Ar žinojote, kad akis galima pagražinti sausuoju ir šlapiuoju šešėlių dengimo būdu? Norite sužinoti, kuo jie ypatingi ir kokiais atvejais vieną iš jų pasirinkti? Skaitykite plačiau apie šiuos du būdus toliau, ir, tikimės, jums pravers mūsų grožio patarimai.
Grožio pamokėlę pradėkime nuo sausojo akių šešėlių dengimo būdo. Esminiai būtent šio dengimo dalykai taip pat aktualūs ir gražinant akių vokus šlapiuoju būdu.
Iš pradžių, prieš imant į rankas šešėlių aplikatorių, reikėtų tinkamai paruošti akių vokų odą: nuvalyti akis, patepti jas specialia žele, paskui nusausinti vokus biria arba presuota pudra. Kitas žingsnis – akių vokų šešėlių pagrindas. Dėl kelių svarių priežasčių jį pravartu turėti kiekvienai mėgstančiai pasidažyti moteriai: pirma – šis pagrindas išlygina akių vokus, antra – akių šešėliai nesubėga į raukšles ir trečia – užmaskuoja, paslepia nepageidaujamą odos atspalvį ir padaro ją matinę. Kaip teigia profesionalūs vizažistai, dėl akių vokų šešėlių pagrindo oda geriau „sukimba“ su šešėliais, pastarieji lengvai išsklaidomi po voką, išgaunamos ryškesnės spalvos ir, svarbiausia, makiažas išlieka gerokai ilgiau. Beje, atminkite, kad šešėliai, dengiant akių vokus sausuoju būdu, turi eiti iki akių kontūro linijos ir blakstienų tušo. O grožio specialistai dar pataria juos „sujungti“ tinkamo atspalvio akių kontūro pieštuko linija ir teptuku atsargiai ją prasklaidyti.
Nenukabinkite nosies, jei jūsų akių vokai nėra tobulai lygūs. Ant jų esančios raukšlelės sufleruoja, kad turėtumėte vengti perlamutrinių atspalvių, kurie išryškina net menkiausius vokų trūkumus. Taigi jūsų kosmetikos krepšelyje turėtų būti tik matiniai šešėliai arba šešėliai su vos blizgiomis dalelėmis.
Pagal makiažo taisykles akių šešėlius derėtų tepti nuo voko vidurio išorinio akies kraštelio link ir spalvos palaipsniui turi intensyvėti. O šviesių atspalvių šešėliais reikėtų gražinti vidinį akies kraštelį – taip jūsų akys taps vizualiai didesnės. Spalvos prie blakstienų turi būti tamsesnės ir kylant į viršų, tiksliau – antakių link, pamažu šviesėti. Pasak grožio specialistų, ypač dažnai pasitaikanti moterų klaida – staigūs spalvų perėjimai. Nepamirškite, mielosios, kad šešėliai turi eiti tolygiai, keistis palaipsniui.
Vizažistai, gražindami akis šešėliais, paprastai dirba su keliomis priemonėmis. Jeigu norima išgauti intensyvesnį atspalvį, šiam reikalui į rankas vertėtų imti šešėlių aplikatorių. O jeigu besidažančios moters siekiamybė – lengvas, akies nerėžiantis atspalvis, naudoti derėtų natūralių šerelių teptukus. Rankų pirštai pagelbės tepant skystuosius akių šešėlius.
Štai ir liko paskutinis grožio akordas – atsargiai ir tolygiai perbraukti padažytas akis skaidria biria pudra. Šis veiksmas „užtvirtins“ jūsų akių makiažą.
Sausasis akių šešėlių dengimo būdas tinkamas dieniniam makiažui, o štai šlapiasis, vizažistų teigimu, priimtinesnis darant vakarinį makiažą. Pasiteirausite, kodėl? Todėl kad pastaruoju būdu dažant akis, spalvos tampa ir ryškesnės, ir intensyvesnės, ir ilgiau išlieka. Taigi, kaip tepti šešėlius šlapiuoju būdu?
Dažant akis šiuo būdu, paprastai nenaudojamas akių kontūro pieštukas – puikiai jį pavaduoja akių šešėliai. Aplikatoriumi arba specialiu šepetėliu šešėlius ant voko rekomenduojama tepti kuo arčiau blakstienų augimo linijos, paskui makiažo šepetėliu (galite naudoti ir ausų krapštuką) švelniai pabraukyti, kad kontūras taptų švelnesnis. Kitas žingsnis – šepetėlį, kuriuo šešėliais dažysite akių vokus, šiek tiek sudrėkinkite vandeniu. Profesionalūs vizažistai, šlapiam šešėliavimui ypač rekomenduoja naudoti keptus mineralinius šešėlius, nes jie gražiau ir lygiau padengia voką, nesušoka į raukšlelę. Daugiau šlapiasis akių šešėlių dengimo būdas ne itin kuo skiriasi nuo sausojo: naudojama ta pati šešėlių technika ir galioja tos pačios taisyklės.
Keletas naudingų patarimų:
1. Šešėlių aplikatoriumi per voką reikia ne braukti, o spaudžiant tapšnoti ir tokiu būdu padengti akies voko pagrindą spalva.
2. Jei dažydamos akis tamsiu šešėliu privėlėte klaidų, ištaisysite jas patepdamos ant viršaus kūno spalvos šešėlį. Jis nuims pigmento intensyvumą ir tamsi spalva išbluks.
3. Sausais akių šešėliais galite nubrėžti akių kontūrus. Tepkite priemonę sausu arba drėgnu įžambios formos makiažo teptuku.
4. Spindintys akių šešėliai sukuria nuostabų permatomą sluoksnį: padažius pro juos persišviečia oda. Paprastai jie nesubėga į raukšles, todėl grožio ekspertai juos ypač rekomenduoja brandaus amžiaus moterims. Šviesūs spindintys šešėliai optiškai iškelia užkritusius vokus, o štai tamsiais galima pridėti išvaizdai subtilaus dramatizmo.