Grožio salonų pavojai: nagų lako buteliuke slypi vėžys?
Be paprasto nagų lakavimo ar tikros klasikos – prancūziškojo manikiūro daugelis moterų savęs jau nė neįsivaizduoja. Juk kiekviena norime, kad mūsų nagučiai būtų dailūs ir tvarkingi.
Neretai tam išskiriame ir nemenkas pinigų sumas lankydamosi grožio salonuose ir atiduodamos savo nagučius į specialistų rankas.
Ir vis dėlto mokslininkai skatina susimąstyti perspėdami, kad įvairių priemonių nagams sudėtyje apstu toksiškų chemikalų, kurie gali pridaryti labai rimtos žalos jūsų sveikatai, rašo „The Daily Mail“.
Stanfordo universitete pristatyto tyrimo išvados parodė, kad dėl šių chemikalų gali kilti nevaisingumo problemų ar netgi išsivystyti vėžys, mat mažame nagų lako buteliuke ar tiesiog grožio salone galima rasti vėžį sukeliančių bei hormonų pusiausvyrą išbalansuojančių medžiagų.
Taip pat skaitykite: Ilgalaikis nagų lakavimas: kokia grėsmė sveikatai
Kalbant konkrečiai, mokslininkai pristatymo metu išskyrė toksiškąjį trejetą – medžiagas, kurios labiausiai veikia sveikatą, – toluenas, formaldehidas ir dibutilftalatas.
Dėl sudėtyje esančio tolueno nagų lakas buteliuke išlaiko vientisą spalvą, tačiau ši medžiaga veikia reprodukcinę ir centrinę nervų sistemą. Dažniausiai ši medžiaga naudojama ir kaip priedas benzinui.
Antroji į toksiškąjį trejetą patenkanti medžiaga – formaldehidas – yra gerai žinomas kancerogenas ir salonuose jis naudojamas dezinfekuojant manikiūro įrankius.
Ir galiausiai trečioji medžiaga – dibutilftalatas, kaip tvirtina mokslininkai, moterims gali sukelti nevaisingumą. Tiesa, savo tyrimą pristatę mokslininkai tikina, kad derėtų nepamiršti ir kitų nagų lakuose ar grožio salonuose naudojamų chemikalų.
„Daugelyje grožio salonų ventiliacija išties nėra labai gera. Būtent dėl to įvairių nagų priežiūros priemonių sudėtyje esančios nuodingos medžiagos neišsivėdina, tad jų poveikį patiria ne tik salono darbuotojai, bet ir klientai“, – atkreipia dėmesį tyrimo vadovas, epidemiologas Thu Quach.
Taip pat skaitykite: Nagus stiprinančios naminės kaukės su bulvėmis
Mokslininkai tikina, kad per ilgą laikotarpį dėl šių chemikalų gali atsirasti odos bėrimų, galvos skausmų, sunkumų kvėpuojant, alerginių reakcijų, neurologinių simptomų, gali pradėti pykinti ar apimti bendras organizmo silpnumas.
Dėl to tyrimus atlikę mokslininkai pataria kiek įmanoma geriau išvėdinti tiek grožio salonus, tiek ir namus, jei manikiūrą mėgstate darytis savarankiškai.