Grįžęs namo Tadas Rimgaila prisiminė, ko jam vaikystėje pavydėdavo draugai

Tadas Rimgaila / LRT
Tadas Rimgaila / LRT
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

„Nors ir negimiau Mažeikiuose, čia grįžęs visada galiu pasakyti – štai, grįžau namo, į savo miestą. Čia užaugau, baigiau mokyklą, čia išmokau šokti. Turbūt svarbiausia ir yra ta sąsaja, būtent Mažeikiuose prasidėjo visas tas kelias, kuriame esu dabar. Tai yra miestas, kuris išugdė iš manęs žmogų“, – šypteli šokėjas, atlikėjas bei renginių vedėjas Tadas Rimgaila.

Būtent su daugkartiniu Europos ir pasaulio šokių čempionu LRT žiūrovai kviečiami iš naujo atrasti šį miestą filme „Mano kraštas – Mažeikiai“. „Dabar man Mažeikiai atrodo kaip iš naujo atgimęs miestas. Mama vis pasakodavo, kaip Mažeikiai išgražėjo, todėl džiaugiuosi, kad pagaliau grįžęs viską pamačiau savo akimis“, – savo atradimais Mažeikiuose džiaugėsi T. Rimgaila.

Žinomas šokėjas teigė, kad šokiai Mažeikiuose visada turėjo gerą vardą. „Šokiai Mažeikiuose tikrai gerai vertinami. Visi žino, kas Mažeikiuose yra choreografijos mokykla, ir visi žino, kad čia labai gerai parengia. Niekas niekada nėra blogo žodžio pasakęs. Kiti draugai gal net pavydėdavo, nes į šokius nuėjęs aš jau tada žinojau, kaip pakabinti mergaitę“, – juokiasi T. Rimgaila.

„Pats esu dirbęs choreografijos mokykloje, ir visada stengdavausi mokiniams išaiškinti, kad vyras, kuris moka šokti, visada kitaip elgsis su moterimi. Čia gauni visiškai kitokį supratimą apie viską, galų gale, net kaip damai paduoti ranką. Tai yra tokie dalykai, kurių paprastoje mokykloje neišmoksi“, – atvirauja šokėjas.

Dukumentinė apybraiža „Mano kraštas. Mažeikiai“ supažindins su ne vienu miesto šviesuliu bei pasididžiavimu. Tarp jų – ir Vytauto Klovos muzikos mokyklos auklėtinis, vienuolikmetis akordeonistas ir konkursų laureatas Jonas Vozbutas. Ne vieną nustebins ir Žemaitijos jurginų karaliais vadinami sutuoktiniai Vaclovas ir Irena Akavickai, auginantys per 500 skirtingų jurginų veislių. Į Mažeikius sparčiai grįžta ir savo verslus kurti apsisprendę gyventojai – mieste kuriasi ne tik restoranai ir viešbučiai, bet atsirado ir privatus kino teatras.

Daug miestiečių sau veiklos randa ir Auksūdžio mokyklos daugiafunkciniame centre, kuriame veikia darželis, mokykla, kultūros namai, kaimo bendruomenės centras ir treniruoklių salė. Mažeikiai puikiai rūpinasi ir jaunimo užimtumu – čia veikia net 7 neformalaus ugdymo įstaigos – daugiau, nei bet kuriame kitame šalies rajone.