Grįžta legendinė grupė „Airija“: gerbėjams turi dvi naujienas

Grupė „Airija“ 1999 metais / Asmeninio archyvo nuotr.
Grupė „Airija“ 1999 metais / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-11-21 09:12
AA

Šią savaitę pasirodys pirmojo grupės „Airija“ albumo „Yra“, įrašyto ir išleisto dar 1994 metais, vinilinė plokštelė. Kartu su multiinstrumentalistu Mečislovu Litvinskiu įrašytas albumas tapo grupės šuoliu į populiariausių tų laikų grupių Olimpą. Albume – hitais tapę ir jau kelių kartų dainuojami kūriniai: „Kasdien į karą“, „Mes jau kiti“, „Vėjas lange“, „Aplinkui nieks nesikeis“.

Vinilinę plokštelę išleidžia leidybinė kompanija „Metro music“. Būtent šio legendinio albumo perleidimo proga „Airija“ nudžiugins savo gerbėjus, atsikurdama dviem koncertams Lietuvoje: lapkričio 24 dieną Kauno klube „Oldman“ ir lapkričio 25-ąją Vilniaus klube „Alaus namai“.

Plokštelės viršelio vizualizacija / Asmeninio archyvo nuotr.

„Mūsų grupės debiutinis albumas „Yra“ – absoliuti jaunystė, energija, draugystė tarp kolegų muzikantų, kūrybinės komandos ir gerbėjų, jaunatviškas maksimalizmas, kuris atsispindi originaliose aranžuotėse ir net beprotiškai greitame dainų atlikime“, – sako grupės vokalistas Darius Mileris-Nojus, drauge su bendražygiais – Eimantu Belicku, Kostu Radlinsku ir Asta Mileriene kūręs lietuviškos muzikos istoriją.

Grupė „Airija“ / Asmeninio archyvo nuotr.

„Man, kaip autoriui, šis albumas – savęs, savo balso gyvenime ir muzikoje ieškojimų pradžia, – kalba D. Mileris. – Albumo „Yra“ perleidimas vinilo plokštele – tai mūsų atsakas šio formato atgimimui ir dovana gerbėjams, kurie seniai to laukia. Grupės „Airija“ atsikūrimas dviem koncertams – tarsi mažas stebuklas, o pirmos dainos, kiekviena nata ir melodija atlikta tų pačių muzikantų grupėje – tarsi laiko mašina, sugrąžinanti mus 30 metų atgal. Vėl grojant šią muziką, sugrįžta tas jausmas ir nuotaika, kaip tuo metu, kai tas dainas kūrėme. Nekantrauju vėl susitikti, pasidalinti tuo džiaugsmu ir patirtimi su kolegomis muzikantais ir grupės gerbėjais.“