Greta Thunberg apkaltinta nepaklusimu policijai

Greta Thunberg / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Greta Thunberg / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2023-07-05 21:16
AA

Birželį Pietų Švedijoje vykusio protesto prieš klimato kaitą metu aktyvistė Greta Thunberg buvo apkaltinta nepaklusimu policijai, trečiadienį pranešė žiniasklaida.

Tikėtina, kad jai bus skirta piniginė bauda.

Pasak laikraščio „Sydsvenskan“, 20-metė aktyvistė buvo apkaltinta policijos nurodymų nevykdymu po to, kai birželio viduryje Malmėje atsisakė vykdyti policijos nurodymus palikti protesto vietą.

Praėjusį mėnesį G.Thunberg prisijungė prie aplinkosaugos aktyvistų grupės „Ta tillbaka framtiden“ (Susigrąžinkime ateitį) surengtos protesto akcijos, kurios metu, protestuodami prieš iškastinį kurą, mėgino užblokuoti įplaukimą į Malmės uostą ir išplaukimą iš jo.

Greta Thunberg / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Pasirinkome nebūti stebėtojais, o fiziškai sustabdyti iškastinio kuro infrastruktūrą. Mes susigrąžiname ateitį“, – tąkart socialiniame tinkle „Instagram“ nurodė G.Thunberg.

Už tokius kaltinimus gali būti skirta daugiausia šešių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, tačiau prokurorė Charlotte Ottesen laikraščiui „Sydsvenskan“ teigė, kad paprastai už tokius pažeidimus baudžiama pinigine bauda.

Anot laikraščio, Malmės apygardos teismo posėdis numatytas liepos pabaigoje.

Greta Thunberg / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

G.Thunberg buvo tik 15 metų, kai prie Švedijos parlamento Stokholme ji pradėjo savo mokyklinius streikus dėl klimato.

Kartu su nedidele jaunimo grupe ji įkūrė judėjimą „Penktadieniai už ateitį“ (Fridays for Future), kuris greitai tapo pasauliniu reiškiniu.

Ši aktyvistė ne tik dalyvauja klimato protestuose, bet ir nuolat kritikuoja vyriausybes ir politikus už tai, kad šie nepakankamai stengiasi kovoti su klimato kaita.