo iš rankų. Paskelbė karantiną, žlugo koncertų planai. Visgi net įspraustas į kamputį žmogus randa išeitį (šypteli). Studijoje kūriau dainas ir... Dailės akademijoje baigiau mokslus!