Grožio nuodėmės: 7 įpročiai, dėl kurių atsiranda paakių raukšlės

Moteris. / Fotolia nuotr.
Moteris. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-12-10 13:00
AA

Oda aplink akis – labai plona bei švelni, joje pirmiausiai atsiranda senėjimo ir nuovargio požymiai. Būtent todėl ši jautri sritis reikalauja ypatingos ir kruopščios priežiūros. Ar žinote, kaip tinkamai pasirūpinti paakių oda?

Pateikiame 8 netinkamus šios srities priežiūros įpročius, kuriuos darome dažniausiai.

1. Prausiatės per karštu ar per šaltu vandeniu

Mūsų grožiui kenkia tiek per karštas, tiek per šaltas vanduo. Optimali temperatūra veido prausimui – 23–24 laipsniai, t. y. daugmaž kambario temperatūros. Beje, gaivindamos paakių odą ledo kubeliais, jokiais būdais nedarykite to kasdien.

2. Nenaudojate specialaus akių makiažo valiklio

Ant daugumos veidui skirtų valiklių (pienelių, gelių, putų ir pan.) būna parašyta: „Vengti srities aplink akis“. Šio perspėjimo iš tiesų negalima ignoruoti. Odai aplink akis netinka visam veidui skirti makiažo valikliai, todėl naudokite būtent paakių odai skirtą makiažo valiklį.

3. Paakių sritį tepate veidui skirtu kremu

Ta pati istorija, kaip ir su makiažo valikliu. Veidui skirtas kremas, kad ir koks jis būtų geras ir brangus, gali netikti paakių sričiai, todėl atkreipkite dėmesį, jeigu ant tūbelės parašyta „Vengti srities aplink akis“.

4. Pamirštate apie drėkinimą

Viena iš priežasčių, kodėl aplink akis atsiranda raukšlių, – nepakankamas šios srities drėkinimas. Paakių oda skiriasi tuo, kad joje yra tankus kapiliarų tinklas ir labai plonas poodinis riebalinis sluoksnis. Būtent todėl ši sritis yra linkusi greičiau išsausėti. Paakių sritį reikia drėkinti du kartus per dieną: ryte, prieš darantis makiažą, ir vakare, po makiažo nuvalymo.

5. Neteisingai tepate paakių kremą

Pirmiausia, paakių serumo ar kremo nereikia naudoti dideliais kiekiais, nuo to jų veikimas nebus intensyvesnis. Antra, priemonėmis reikia tepti ir vokų viršų, ir apatinę dalį, pradedant nuo antakių srities pradžios ir tęsiant aplink akis iki vidinių jų kampučių. Tepti reikia švelniai, tapšnojamais judesiais.

6. Nenešiojate akinių nuo saulės, akinių su dioptrijomis, kontaktinių lęšių

Akiniai / „Fotolia“ nuotr.

Kai saulės spinduliai ypač intensyvūs, nepamirškite akinių nuo saulės, jie apsaugos jūsų paakių sritį nuo mimikos raukšlių. Ta pati taisyklė galioja ir tuo atveju, jeigu kenčiate nuo trumparegystės (kai tolimi objektai matomi neryškiai).

Reguliariai pasitikrinkite pas okulistą ir įsigykite tinkamus akinius ar kontaktinius lęšius.

Taip pat skaitykite: Makiažo gudrybės toms, kurios nešioja akinius

7. Prieš miegą nenusivalote makiažo

Per visą dieną ant veido prisikaupia ir odos prakaito, ir gatvės dulkių. Nesvarbu, kokia pavargusi esate ir norite kuo greičiau atsidurti lovoje, visada kruopščiai nusivalykite makiažą. Priešingu atveju odoje gali prasidėti uždegiminiai procesai, o jūs ryte galite pabusti su išberta, paraudusia, pavargusia ne tik paakių, bet ir viso veido oda.