Graikija, Kipras, Portugalija ir Lenkija nedalyvaus „Eurovizijoje“, nes laimėjimo atveju neišgalėtų surengti konkurso savo šalyje

Kipro atstovė Ivi Adamou 2012-ųjų „Eurovizijoje“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Kipro atstovė Ivi Adamou 2012-ųjų „Eurovizijoje“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2012-12-04 20:44
AA

Graikija, Kipras, Portugalija ir Lenkija nutarė nedalyvauti „Eurovizijos“ konkurse, nes baiminasi, kad laimėjus neturėtų lėšų surengti gero koncerto savo šalyje, rašo „The Daily Mail“.

Graikai šiemet pasirodymui neišgalėtų skirti net 100 tūkst. (apie 424 tūkst. Lt) svarų sterlingų, todėl apie galimybę surengti kitą „Euroviziją“ savo šalyje jie nė neturi minties.

„Nėra taip, kad mes tiesiog neturime pinigų dalyvauti konkurse. Tačiau laimėjimas mūsų šaliai labai daug kainuotų, tai būtų neteisinga“, – sakė nacionalinio Graikijos transliuotojo atstovas.

Kipro nacionalinis transliuotojas teigia, kad dalyvauti tokiame brangiame renginyje būtų pernelyg įžūlu, kai šalis priversta spaustis diržus ir taupyti.

Portugalija ir Lenkija taip pat nenori dalyvauti „Eurovizijoje“ dėl finansinių priežasčių. „Po ilgų svarstymų mes priėmėme sudėtingą sprendimą – nutarėme nedalyvauti“, – teigia Lenkijos atstovai.

Iki šiol iš šių keturių šalių laimėjusi tėra Graikija – 2005-aisiais, kuomet pergalę šaliai išplėšė Helena Paparizou su daina „My Number One“.

Šalys pradėjo svarstyti apie pastraukimą iš „Eurovizijos“ po to, kai 2012-ųjų konkurse Ispanijos atstovei buvo liepta pasirodytų blogai, jog šalis jokiu būdu nelaimėtų ir jai nereikėtų kitąmet rengti konkurso. Tačiau Pastora Soler su daina „Quedate Conmigo“ jau nuo pat pradžių buvo laikoma viena iš favoričių ir užėmė 10 vietą.

Surengti „Euroviziją“ šaliai kainuoja apie 250 mln. litų.