Gretos Skaraitienės paroda „100 tikrų žmonių portretų“ grįžo į Vilnių: „Jie tapo dalele manęs“

Gretos Skaraitienės parodos „100 tikrų žmonių portretų“ atidarymas Seime / Luko Balandžio nuotr.
Gretos Skaraitienės parodos „100 tikrų žmonių portretų“ atidarymas Seime / Luko Balandžio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-04-05 18:24
AA

„Viskas, kas susiję su šia paroda, nutinka organiškai. Juokais sakau, kad ji tarytum gyvena savo gyvenimą“, – pasakoja daugiau nei du dešimtmečius spaudos fotografe dirbanti Greta Skaraitienė. Apkeliavusi dalį Lietuvos G.Skaraitienės paroda „100 tikrų žmonių portretų“ sugrįžo į Vilnių – antradienį atidaryta Seime, Vitražo galerijoje.

Per Lietuvos Respublikos šimtmetį sugalvojusi nufotografuoti apvalų skaičių žmonių, Greta siekė ir kitus paskatinti surinkti sau mielų asmenų šimtuką. Nelaukiant specialios progos ir nebūtinai fotografuojant!

„Visi įamžintieji vienu ar kitu laikotarpiu su manimi dalijosi teigiama savo energija. Juos mena ne tik fotografijos, bet ir širdyje saugomi šilti jausmai. Džiaugiuosi surinkusi šimtuką, bet metams bėgant skaičius  didėja.“

Fotografė tikisi, kad visi, apsilankiusieji jos parodoje ir perskaitę prie portreto esantį sukurtą trumpą aprašymą, pajus tai, ką jautė ji, stovėdama prieš ypatingas asmenybes.

Greta Skaraitienė su šeima / Luko Balandžio nuotr.

Pasak Gretos, simboliška uždaryti parodą tame pačiame mieste, kuriame ji buvo pristatyta pirmąjį kartą.

„Pandemijos laikotarpis kiek sujaukė planus, neleido su fotografijomis apkeliauti visos Lietuvos. Galimybę „100 tikrų žmonių portretų“ išvysti turėjo Širvintų, Marijampolės, Birštono, Jonavos bei minėtų miestų rajonų gyventojai. Džiaugiuosi sulaukusi komplimentų ir padėkų.

Žmonės iš nuotraukų tapo dalele manęs. Prabėgo visai nemažai laiko, keitėsi aplinka, mintys. Džiaugiausi savo herojų pasiekimais, apdovanojimais, šventėmis, darbais. Teko ir ašarą nubraukti, sužinojus apie užklupusias ligas, net mirtį...“ – sako fotomenininkė, gerai žinoma žurnalo „Žmonės“, portalų 15min ir Žmonės.lt skaitytojams.

Gretos Skaraitienės paroda „100 tikrų žmonių portretų“ / Luko Balandžio nuotr.
Gretos Skaraitienės paroda „100 tikrų žmonių portretų“ / Luko Balandžio nuotr.

Kadangi fotografija – Gretos gyvenimas, dažnai ji pagauna save pasaulį stebinti tarsi fotokadrais. Net kai rankos tuščios.

„Pagrindiniai veikėjai – žmonės. Na, neskaičiuojant dviejų mano kačių“, – juokiasi Greta.

Galbūt todėl, natūraliai atsirado ir nauja jos paroda „Saldi akimirka“. Ją pamatyti autorė irgi kvies savo kūrybos gerbėjus. „Manau, kad tikra laimė yra gebėti pasidžiaugti smulkmena, nors ir trumpai. O atgaiva man –  įamžinti tą tyrą momentą“, – sako ji.

Gretos Skaraitienės parodą „100 tikrų žmonių portretų“ Seime galima pamatyti iki balandžio 19 dienos.

Fotogalerija:

Gretos Skaraitienės parodos „100 tikrų žmonių portretų“ atidarymas Seime (46 nuotr.)
+40