Grožio miegas: kokios priemonės atjaunins veidą, kol ilsėsimės?

Moteris miega / Vida Press nuotr.
Moteris miega / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Žinome, kad naktinis miegas labai stipriai veikia mūsų išvaizdą. O kalbėdamos apie jį negalime apeiti tokių dalykų kaip įpročiai, kosmetika, maistas, fizinis aktyvumas, čiužinys, ant kurio miegame... Visi jie daro poveikį miego kokybei, kuri kaip veidrodyje atsispindi veide.

Jau daug kartų girdėjome, kad Pietų Korėjos moterys – tikros odos priežiūros specialistės ir elgiasi su ja kaip su didžiausia brangenybe. Jų oda atrodo puikiai, taigi tenka pripažinti, kad mūsų, vakariečių, protu sunkiai suvokiamas veido puoselėjimo ritualas (jį gali sudaryti net dvidešimt žingsnių) duoda puikų rezultatą.

Vakarai semiasi įkvėpimo iš naujovių, atsirandančių Korėjos rinkoje, o tos šalies gyventojos jau kuris laikas eina iš proto dėl naktinių kaukių. Siųstis iš Azijos nebūtina – mūsų grožio prekių parduotuvėse tokių produktų yra. Jais oda tepama (ir paskui nenuvaloma) einant miegoti, o jų paskirtis – palaikyti odos drėgnumą, pastiprinti serumų ir kremų įsisavinimą. Pasitepi vakare, išsimiegi, o ryte atsikeli sudrėkinta, spindinčia oda – argi ne rojus?

Veido odos priežiūra
Veido odos priežiūra / Vida Press nuotr.

Yra sukurta kaukių, kurios ją dar ir stangrina, naikina laisvuosius radikalus, neutralizuoja rausvumą, stabdo pigmentinių dėmių atsiradimą, palengva rusvina odą kaip savaiminio įdegio priemonės. Kaip pažymi odos priežiūros specialistai, naktinės kaukės – paprastai lengvesnės tekstūros nei kremai, tačiau nepasikliaukite vien užrašu ant indelio. Ant naujausių produktų gali būti užrašyta ne „mask“, bet „cream“ ar „gel“ ir jų tekstūra – labai lengva.

Serumo ir drėkiklio hibridas

Korėjietės dėl odos grožio pasiryžusios naudoti krūvą produktų, kurie vienas kitą papildydami padaro ją tobulai skaisčią ir lygią, tačiau daugiafunkciai, trumpinantys ritualą, joms labai imponuoja. Dabar daug rašoma apie naujos produktų rūšies pradininką – kempinės ir kremo tekstūros priemonę „Blithe Pressed Serum Tundra Chaga“. Tai – serumo ir drėkiklio hibridas, kurio privalumai: didelė aktyviųjų komponentų koncentracija, gaunama naudojant ypatingą technologiją, ir komfortas, kurį odai teikia drėkinamasis kremas.

Veido odos priežiūra
Veido odos priežiūra / Vida Press nuotr.

Neįprastas produktas susilietęs su oda skystėja ir labai puikiai pasklinda ant veido. Pagrindinė korėjietiško gaminio sudedamoji dalis – parazitinių beržų juodgrybių („čaga“), kuriems priklijuota „supermaisto“ etiketė, ekstraktas. Tokie tiršti serumai kaip „Blithe Pressed Serum Tundra Chaga“ gali būti naudojami vietoj įprastų serumo ir drėkinamojo kremo ar kaip naktinė kaukė.

Odos valymas – privaloma ritualo dalis

Naktiniai serumas, kremas ir (ar) kaukė – paskutiniai produktai, kuriais prieš naktinį poilsį tepamas veidas. Tačiau kad oda pasinaudotų jų veiksmingaisiais komponentais, ji turi galėti juos įsisavinti, t. y. turi būti švari.

Vakare veidą dažnai dengia makiažo, riebalų, atsilupusių senų ląstelių, per dieną nusėdusių nešvarumų „kaukė“. Ji, aišku, nepadeda odai regeneruoti, priešingai – skatina raukšlių atsiradimą, didina pilkumą, todėl turi būti maksimaliai gerai pašalinta. Tik tada galima tepti drėgmės, maisto medžiagų, stangrumo teikiančią kosmetiką.

Veido odos priežiūra
Veido odos priežiūra / Vida Press nuotr.

Priemonių, padedančių šiuolaikinei moteriai švarinti odą, yra įvairiausių: nuo vienkartinių veido valymo servetėlių iki elektroninių prietaisų. Pastaruosius išmėginti tikrai verta, nes jie užtikrina gilesnį odos išvalymą, palyginti su tradicinėmis priemonėmis. Naujovė jų „kariaunoje“ – kasdien naudoti skirti silikoniniai šepetėliai, kurie odą ne tik valo, bet ir stangrina, mažina raukšles. Yra „subalansuotų“ ir sausai, ir riebiai odai.

Auksinė miego vertė

Azijoje sakoma, kad gražus veidas – „miegančios moters veidas“ ir kad pirmos trys miego valandos – „auksinis laikas“. Jis – pats svarbiausias kalbant apie grožį.

Tiesiog nuostabu, kad yra sukurta produktų, kurie naktį paverčia gražinimo ir jauninimo laboratorija. Tačiau nei kaukė, nei išmanusis šepetėlis nepajėgūs neutralizuoti žalos, kurią odai daro nuolatinė miego stoka. Beje, Azijoje sakoma, kad gražus veidas – „miegančios moters veidas“ ir kad pirmos trys miego valandos – „auksinis laikas“. Jis – pats svarbiausias kalbant apie grožį, o didžiuosius regeneracijos darbus oda atlieka 23–2 val.

Pamirškime taisyklę „Reikia miegoti aštuonias valandas“ (ji tokia pat orientacinė kaip „Kasdien reikia išgerti du litrus vandens“). Kai kas išsimiega per šešias valandas, kai kam būtinos devynios. Mūsų savijautą, išvaizdą lemia ne miego trukmė, bet kokybė, o ji susijusi su daug dalykų: kada einame miegoti, kaip greitai užmiegame, ar naktį dažnai vartomės, keliamės, knarkiame...

Veido odos priežiūra
Veido odos priežiūra / Vida Press nuotr.

Gerą naktinį poilsį užtikrina periodiškai pasikartojančios lėtojo ir greitojo miego fazės, lengvas užmigimas, gilus ir ramus miegas. Po tokio jautiesi žvaliai visą dieną. Yra sukurti specialūs klausimynai, padedantys įsivertinti miego kokybę, specialistai kaip savikontrolės priemonę taip pat siūlo rašyti miego dienyną (ir klausimynų, ir dienyno formą galima rasti internete).

Medikai dar naudoja polisomnografijos metodą: pacientas naktį praleidžia su pritvirtintais prie kūno elektrodais, kurie registruoja daug fiziologinių parametrų, o šie suteikia informacijos apie tiriamojo miego stadijas ir organizmo sistemų veiklą.