Grožio formulė pagal Vaivą Rykštaitę: „Man svarbu, kaip kosmetika veikia pasaulį aplink mane“

Vaiva Rykštaitė / D. Banevičiūtės nuotr.
Vaiva Rykštaitė / D. Banevičiūtės nuotr.
GRYTĖ LIANDZBERGIENĖ
Šaltinis: „Žmonės“
2019-07-15 08:00
AA

Havajuose gyvenanti rašytoja Vaiva Rykštaitė (33) už savo odos grožį dėkinga ne tik atogrąžų klimatui ir sveikam gyvenimo būdui, bet ir ekologiškai kosmetikai. Šią ji renkasi itin atsakingai: „Man svarbu, kaip kosmetika veikia pasaulį aplink mane.“

PRADŽIA. Buvau gal ketverių, kai tėvai užtiko besitepančią lūpas mamos dažais. Norėdavau eiti į miestą pasidažiusi, tėvai sakydavo, kad atrodau kaip klounas. Dabar tą patį daro mano dukros: tikrai atrodo kaip klounai, bet tyliu – juk saviraiška. Daugiausiai dažydavausi gyvendama Lietuvoje – tokia buvo mano aplinka. Būdama Indijoje, o dabar Havajuose dekoratyvinės kosmetikos beveik nenaudoju: atogrąžų klimate oda gražesnė, o ir aplinka kitokia.

EKOLOGIJA. Apie ekologišką kosmetiką pirmąsyk išgirdau iš draugės, gyvenančios Naujojoje Zelandijoje: tuomet pati ėmiau domėtis ir nenustoju iki šiol. Man svarbu, ką kosmetika daro mano odai ir sveikatai, bet lygiai taip pat svarbu, kaip ji veikia pasaulį aplink mane. Negaliu galvoti vien apie savo atvaizdą veidrodyje: atsižvelgiu į tai, kaip ir kur ji pagaminta, kaip supakuota ir taip toliau. Naudoju beveik vien ekologišką kosmetiką, jei gaunu dovanų neekologiškos – kam nors atiduodu. Išimtys – nagų lakas ir lūpų dažai: jie mano silpnybė, bet netepu jų kasdien, tad ir žala mažesnė.

RUTINA. Rytą nuprausiu veidą vandeniu ir pasitepu kremu: arba „Manilla“ su kofeinu, arba „Uoga uoga“ dieniniu mišriai odai. Vakare procedūra šiek tiek ilgesnė: veidą prausiu duše „Neal’s Yard Organic“ prausikliu su rožėmis, tuomet pasitepu „Manilla“ hialurono serumu, paskui – „Uoga uoga“ naktiniu kremu brandžiai odai. Po akimis tepu „Uoga uoga“ serumą arba „Benexere“ gelį. Kartais užsitepu kaukę, o vakarais skaitydama lovoje masažuoju veidą specialiu masažuokliu iš rožinio kvarco akmenukų.

VEIDAS. Esu nusipirkusi kone visas „Uoga uoga“ dekoratyvinės kosmetikos priemones: birią mineralinę pudrą, bronzantą, akių šešėlius, blakstienų tušą, maskuoklį, lūpų blizgiklius. Bet kasdien nenaudoju – dažniausiai išvis nesidažau, nebent paryškinu antakius ir blakstienas. Labai patinka „LipSense“ lūpų dažai: nežinau, ar jų galima nusipirkti Lietuvoje, tačiau JAV jie tikrai populiarūs, nes išlieka mažiausiai aštuonias valandas, nenusivalgo, nenusivalo – galiu drąsiai bučiuoti vaikus nebijodama jų ištepti. Naudoju skystas akių kontūrų priemones, turiu įvairių spalvų, mėgstamiausios – „Zuzu Storm“ ir „NYX Vivid Brights“. Antakių pati nepešioju, mėgstu nueiti pas specialistę, kad juos gražiau suformuotų. Paryškinu „Essence“ pieštuku.

PLAUKAI. Jais rūpinuosi minimaliai: trenku „Selsun“ šampūnu nuo pleiskanų, naudoju daug kondicionieriaus, kurį perku pilstomą iš prekybos centro. Kartais patepu kokiu aliejuku. Kad būtų lengviau šukuotis, ir savo, ir vaikų plaukams naudoju „Uoga uoga“ purškiamąjį kondicionierių.

KVEPALAI. Mano mėgstamiausi – „Vivi Nr. 3“, baiminuosi, kad jų jau nebegamina, nors tikiuosi, kad klystu. Patinka sunkūs rytietiški, paslaptingi kvapai, keliantys emocijų ir prisiminimų. Negaliu atsispirti santalo kvapui, nes jis visada nukelia į Indiją. Patinka ir „Tokyo Milk Dark“, „Guerlain Samsara“, „Ghost“. Bet visai smagūs ir gaivūs – alyvų, arbūzų, pjautos žolės aromatai.

5 GROŽIO BŪTINYBĖS

Dailūs antakiai.

Sveikata.

Miegas.

Gyvenimo džiaugsmas.

Seksas arba intensyvus dvasinis gyvenimas.