Grožio terapeutė K.Stankūnė: yra dvi griežtos taisyklės, kurių privaloma laikytis vasarą

Grožio terapeutė Katerina Stankūnė / Projekto partnerio nuotr.
Grožio terapeutė Katerina Stankūnė / Projekto partnerio nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
A
A

Statistika rodo, kad kasmet nuperkama vis saugiau apsaugos nuo saulės priemonių, taigi galima teigti, kad jau esame pakankamai susipažinusios su būtinosiom priemonėmis vasaros laikotarpiu. Žinoma grožio terapeutė Katerina Stankūnė įvardijo du visų tipų odai privalomus žinsgnius, jei pasibaigus vasarai norite tinkamai apsaugoti odą nuo pigmentacijos bei raukšlių atsiradimo.

„Ar yra tekę naudoti itin žemo SPF kremą spiginant kaitriai saulei, kad tik greičiau ir tamsiau įdegtumėte, o po keleto dienų luptis ir pažadėti sau, kad daugiau taip nesielgsite? Manau, jog prieš saulėtąjį sezoną ir atostogas pirmiausia pravartu pakalbėti apie tinkamą apsaugą nuo ultravioletinių (UV) spindulių“, – sako tūkstančių moterų socialiniuose tinkluose sekama specialistė.

SPF iš anglų kalbos išvertus reiškia „apsaugos nuo saulės faktorius“ (sun protection factor). Jis būna išreikštas skaičiais didėjančia tvarka priklausomai kaip stipriai saugos odą nuo ultravioletinių spindulių.

„Atkreipkite dėmesį, kad jūsų pasirinktas produktas apsaugotų ir nuo UVA ir UVB spindulių – tokia apsauga yra patikimesnė, nes UVB spinduliai turi tikimybę sukelti odos vėžį, o UVA gali giliai pažeisti odą, paskatinti raukšlių atsiradimą, tad jums reikalinga kaip įmanoma didesnė apsauga“, – pataria Katerina.

Moteris / Projekto partnerio nuotr.
Moteris / Projekto partnerio nuotr.

Pagrindinės klaidos

Pirmiausia ji ypač ragina pamiršti maisto gamybai skirtus aliejus: kokoso, alyvuogių ar bet kokį kitokį. „Nesugalvokite darytis purškiklių ir lašinti į juos gryno jodo – visa tai tik žalos jūsų odą, nes nesukurs jokios efektyvios apsaugos. Jodas anksčiau buvo naudojamas žaizdoms gydyti – kai kurie žmonės iki šiol turi ant odos rudas dėmes, kurių praktiškai neįmanoma panaikinti, todėl tikrai nelinkėčiau, kad žaistumėte su namuose gamintomis priemonėmis savo odos ar sveikatos sąskaita“, –  pasakoja specialistė.

„Suprantu, kad ši tema yra gana klaidi, nes nėra vienareikšmės informacijos. Geriausia, ką galite padaryti – stengtis sekti informaciją internete, kokie daromi nauji tyrimai ir panašiai. Svarbiausia, nepamirškite kad apsaugos tikrai reikia, naudokite kepures, skrybėles ir atitinkamus SPF filtrus, priklausomai, kokio kaitrumo saulėje būsite. Prisiminkite, kad pirkti bet kokius kosmetikos produktus maisto prekių parduotuvėje nėra pats geriausias pasirinkimas“, – atkreipia dėmesį Katerina.

Grožio terapeutė Katerina Stankūnė / Projekto partnerio nuotr.
Grožio terapeutė Katerina Stankūnė / Projekto partnerio nuotr.

Profesionali rekomendacija

„Savo klientėms dažnai patariu rinktis apsaugos priemones, kurios pasižymi ne tik stipria apsauga, bet ir senėjimą koreguojančiomis bei nuo pigmentacijos apsaugančomis savybėmis. Mano favoritas – prancūzų estetinės medicinos laboratorijoje FILLMED sukurta profesionali priemonė nuo saulės „Skin Perfusion E-Youth 50 Sun Cream“, kurį rekomenduoja ir garsūs šalies dermatologai bei plastikos chirurgai. Jo sudėtis ypatinga tuo, kad formulė tinkama netgi po estetinės medicinos procedūrų, pavyzdžiui, injekcinių arba lazerinių. Mano pastebėjimu, vasarai veidui verta rinktis tokį kremą, kuris tuo pačiu atstoja ir dieninį kremą, t.y. jei jame yra „anti-ageing“ medžiagų, tai jis ne tik saugos, bet ir tausos odą, kuri vasarą dėl saulės patiria stiprų oksidacinį stresą nuo UVA, UVB ir infraraudonųjų spindulių“, – sako specialistė.

FILLMED „Skin Perfusion E-Youth 50 Sun Cream“ / Projekto partnerio nuotr.
FILLMED „Skin Perfusion E-Youth 50 Sun Cream“ / Projekto partnerio nuotr.

Po deginimosi

„Jeigu jau taip nutiko, kad veidą ar bet kurią kitą saulei atvirą kūno dalį nudegėte, tuomet patariu naudoti raminančią, atstatomąją priemonė su vistaminu B3 ir H-šlapalu, pavyzdžiui „Skin Perfusion B3-Recovery“  kremą. Vakare švelnia, odos nedirginančia priemone nupraustą ir/ar nuvalytą veidą tepame šiuo kremu tam, kad veidas per naktį atstistatytų, sumažėtų sudrigimas, paraudimas. Prieš kremą papildomai labai gerai būtų drėkinti intensyvaus poveikio serumu su skirtingo molekulinio dydžio hialurono rūgštimi. Aš vasarą, tiek ruošiantis degintis, tiek po saulės vonių rekomenduju reguliariai naudoti „Skin Perfusion HAB5 Hydra Serum“, kuris savo sudėtyje turi B5 ir pantenolio. Intensyviu drėkinimu stipriname odos barjerą, apsaugome veidą nuo dehidratacijos ir smulkių raukšlelių atsiradimo“, – rekomenduoja Katerina.

Jos teigimu, stipri apsauga ir intensyvus drėkinimas yra tai, ko vasarą reikia visų tipų veido odai, tad ruošiantis atostogoms primiausia verta investuoti į tokias, su kuriomis vasarą išlaikysite odą sveiką, ji tolygiai, švelniai įdegs, o atostogoms pasibaigus išvengsite išsausėjimo ir raukšlelių. Tinkamai drėkinama oda švyti, atrodo sveiksenė, skaistesnė, išlieka elastinga ir todėl susidaro mažiau raukšlėlių.

Norite pasikonsultuoti asmeniškai? Atraskite Kateriną Stankūnę socialiniuose tinkluose: FACEBOOK bei INSTAGRAM

Grožio terapeutė Katerina Stankūnė / Projekto partnerio nuotr.
Grožio terapeutė Katerina Stankūnė / Projekto partnerio nuotr.