Gražinai Balandytei dėl traumos teko keisti vaidmenį naujame Algimanto Puipos filme

Gražina Balandytė / Mildos Juknevičiūtės nuotr.
Gražina Balandytė / Mildos Juknevičiūtės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-11-17 16:42
AA

Saulėlydžio žmonės. Taip poetiškai Gražina Balandytė vadina save ir visus vyresniosios kartos aktorius. Drauge su Vaiva Mainelyte, Juozu Budraičiu, Vytautu Paukšte, Vidu Petkevičiumi ir daugeliu kitų ji suvaidino naujame režisieriaus Algimanto Puipos filme „Edeno sodas“.

Algimanto Puipos lietuviško filmo „Edeno sodas“ filmavimas (11 nuotr.)
+5

Ir nors juosta ekranus išvys tik kitų metų rudenį, šiandien aktoriai jau gyvena emocijomis, kurias patyrė filmuodamiesi tarp Ukmergės ir Panevėžio esančiame Taujėnų dvare.

„Sulaukusi Puipos kvietimo filmuotis labai apsidžiaugiau. Žinojau, kad čia vaidins mano karta, visi nuostabiausi Lietuvos aktoriai. Juk tiek visko kartu išgyventa!“ – su Žmonės.lt skaitytojais mintimis dalijosi G.Balandytė.

Tačiau, pasak jos, netrukus nuotaika suprastėjo – dieną prieš pirmuosius filmavimus ji susižalojo, plyšo abiejų kelių sausgyslės, aktorė sunkiai galėjo paeiti. „Labai nusiminiau. Net spėjau pagalvoti, kad mane persekioja koks prakeiksmas – jau ne pirmą kartą, kai tik gaunu pasiūlymą filmuotis, vis kas atsitinka. Ir taip – visą gyvenimą“, – pasakojo G.Balandytė.

Tačiau paskutinę minutę ji sulaukė režisieriaus skambučio – jis pasiūlė jai kitą vaidmenį, kurį atlikti reikėjo sėdint neįgaliųjų vežimėlyje. „Išmokau vairuoti nepaprastai brangų elektroninį vežimėlį. Viso filmavimo metu mane aukštyn žemyn laiptais nešiojo jauni, energingi vaikinukai. Šiandien galvoju, kad visa tai buvo labai įdomi patirtis“, – prisipažino savo pirmą vaidmenį aktorei V.Mainelytei perleidusi G.Balandytė.

Filmo „Edeno sodas“ filmavimas / Mildos Juknevičiūtės nuotr.

„Edeno sode“ jai teko filmuotis penkias dienas iš eilės, tačiau tempas buvo didelis, reikėjo daug visko suspėti padaryti, filmavimai užtrukdavo mažiausiai po 12 valandų per dieną.

Net ir turėdama ilgametę sceninę patirtį, G.Balandytė sako vis dar turinti iš ko pasimokyti – kiekvienas vaidmuo ją ko nors išmoko, leidžia išbandyti save, pajusti savo galimybes. Talentingas asmenybes vienijanti kūrybinė grupė, graži Taujėnų dvaro aplinka ir daug malonių pokalbių. Taip filmavimo aikštelę atsimena garsi lietuvių aktorė. „Dirbome tikrai daug, tų užkulisių nelabai ir buvo, tik filmavimai. Pavargdavome, tačiau svarbiausia – kad sutikau savo mylimus kolegas. Drauge vaidinti mums buvo didelė šventė“, – sakė ji.

Nors pirminis filmo variantas jau sumontuotas, jo G.Balandytei kol kas matyti neteko. „Vaiva matė. Nebūtų gražu perkalbėti to, ką ji sakė, tačiau ji užsiminė, kad bendra filmo emocija buvo nepaprastai gera. Kaip yra iš tikrųjų – man ir pačiai dar paslaptis. Kita vertus, esu įsitikinus, kad filmas bus puikus vien dėl žmonių, kurie prie jo prisidėjo. Pati su nekantrumu laukiu“, – šypsodamasi sakė ji.

„Edeno sodo“ istorija pasakos apie milijonierių slaugos namus, kurie įsikūrę senoviniame dvare ant ežero kranto. Čia įsidarbinusi Linda (vaidina aktorė Viktorija Kuodytė) – keturiasdešimtmetė švedė, jau dešimtmetį gyvenanti Lietuvoje. Neseniai palaidojusi savo tėvą ji ieškosi pragyvenimo šaltinio, galiausiai įsidarbina slauge „Edeno sode“. Čia vyksta atskiras gyvenimas – Lindai tenka išmokti prisitaikyti prie pensionato gyventojų, išmokti su kiekvienu iš jų atrasti atskirą kalbą.

„Ruošiausi kurti filmą apie senatvę. Ir pats senstu, todėl gilinuosi į tuos dalykus“, – dar anksčiau yra sakęs A.Puipa. Pasak jo, filme itin svarbi mintis, kad „kiekvienas eidamas mirti, turi mylėti gyvenimą“. Būtent apie tai pasakos 2015 metų rudenį pasirodysiantis režisieriaus filmas.

Filmo „Edeno sodas“ filmavimas / Mildos Juknevičiūtės nuotr.